Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

• mobil

Kullanılan: 66 27.7%
  • bp

Kullanılan: 2 0.8%
  • castrol

Kullanılan: 142 59.7%
  • repsol

Kullanılan: 1 0.4%
  • shell

Kullanılan: 13 5.5%
  • devv

Kullanılan: 0 0.0%
  • total

Kullanılan: 0 0.0%
  • elf

Kullanılan: 1 0.4%
  • opet

Kullanılan: 4 1.7%
  • diğer

Kullanılan: 9 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    238
verdigin adresler icin teşekkürler ikisindede denedim marka modeli seçtim mobilin sitesinde mobil1 esp 5w30 formula cıktı castrolde ise 5w30 costrol edge cıktı :)

bi yanlışlık olmasın? seatı seçtikten sonra, senin araç en altta: 98-05 toledo-leon 1.6..ben de bakıyorum senin araç için:

mobil:Mobil 1 New Life 0W-40
c
astrol:
Edge 0W-304.5
Edge 5W-40
MAGNATEC 10W-40 A3/B4

1.tercih
2.tercih
3.tercih

Pardon ben en aşagıya kadar inmedim leon 1.6 75 kw yi seçmissim :)
bende baktım new life 0w 40 bu cok ince gelmez mi yağ eksiltme filan olurmu acaba ? :confused:

abilerim sonunda aracın yağını değiştirdim mobil 1 magnetech full sentetik 5w40 konuldu icindeki yağ 10w40 tı eleman birden 0w 40 a inilirse yağ eksiltme ihtimali olabilir dedi 5w40 konuldu mobil gerçekten güzel yağmış daha önceden castrol var ikiside güzel ama mobil sanki daha güzel gibi geldi bana arabanın akışkanlıgı arttı ayrıca yakıtta biraz değişim oldu gibi yada olmadı ben yanılıyorumdur 20 Tl lik gazla 75 km giderken şimdi 80 km oldu kırmızıya yeni düştü bakalım ne kadar gidecek tavsiyeler icin teşekkürler:eek:key::eek:key:

ibizam(1.2 tsi) 10000 km yeni doldu 7500 km de mobil1 esp formula 5w30 ile değiştirdim motorun sesi akışı değişti.castrol yağları vw ile anlaşmalı o yüzden castrol diyor servisler.ayrıca bi arkadaşın bahsettiği gibi yetkili servis malları ''bir şey olmaz ne farkeder'' gibi cahilce laflarla tsi motorlara castrol edge 0w30 yağ koyarak bir çok müşterinin de canını yaktı bu servisler.daha yeni yeni anlamışlar durumu.
tsi motorlara castrol edge 5w30 yada mobil1 esp 5w30 dur arkadaşlar. sakın 0w30 koydurmayın mutlaka kontrol edin.
kısa vadede bi şey olmaz ama tsi motorlar zaten yağ yakmayı seven güçlü motorlardır 0w30 ince gelir, 5w30 en idealdir.
ayrıca bazı arkadaşlar motorun ne olduğunu söylemeden yağ ismi numarası vermişler.tsi tdi akl motor türüne bazen hacmine göre değişir yağlar.
az bilgisi olan diğer arkadaşlara yanlış yönlendirme yapılıyor. 1.2 tsi için mobil1 esp formula 5w30 diyorum casrolden hem iyi hem ucuz.:eek:key:
teşekkürler.

tsi motorlara castrol edge 5w30 yada mobil1 esp 5w30 dur arkadaşlar. sakın 0w30 koydurmayın

Mobil'in ESP Formula denilen yağı "Dizel Partikül Filtresi" içeren araçlar için geliştirilmiş bir yağdır. Biraz teknik konuşmak gerekirse C2&CE yani LOW SAPS ibaresini taşır. (düşük sülfatlanmış kül, fosfor ve sülfür içerir). Bu da yeni nesil bazı dizel araçlarda bulunan partikül filtresinin tıkanmasını önlemeye yöneliktir.

Benzinlide kullanılmasında bir sakınca olmamakla birlikte böyle bir gereksinim yoktur. Fakat maliyeti biraz yüksektir. Onun yerine yine Mobil'in ürettiği eskiden yarı sentetik olan fakat şimdi tam sentetik üretilen "Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30" kullanabilirsiniz. Ben yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve gayet memnunum. Şu sitelerde daha detaylı bilgi mevcut.

Kod:
 http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_products_mobil-super-3000-x1-formula-fe-5w30.aspx 
veya
http://www.mobil.com/Turkey-Turkish/Lubes/PDS/GLXXTRPVLMOMobil_Super_3000_X1_Formula_FE_5W-30.aspx

Ardakaşlar, aracım için Castrol Edge 5W-40 4lt tam sentetik motor yağı almak istiyorum. İnternetten baktım, kafam allak bullak oldu. Praktiker'de 115tl, sahibinden'de 55tl, x-treme tuning denen bi sitede 85tl, hepsiburada'da 165tl.
Bunların hangisi gerçek, hangisi sahte... Anlamadım gitti ya.

abilerim sonunda aracın yağını değiştirdim mobil 1 magnetech full sentetik 5w40 konuldu icindeki yağ 10w40 tı eleman birden 0w 40 a inilirse yağ eksiltme ihtimali olabilir dedi 5w40 konuldu mobil gerçekten güzel yağmış daha önceden castrol var ikiside güzel ama mobil sanki daha güzel gibi geldi bana arabanın akışkanlıgı arttı ayrıca yakıtta biraz değişim oldu gibi yada olmadı ben yanılıyorumdur 20 Tl lik gazla 75 km giderken şimdi 80 km oldu kırmızıya yeni düştü bakalım ne kadar gidecek tavsiyeler icin teşekkürler:eek:key::eek:key:

Castrol motorda tortu yapıyor benim izlenimim bu Mobilde tortu olayı ona nazaran daha az hatta çok az açılan motorlardada gözlemledim uzun süredir Mobil kullanıyorum...

Ardakaşlar, aracım için Castrol Edge 5W-40 4lt tam sentetik motor yağı almak istiyorum.
Bunların hangisi gerçek, hangisi sahte... Anlamadım gitti ya.

Fatih, Carrefour veya Praktiker'de sakatlık olmaz, gönül rahatlığıyla alabilirsin. Mobil pek değil de Castrol'un çakması çok piyasada. Esas sorun bu.

Geri
Üst Alt