Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon almayı düşünüyorum görüşlerinize ihtiyacım var...

ilginize teşekkür ederim. seat leon çok kaliteli bir araç bence. ancak ben 1 yıl boyunca scirocco kullanmıştım zaten. çevremde de birçok arkadaşımda scirocco var. ben de çevremdekilerde bir problem yaşamadılar. kronik bir sorunu yoktu scirocco'nun. ancak bu hiç sorun çıkmıyor anlamına da gelmez tabii... ben düz vites 1.4 tsi sipariş verdim. önceki aracımın aynısı... rengi falan da aynı. arkadaki diz mesafesi geniş ancak arkaya geçiş problemli scirocco da. bu durum beni düşündürüyor. ancak geniş bir aileye sahip değilim çok zorlanmam umarım. benim siparişim 2012 model olarak gelecek ağustos sonu gibi aracı teslim edecekler o zamana kadar kur çok artmaz umarım. herşey kısmet işte... :)

Öncelikle tabiki hayırlı olsun. Bende daha once bu aracı baya düşündügümden yazayım dedim. Manuel almanız iyi olmuş, dsg ler malum..Kur zaten forumdaki arkadaşların dediğine göre 8000 tl ye varan fark yaratmış,ileride daha da artmaz umarım. Kişisel olarak ben çok gezen biriyim ve 4 kapı olması daha da onemlisi arkaya 3 kişinin oturabilmesi benim için önemliydi.
Ağustos sonuda çok uzun gerçekten, bende şuan leon fr bekliyorum 7 hafta oldu ,daha öncede cuprayı 12 hafta bekledim, beklemek zor iş :)

"xcoderx" bu arada siz de cupra vardı herhalde. sattınız mı? sattıysanız neden sattınız acaba??? merak ettim? ben de bir ara niyetlenmiştim cupra almaya...

İş ve kullanım şartlarımın değişmesi nedeni ile malesef satmak zorunda kaldım.Yoksa harika bir araçtı..Şimdi Leon Fr aldım onu bekliyorum, hem ekonomi hem performans ikisi birarada benim için çok daha uygun olacak.

İş ve kullanım şartlarımın değişmesi nedeni ile malesef satmak zorunda kaldım.Yoksa harika bir araçtı..Şimdi Leon Fr aldım onu bekliyorum, hem ekonomi hem performans ikisi birarada benim için çok daha uygun olacak.

hayırlı olsun... ben de scirocco alsam da ankara buluşması vs. oluyorsa katılmak isterim. sonuçta leon da scirocco da vw grup araçları... :)

Ya sökün koltukları hem araba da hafifler ya da oturtmayın kimseyi bakın rahatınıza =) Her tek kapı arabanın arkasına binilebilir diye bir şey yok. Arabası olan bilir arabaya doluşmanın ne olduğunu.

arkadaşlar, scirocco ekime ancak gelir dediklerinden tekrar seat leon düşünmeye başladım. Babam çok karşı çıkıyor leona... ona kalitesiz geliyormuş... Size sormak istediklerime gelince;
Leon bildiğim kadarıyla golfle aynı altyapıda. ancak ondan tasarımı çok daha güzel ve daha sportif, kullanımı da zevkli... Siz Leon'u alıp da pişman oldunuz mu? Yoksa memnun musunuz? 17 inch AGRA jantlı olarak sipariş edersem 1.4 tsi'ın performansı düşer yakıtı artar mı? yoksa etkilemez mi? 17 janta ek olarak 3.5 cm lik eibach yay takarsam aracın sağından solundan ses gelir mi? yOKSA standart jantlarıyla mı almalıyım??? (görsel olarak 17 inch agra jant daha güzel gibi...) Sonradan takılan park sensörünü takarken arabanın sağını solunu deliyorlar mı kablo çekerken falan??? Son olarak da 1.2 tsi ile 1.4 tsi arasında çok yakıt farkı var mı? siz hangi motoru tavsiye edersiniz? vee kırmızı leon mu beyaz leon mu daha güzel sizce?? :)

sizin vereceğiniz cevaplar benim için oldukça önemli... leon alma konusunda...

Eğer 18 takmicam dersen 17 agraları alabilirsin. Eibach prokit serisinde sıkıntın olmaz. Ses vs. gelmez. Benim babamda kalitesiz diyordu sonrasında ikna oldu. Yakıtta ve gidişte çok büyük farklar oluşturmaz. 1.2 tsi ve 1.4 tsi mantığı bence şudur. Günde ne kadar yol yapıyorsun? Eğer günde kesin 75-100km yapıyorsan 1.2 tsi al derim. ama yok 75-100'den aşşağı yapıyorum dersen 1.2 tsi ile 1.4 tsi arasındaki yakıt farkı seni çok etkilemez. Orjinal park sensörlerini takarken de sonradan takılan park sensörlerini takarken de tampon deliniyor. Geri vites ışığına kablo çekiliyor ve 4 sensörün kabloları beyne takılıyor. Bunu orjinalinde de yapıyorlar sonradan takılanda da. Ben hiç görmedim tampon delinmeden park sensörü takan :D Park sensörlerinin kendi matkap ucu war onunla deldikleri için tam uyumlu oluyor bir problem çıkarmaz yani.

Eğer 18 takmicam dersen 17 agraları alabilirsin. Eibach prokit serisinde sıkıntın olmaz. Ses vs. gelmez. Benim babamda kalitesiz diyordu sonrasında ikna oldu. Yakıtta ve gidişte çok büyük farklar oluşturmaz. 1.2 tsi ve 1.4 tsi mantığı bence şudur. Günde ne kadar yol yapıyorsun? Eğer günde kesin 75-100km yapıyorsan 1.2 tsi al derim. ama yok 75-100'den aşşağı yapıyorum dersen 1.2 tsi ile 1.4 tsi arasındaki yakıt farkı seni çok etkilemez. Orjinal park sensörlerini takarken de sonradan takılan park sensörlerini takarken de tampon deliniyor. Geri vites ışığına kablo çekiliyor ve 4 sensörün kabloları beyne takılıyor. Bunu orjinalinde de yapıyorlar sonradan takılanda da. Ben hiç görmedim tampon delinmeden park sensörü takan :D Park sensörlerinin kendi matkap ucu war onunla deldikleri için tam uyumlu oluyor bir problem çıkarmaz yani.

abi, tamponun delindiğini giliyorum tabi... park sensörünün kablolarını aracın bagajının oralardan delik falan mı açıp beyne-geri vites ışığının oraya götürüyorlar onu merak ettim...

Geri
Üst Alt