Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon almayı düşünüyorum görüşlerinize ihtiyacım var...

Motor mükemmel. Yetmez derseniz yazılımla halledersiniz. Tip güzel. Özellikle geceleri arkadan. Süspansiyon sistemi çok iyi. Koltuklar sizi sarıyor. Devir ibresinin yeri tam bana göre. Range göstergesi windows tahmini kalan süre gibi saçma değil =)

Donanımsal olarak zayıf. İçinde ki plastiklerden bozuk yollarda ses duyabilirsiniz. Xenon işi sinir ediyor. Gerçi çözüldü ama daha 1-2 kişi denediği için güvenemedim.

+1

Makyajsız kasada hem xenon sorunu yoktu hemde daha hoş bir görüntüsü vardı :D:D

Leon 1.4 tsi kullandım şimdiki arabadan önce. Ben 1.4 tsi tavsiye edenlerdenim. Aracın motor sesi hakikaten güzel. gaza bastıkça basasın geliyor:) içeriye yol sesi aldığı doğrudur. hele 120+ hızlanmalarda -yol da kaymak değilse- arka koltuklarda oturanların vay haline. resmen uğultuya dönüşüyor ve öndekilerle iletişim için sesinizi bir hayli yükseltmeniz gerekiyor. (deneyimle sabittir:) ) Tabi bunda yolun durumu, ses izolasyonundaki eksiklikler, aracın yere yakın oluşu, lastik seçimi... etkilidir. Yakıt açısından da dikkatli kullanımda anlık tüketimden takip ettiğinizde 6. lt nin altını da görebilirsiniz.(önümüze bakmayı ihmal etmeden) tsi da olsa 1.2 seri kullanımlarda, yokuşta eziyete dönüşebilir. bastıkça da yakıt olarak cepten çıkar diye düşünüyorum. Beyaz renk tavsiyemdir.

Bende bu konu ile ilgili şöyle bir örnek vermek istiyorum.Eski 1.6 115 bg Focus ile klima acık toplam 4 kişi evimin otopark yokusunu cıkarken araba cekmez ve stop ederdi.(yol bozuk oldugu icin yavaş cıkmam gerekiyordu)bu yüzden yarım debriyaj yapardım ama 1.2 tsi da kesinlikle boyle bir sorun yok.gaza ufak bir dokunuş ile rahatlıkla cıkıyor.

Bende bu konu ile ilgili şöyle bir örnek vermek istiyorum.Eski 1.6 115 bg Focus ile klima acık toplam 4 kişi evimin otopark yokusunu cıkarken araba cekmez ve stop ederdi.(yol bozuk oldugu icin yavaş cıkmam gerekiyordu)bu yüzden yarım debriyaj yapardım ama 1.2 tsi da kesinlikle boyle bir sorun yok.gaza ufak bir dokunuş ile rahatlıkla cıkıyor.

Güçle alakalı değil, 1.2 tsi'ın tork bandının daha aşağı devirlerde olmasından kaynaklanıyor..

1. vitesin kısa oranından kaynaklanıyor o devir çabuk bitiyor çünkü 1de ayrıca 1.6 tsi yok...

Eğer motor zorlanıpta gidemiyorsa olması gerekenden fazla yakar 2000 devirin üzerinde extreme hiçbir yokuş olmadığı sürece ne 1.2 ne 1.4 yığılma yapmaz gitmiyorum demez 2. veya 3.vitesin gerektiği her yokuşta da devirini bitirir siz bir 1.2 yi hacminden dolayı "istemdışı" atmosferik olarak algılıyorsunuz biraz

Ya da ben şöyle söyliyim sizin profilinizdeki 1.6 mpi toledonun yokuşta zorlandığı yerde 1.2 de ayağınızı gazdan çekip tekrar hızlanabilirsiniz hacime bakmadan zaten sırf tork a bakarak bu zaten anlaşılan bir durum kaldı ki 1.2 nin beygiride düşük değil:)

Bir yarışçının sözü vardı galiba yanılmıyorsam
"Hacimden daha iyi bir şey varsa o da daha fazla hacimdir , işin içine aşırı besleme girerse hacim birşey ifade etmez" bu da onun gibi birşey:)

Bu arada 1.2 veya 1.4 almak tamamen tercih meselesidir doğrudur ben önceki sayfalarda niye 1.2 aldığımı yazdım ikisinide kullandım aradaki performans farkı vergi, fiyat ve yakıt avantajı yüzünden göz ardı edilebilecek seviyede buldum... Yoksa tabiki stock 1.2nin stock 1.4ten performanslı olduğu düşünülemez ama aralarında uçurum yok...

