Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon almayı düşünüyorum görüşlerinize ihtiyacım var...

Leon 1.4 tsi kullandım şimdiki arabadan önce. Ben 1.4 tsi tavsiye edenlerdenim. Aracın motor sesi hakikaten güzel. gaza bastıkça basasın geliyor:) içeriye yol sesi aldığı doğrudur. hele 120+ hızlanmalarda -yol da kaymak değilse- arka koltuklarda oturanların vay haline. resmen uğultuya dönüşüyor ve öndekilerle iletişim için sesinizi bir hayli yükseltmeniz gerekiyor. (deneyimle sabittir:) ) Tabi bunda yolun durumu, ses izolasyonundaki eksiklikler, aracın yere yakın oluşu, lastik seçimi... etkilidir. Yakıt açısından da dikkatli kullanımda anlık tüketimden takip ettiğinizde 6. lt nin altını da görebilirsiniz.(önümüze bakmayı ihmal etmeden) tsi da olsa 1.2 seri kullanımlarda, yokuşta eziyete dönüşebilir. bastıkça da yakıt olarak cepten çıkar diye düşünüyorum. Beyaz renk tavsiyemdir.

yapmayın hocam böyle ...deneyimle sabit...falan..kullandığınız araba şahin değil arkadaşım, arkadakilerle iletişim zorlaşacak safhaya gelsin.burada ilk defa leon almayı düşünen arkadaşlara doğru tecrübelerimizi aktarmaya çalışıyoruz.ısrarla söylüyorum bu arabanın ses düzeyi diğer C sınıfı hatcback araçlarla aynı düzeydedir.tabiki biraz sert olabilir ama bu arabanın konsepti spor arabadır nihayetinde ve dış görünümünün karşılıgını yola aktarmak zorundadır bir miktar..buradan hareketle leon almayı düşünen kişilerde bu durumu gözardı etmez zaten:eek:key:

teşekkürler arkadaşlar gayet net fikir oluştu kafamda.Yakıt tüketimi elbette önemli benim içinde.Şu durumda 1.2 ile sakin kullannırsan tasarruf yapabilirsin ve ihtiyaç anında gaz pedalının altında gücüde bulabilirsin diye anlıyorum.mtv si daha düşük olmasıda ayrıca avantaj..

Ben açıkçası 1.2 motora yeni Jetta'da tek benzinli seçenek olarak yer verilmesi ile daha fazla güven duydum.Sonuçta istenen verim alınmıyor olsaydı,farklı seçeneklerde olurdu düşüncesindeyim.

Hocam çok doğru karar... Bende şahsım adına çok memnunum...

Bence al derim memnun kalacağını düşnüyorum ve tabiki sunroof olsun derim :)

valla 1.6 tdı şiddetle tavsiye ederim. sonuçta dizel her zaman dizeldir. malum ulkemizde benzin çok pahalı. benim tavsiyem 1.6 tdı alıp doya doya gezin. dun saat 12.30da ofisten çıktım. aracım altea xl 1.6tdı yakıt göstergesinde 3 nokta mazot vardı. arabayla aşşa yukarı 200km yol yaptım ve kurtköye ofise döndum. ordan sonrada eve gidip geldim. ibrem kırmızı son çizgide menzil 5km yazıyor ve bugun bir kere daha eve gidip gelirim bu mazotla. benden size tavsiye benzinli alıpta başınızı ağrıtmayın. bugun 41000 lira verip aldığınız 1.6 tdı leonu 2 sene sonra satmak istediğiniz arabayı en fazla 5.000lira zararla yani 35-36 civarında satarsınız ama tsı da 38000 lira ya alsanız 2 sene binseni zararınız en az 10.000tl civarında olacaktır. ben yaşadığım için çok iyi biliyorum. abime 2008de 39.500e sıfır km altea xl aldık ilk tsı motorlu altea idi u anda arabası 80.000kmde ve bayiinin verdiği fiyat 30 lira yazık gunah. ben 2008 de rentelden 1.9 tdı leon aldım. 40.250 tlye 2.5 sene bindim bir depo ile 1200 km yol yapıyordum bide fazla fazla geziyordum arabayı 35.250 ye izmire sattım araba şu anda izmirde adam burdan giderken depoyu fullemiş izmire gitmiş birde izmirde 200km yol daha kullanmış. adamın dediğine gore 1300km yol yapmışlar şu anda ibre dibinde ve benzinliğe gidiyorum serhancım ddemişti ve birde adamın allah razı olsun bi dunya hayır duasını almıştım. o yuzden şiddetle tavsiye ederim.

