Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2017 leon led far sorunu

Erya otomotiv istanbulda orkinal yetlili servismiş,benden önceki sahibi son bakımını ve far değişimini oraya yaptırmış hatta,acaba direk oraya mı gitsem göstersem bu konuyu bilemedim.
Gitmeden önce Alper Yüney'i bir ara. Servis danışmanıdır Erya'da. Kendisine uzakta olduğunu böyle bir sorun yaşadığını ilet.
Ateca'sı olan Yavuz Bey'in tanıdığı Mustafa Ömür Orhan (eski Vdf'ci) de selamımı ilet. Onun yönlendirmesine göre hareket et.
Geçmiş olsun tekrardan.

Gitmeden önce Alper Yüney'i bir ara. Servis danışmanıdır Erya'da. Kendisine uzakta olduğunu böyle bir sorun yaşadığını ilet.
Ateca'sı olan Yavuz Bey'in tanıdığı Mustafa Ömür Orhan (eski Vdf'ci) de selamımı ilet. Onun yönlendirmesine göre hareket et.
Geçmiş olsun tekrardan.

alper beyi telefonla yarın bir ararım o halde.selamınızı ileteceğim kişi olan mustafa ömür orhan erya da mı görevli peki?
Kusuruma bakmayın ancak sizin adınızı öğrenme şansım varmıdır,sizin adınıza selam iletebilmem için faydalı olacaktır.ilginize çok teşekkür ederim bu arada saygılar..

alper beyi telefonla yarın bir ararım o halde.selamınızı ileteceğim kişi olan mustafa ömür orhan erya da mı görevli peki?
Kusuruma bakmayın ancak sizin adınızı öğrenme şansım varmıdır,sizin adınıza selam iletebilmem için faydalı olacaktır.ilginize çok teşekkür ederim bu arada saygılar..
Kardeşim Mustafa Ömür Orhan benim. Dilediğin zaman yazabilirsin.

Teşekkürler

Kardeşim Mustafa Ömür Orhan benim. Dilediğin zaman yazabilirsin.

Teşekkürler
İlginize tekrardan teşekkürler.Alper beye ulaştım selamınızı da ilettim ricanız üzerine.
Konuları tüm ayrıntıları ile aktardım kendisine,prosedürleri gereği bahsi geçen far arızasını incelemeye ve arıza tespitine alarak işlemleri başlatmaları gerektiğini söyledi.İstanbulda olmadığımı belirttim bu şekilde söyleyince.Haziran 2018 de far değişimi olması sebebi ile garanti süresinin dolduğunu ancak henüz üzerinden 1 ay gibi bir süre geçtiği için ekstra bir not düşebileceklerini iletti.üretici firma şayet bu durumda kusuru kendisinde bulursa olayın iyi niyete girme durumunun olabileceğini aktardı.Türkiye nin neresine giderseniz gidin aynı prosedürler işler dedi.Benim gittiğim serviste zaten inceleme yapılmış ve farın değişmesi gerektiği tarafıma iletildi.Yanlız kafamı kurcalayan konu Alper bey şunu anlattı,bu durumda aracın servise gelmesi gerektiğini 2 gün kadar belki aracın farının incelenmesi gerekebileceğini,vurma çarpma hasar görme,fara su girmeme durumlarının olmadığını görüp emin olduktan sonra bu iyi niyet kapsamı başlarmış.benim gittiğim servise biz sorduk,far zaten hiçbir şekilde sökülmemiş yerinden.sadece elektriksel birtakım noktalardan kontrolleri olmuş.O zaman 2 farklı servis 2 farklı yol izleyerek karar noktasına gitmiş olmuyor mu?benim farımda zaten hiçbir şekilde fiziksel hasar vs yok.tekrar gittiğim servisi aradım,pazartesi konu ile alakalı tekrar karşı taraf ile görüşüp ne yapabileceklerine bakacağını iletti.bakalım hayırlısı..

Geçmiş olsun. Süreç biraz sıkıntılı. İnşallah herşey istediğiniz gibi sonuçlanır.

Geçmiş olsun. Süreç biraz sıkıntılı. İnşallah herşey istediğiniz gibi sonuçlanır.
Valla yerinde olsam uğraşmam servisle felan sana yan yatmış,çamura batmış derler o parayı almaya çalışırlar..dışarıda farı söktür içini actir bozuk ledleri değiştir far tamam..

