Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon almayı düşünüyorum görüşlerinize ihtiyacım var...

valla Serhat abi bende bigün öyle yapıyım..sürekli çeyrekte tutuyorum :D
280 range yazısını görmem gerekiyo :D

Yukarıdaki arkadaşıma aynen katılıyorum.
Bende 2008 yılında az yol yapıyorum diye sıfır HONDA Cıvıc Elegance otomatik almıştım. Özellikle kışın kısa mesafede benzini damacana ile içiyor. Bir depo ile 350 km. yolu zor yapıyordu. 23,000 km. de iken sattım aracımı. 1,6 TDI DSG LEON aldım. Sonuç harika aynı şartlarda 750 km. civarı yol yapıyorum. Şimdi ben çok binmiyorum deyipte benzinciye çalışmak ne kadar mantıklıdır sizce. Al bir tane TDI çıkar tadını derim ben gerisi size kalmış...

Nasıl bir kullanımdır o? Bizde hala var Civic Elegance otomatik. Şehir içi dur-kalk 500-550km gidiyordu. En az 480km görmüştük rodaj zamanında.

merak ettiğim birkaç husus daha var. seat leon un en beğendiğiniz yönleriyle beğenmediğiniz yönlerinden de biraz bahseder misiniz??

Nasıl bir kullanımdır o? Bizde hala var Civic Elegance otomatik. Şehir içi dur-kalk 500-550km gidiyordu. En az 480km görmüştük rodaj zamanında.

Delikanlı iyi bir kullanımdır bu, da evle iş arası 2 km. olunca ve gün içerisinde de ara sıra gittiğin yerler arası 5 km. yi geçmiyorsa; alemi cihan olsan geçemezsin benim söylediğim km.yi. Bu tamamen kişiye münhasır mesafelerle alakalı bir durum. Bunu yazımdada belirtmiştim. Kısa mesafe motor ısınamadan yol bitiyor diye. Ama şimdiki aracımıda aynı durumda kullanıyorum ve en az ikiye katlıyorum mesafeyi. Fullerken depo başına daha az ödüyor olmamda cabası,, Ayrıca ben şu an rodaj zamanındayım. 4. Depo mazotumu dün akşam Doldurdum 170 tl. onuda belirteyim.

Delikanlı iyi bir kullanımdır bu, da evle iş arası 2 km. olunca ve gün içerisinde de ara sıra gittiğin yerler arası 5 km. yi geçmiyorsa; alemi cihan olsan geçemezsin benim söylediğim km.yi. Bu tamamen kişiye münhasır mesafelerle alakalı bir durum. Bunu yazımdada belirtmiştim. Kısa mesafe motor ısınamadan yol bitiyor diye. Ama şimdiki aracımıda aynı durumda kullanıyorum ve en az ikiye katlıyorum mesafeyi. Fullerken depo başına daha az ödüyor olmamda cabası,, Ayrıca ben şu an rodaj zamanındayım. 4. Depo mazotumu dün akşam Doldurdum 170 tl. onuda belirteyim.

Bizim gittiğimiz mesafe de 5km zaten. Üstelik yokuşlu bir yol. Sizin böyle bir ortalama yapmanız için sürekli mahalle aralarından geçmeniz gerekiyor.

merak ettiğim birkaç husus daha var. seat leon un en beğendiğiniz yönleriyle beğenmediğiniz yönlerinden de biraz bahseder misiniz??

Motor mükemmel. Yetmez derseniz yazılımla halledersiniz. Tip güzel. Özellikle geceleri arkadan. Süspansiyon sistemi çok iyi. Koltuklar sizi sarıyor. Devir ibresinin yeri tam bana göre. Range göstergesi windows tahmini kalan süre gibi saçma değil =)

Donanımsal olarak zayıf. İçinde ki plastiklerden bozuk yollarda ses duyabilirsiniz. Xenon işi sinir ediyor. Gerçi çözüldü ama daha 1-2 kişi denediği için güvenemedim.

Geri
Üst Alt