Uyaran arkadaşlara teşekkür ederim. 1.6 tsi yokmuş. Süreci pek takip edemediğimdendir, uzun zaman önce bir dergide okuduğum haberin aklımda yanlış yer edinmesinden kaynaklı yanıldım. İleride 1.6 tsi üreteceklerini hatta super b ve passat ta 1.6 tsi motor kullanılacağı öngörü olarak açıklanmıştı. ehh yeni super b ve yeni passat ı da yollarda görünce herhalde yapmışlardır dedim 1.6 tsi...:) Demek super b de de 1.4 tsi kullanılmış. 1.6 tsi olsaymış o kasayla daha iyi olurdu kanımca. Ama 1.4 te tatmin edicidir.

İşin ekonomi boyutunu göz ardı etmek mümkün değil. O konuda tamamen hak veririm. Sakin kullanımda 1.2 nin iyi sonuç vereceğine de katılırım. zaten ben sirocco satan arkadaşın 1.4 ten daha fazla keyif alacağı düşüncesiyle yorumladım. deneyerek nihai sonucu kendisi verecektir.

yol sesi konusunda da farklı değişkenlerden bahsetmiştim. D.Bayazıt- Iğdır arasında 140 la seyrederken uğultudan birbirimizi duyamaz olmuştuk. tabi lastikler bridgestone, yol pütürlü asfalttı. daha sessiz lastiklerle ve şartları daha iyi bir yolda böyle bir deneyim yaşanmaz tabi. Zaten aracın sportif karakteri gereği gürültünün belli sınırlar içinde normal olduğunu da söylemek lazım.

Güçle alakalı değil, 1.2 tsi'ın tork bandının daha aşağı devirlerde olmasından kaynaklanıyor..

+1 anlatmak istediğimde buydu zaten yokuş yukarı eşit hp de bir atmosferik bir aşırı besleme motoru aynı viteste roll yaparsak ister turbo olan 1.0 cc atmosferik 2.0 cc olsun turbo torktan dolayı alır götürür

Evet arkadaşlar moralim fena değil.bugün ankaradan nevşehire aksaray üzeri düz yoldan geldim.aştide sıfırladım cruize control 100 km sabit.280 km yol yaptım.eve geldiğimde ortalama 5.9 gösteriyordu.ilk defa uzun yolda 5 li değerlere iniyorum.moralim düzeldi yahu.böyle olsun canımı yesin.dizel mizel hikaye.şimdi 23-24 krş yakmış oldu uzun yolda.ki arabam daha 2750 km de.sanırım yavaş yavaş düşmeye başladı.belki 5000 den sonra bu yolda 5.0 lar gerçek olur ne dersiniz :)

Evet arkadaşlar moralim fena değil.bugün ankaradan nevşehire aksaray üzeri düz yoldan geldim.aştide sıfırladım cruize control 100 km sabit.280 km yol yaptım.eve geldiğimde ortalama 5.9 gösteriyordu.ilk defa uzun yolda 5 li değerlere iniyorum.moralim düzeldi yahu.böyle olsun canımı yesin.dizel mizel hikaye.şimdi 23-24 krş yakmış oldu uzun yolda.ki arabam daha 2750 km de.sanırım yavaş yavaş düşmeye başladı.belki 5000 den sonra bu yolda 5.0 lar gerçek olur ne dersiniz :)

Çok doğru, ama birazda arabanıza belki alışıyorsunuz. Aracınıza biraz daha ısınmanıza sevindim açıkçası :)

araç seçiminizde makyajlı seçenekler mevcut olduğu için o konuda pek fikir beyan edemicem ama makyajsız kasadaki motor ve egzost sesi olayından bahsetmek istiyorum. 2500 devirlerde seyrederken motordan gelen hırıltı gerçekten kulaklara şenlik. seat sport egzost kafası ile sanırım bu ses dahada güzelleşiyor benim arabada.. artı birde hava filtresi olunca sese doyum olmuyor. yaklaşık 2 aydır hava filtresi ile kullanıyorum ses dönüp baktırıcak cinsten bir hal aldı ve sanırım beygirede hissedilir derecede bi katkı sağladı

araç seçiminizde makyajlı seçenekler mevcut olduğu için o konuda pek fikir beyan edemicem ama makyajsız kasadaki motor ve egzost sesi olayından bahsetmek istiyorum. 2500 devirlerde seyrederken motordan gelen hırıltı gerçekten kulaklara şenlik. seat sport egzost kafası ile sanırım bu ses dahada güzelleşiyor benim arabada.. artı birde hava filtresi olunca sese doyum olmuyor. yaklaşık 2 aydır hava filtresi ile kullanıyorum ses dönüp baktırıcak cinsten bir hal aldı ve sanırım beygirede hissedilir derecede bi katkı sağladı

Egzoz ucu sese bir katkı sağlamaz içi pervaneli olanlardan almadığınız sürece =)

Geri
Üst Alt