Valla yerinde olsam uğraşmam servisle felan sana yan yatmış,çamura batmış derler o parayı almaya çalışırlar..dışarıda farı söktür içini actir bozuk ledleri değiştir far tamam..
Biraz bekleyeceğim ve şayet konu lehime sonuçlanmaz ise zaten dediğiniz yolu çizmeye çalışacağım,ama ilk etapta hakkımın peşine düşmeml niyetindeyim.insanlar bu paraları bu meblağları yoldan toplamıyor.. bahsi geçen rakamlar fahiş rakamlar.bunca para gömeceksiniz araçlara ve 3 yılda ,fabrika çıkışlı farınıda hesaba katarsak 3 far arıza vermiş oluyo,bu kabul edilebilir bir konu değil.bu kalitesizliği ben sindiremiyorum maalesef

Biraz bekleyeceğim ve şayet konu lehime sonuçlanmaz ise zaten dediğiniz yolu çizmeye çalışacağım,ama ilk etapta hakkımın peşine düşmeml niyetindeyim.insanlar bu paraları bu meblağları yoldan toplamıyor.. bahsi geçen rakamlar fahiş rakamlar.bunca para gömeceksiniz araçlara ve 3 yılda ,fabrika çıkışlı farınıda hesaba katarsak 3 far arıza vermiş oluyo,bu kabul edilebilir bir konu değil.bu kalitesizliği ben sindiremiyorum maalesef
Sen muhtemelen Çorlu Çalışkan bayiine gittin. Kendilerine ricada bulunup bu durumun iyi niyete dahil edilmesini istediğini ilet ve bu şekilde bir rapor yazsınlar.
... Tarihinde Seat Erya'da aracın farının değiştirildiği kayıtlarca mevcut olup yapılan inceleme neticesinde her hangi bir darbe veya işleme rastlanmamıştır. Takılan farın 2 yıl 1 ay sonra tekrar bozulduğu tespit edilmiş olup müşteri mağduriyetini engellemek adına işlemin iyi niyet kapsamında değerlendirilmesini rica ederiz....

Bu şekilde bir yazı yazabilirler bu arada sende instagram seat türkiye resmi hesabına bu yazıyı kendi ağzından yazıp mesaj olarak ilet. Mağdurum iyi niyete dahil edilmesini rica ederim. Koskoca seat markasına kendi kendine bozulan led far yakışmıyor bu konuyu kabullenemiyorum felan diye tatlı dille yaz. çift dosya kaydı açılsın hem distribütör üzerinden hem bayiden.

Bakalım bugün servisi bir arayıp haftasonuna erken saate randevu alayım,hayırlısı artık.
Bu arada bukadar sürede farın bu vaziyeti alması sizce normalmidir?ışık konumu sürekli auto da duruyor,bunun bir dezavantajı olurmu farlara?yani araç kontağını kapattığımızda tamamen far düğmesini off konumda tutup ,aracı çalıştırdığımızda farları açmakmı daha sağlıklıdır acaba?çünkü kontoğı çevirdiğiniz gibi ledler yada farkar devreye giriyor bildiğiniz üzere,bu elektriksel olarak bir dezavantajmıdır hep kafamda soru işaretidir

Farin bu durumu almasi normal bir durum değil tabi auto konumda olmasiyla alakasi olacağını düşünmüyorum niye otomatik far sistemi var o zaman siz yazi yolu ile sikayet bildirin hem dogusa hem seata hatta gerekirse ispanyaya kadar yazin bir far suan beyni ile beraber 7 bini buluyor yazik gunah

Ev
Sen muhtemelen Çorlu Çalışkan bayiine gittin. Kendilerine ricada bulunup bu durumun iyi niyete dahil edilmesini istediğini ilet ve bu şekilde bir rapor yazsınlar.
... Tarihinde Seat Erya'da aracın farının değiştirildiği kayıtlarca mevcut olup yapılan inceleme neticesinde her hangi bir darbe veya işleme rastlanmamıştır. Takılan farın 2 yıl 1 ay sonra tekrar bozulduğu tespit edilmiş olup müşteri mağduriyetini engellemek adına işlemin iyi niyet kapsamında değerlendirilmesini rica ederiz....

Bu şekilde bir yazı yazabilirler bu arada sende instagram seat türkiye resmi hesabına bu yazıyı kendi ağzından yazıp mesaj olarak ilet. Mağdurum iyi niyete dahil edilmesini rica ederim. Koskoca seat markasına kendi kendine bozulan led far yakışmıyor bu konuyu kabullenemiyorum felan diye tatlı dille yaz. çift dosya kaydı açılsın hem distribütör üzerinden hem bayiden.
evey seat çorlu çalışkanlara gittim.ben kendilerin bu durumu zaten ayrıntılı izah ettim,üreticiye ve üst yönetime,magduriyetimi anlatan bir rapor ve yazı yazmalarını talep ettim zaten ama ne yazdılar ne çizdiler bilgim yok,elinizeen geleni yapın dedim,müşteri mağduriyetini dile getirin dedim

Geri
Üst Alt