1.6 tdı leon kuzenimde var siteyede uyedir kendisi. araba dsg şanzımanlı. istanbul maltepeden depoyu fullediğinde adana ceyhana kadar gidiyor akşamda donuşte pozantıda mazot alıyor. resimli ispatı da var 1350km. yol yapıyor. ben altea xl ile şehir içinde 800 ile 900 km yol yapabiliyorum. ama oteki altea xli olan abim 500 - 600 km anca yapıyor. farkları yazdım gerisi size kalmış.

dizel düşünmüyorum pek... bu arada birkaç gün önce seat leon 125 bg. 38000 tl falandı. şimdi 40000 tl olmuş. ben ankarada yaşıyorum. yaza kadar da zamanım var. kampanya vs. olduğu an almayı düşünüyorum. en uygun fiyatı veren bayi hangisi? siz ne kadar indirim aldınız seat leonunuzu alırken? bir arkadaşım istanbul'dan liste fiyatı üzerinden 2000 tl kadar daha ekstra indirim alınabildiğinden bahsetti. bir de ben eski bir vw kullanıcısı olarak ekstra bir indirim daha alabilir miyim???

Yukarıdaki arkadaşıma aynen katılıyorum.
Bende 2008 yılında az yol yapıyorum diye sıfır HONDA Cıvıc Elegance otomatik almıştım. Özellikle kışın kısa mesafede benzini damacana ile içiyor. Bir depo ile 350 km. yolu zor yapıyordu. 23,000 km. de iken sattım aracımı. 1,6 TDI DSG LEON aldım. Sonuç harika aynı şartlarda 750 km. civarı yol yapıyorum. Şimdi ben çok binmiyorum deyipte benzinciye çalışmak ne kadar mantıklıdır sizce. Al bir tane TDI çıkar tadını derim ben gerisi size kalmış...

dizel düşünmüyorum pek... bu arada birkaç gün önce seat leon 125 bg. 38000 tl falandı. şimdi 40000 tl olmuş. ben ankarada yaşıyorum. yaza kadar da zamanım var. kampanya vs. olduğu an almayı düşünüyorum. en uygun fiyatı veren bayi hangisi? siz ne kadar indirim aldınız seat leonunuzu alırken? bir arkadaşım istanbul'dan liste fiyatı üzerinden 2000 tl kadar daha ekstra indirim alınabildiğinden bahsetti. bir de ben eski bir vw kullanıcısı olarak ekstra bir indirim daha alabilir miyim???

Hayırlısı olsun,,,

kolay kolay kampanya yapmıyorlar. indirim konusunda da eski aracınızın herhangi bir tanesinin ruhsat fotokopisi ile filo indirimi isteyebilirsiniz ama şahısta filo indirimi olmuyor. benim arabam şirket uzerine ve arabanın o zaman liste fiyatı 46.000liraydı. ben 40.250 liraya kadar indirim almıştım ama benim leondan önceki aracım imalat hatalı olduğu için özel bir indirim gelmişti doğuştan. normalde en fazla 1 yada 2000lira iniyorlar.

ama ben yine dizel diyorum ve araba oldukça sessizdir. 1.6 tdı da motor sesi fazla gelmiyor içeriye. 1.9 da sanki motor kabinin içinde çalışıyordu he şikayetçiydin yani derseniz hayır asla dizel motorun sesi benim çok hoşuma gider ki hele birde camı açıp akşam sessizlikte turbonun turbin sesini ve basıncı bırakırken poooh sesine hasta oluyordum. 1.6 tdı da turbin sesi çok ince geliyor. 1.9 da kapalı garaja girerken dibine kadar dolduruyordum birden debriyaja bastığımda çıkan sese bayılıyordum. ah ah 1.9u özledim ya :(

Yukarıdaki arkadaşıma aynen katılıyorum.
Bende 2008 yılında az yol yapıyorum diye sıfır HONDA Cıvıc Elegance otomatik almıştım. Özellikle kışın kısa mesafede benzini damacana ile içiyor. Bir depo ile 350 km. yolu zor yapıyordu. 23,000 km. de iken sattım aracımı. 1,6 TDI DSG LEON aldım. Sonuç harika aynı şartlarda 750 km. civarı yol yapıyorum. Şimdi ben çok binmiyorum deyipte benzinciye çalışmak ne kadar mantıklıdır sizce. Al bir tane TDI çıkar tadını derim ben gerisi size kalmış...

ahmet abi size katılıyorum. bende 1.6 sr motor yani 8valfli 1.6 motor olan altealardan almıştım. sabah 3 km. ilerde ofisime giderken arabaanın benzin ibresi beni deli ediyordum 3 kmde 3 lt benzin yok oluyordu resmen. ama dizelde de yakıt ibresi kımıldasın diye dibine kadar gaz basıyorum fakat banamısın demiyor:D kesinlikle al bir tane TDI çıkar kefini.

Serhat kardeşim mazotu son damlasına kadar kullanmamaya özen göstermeni tavsiye ederim =) mümkün oldukça redline a düşürme onun üstüne doldur =)

Geri
Üst Alt