Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

• mobil

Kullanılan: 66 27.7%
  • bp

Kullanılan: 2 0.8%
  • castrol

Kullanılan: 142 59.7%
  • repsol

Kullanılan: 1 0.4%
  • shell

Kullanılan: 13 5.5%
  • devv

Kullanılan: 0 0.0%
  • total

Kullanılan: 0 0.0%
  • elf

Kullanılan: 1 0.4%
  • opet

Kullanılan: 4 1.7%
  • diğer

Kullanılan: 9 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    238
benim arabam da 15000 e yaklaştı yorumlara göre mobil1 esp formula 5w30 alacağım 1.2 tsi var bende kaç litre almam yeterli olur ve fiyat konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim birde ufak bir konu aklıma takıldı aynı ürünün kimisi yeşil kapaklı kimisi altın rengi fark nedir acaba biliyormusnuz?

sitesinde benim araç motoru modeller arasında yer almıyor olan ibizalar 44KW ve 51 KW motorlar için Tsı motorları dahil etmemişler benim araç 77KW olması lazm ben de Leon 1.4 tfsi ve ibiza 1.4 tsi için baktım onlar için de yeşil kapaklı vardı piyasada altın rengi kapaklı olunca merak ettim belki yeni üretilenler yeşildir :confused:

sitesinde benim araç motoru modeller arasında yer almıyor olan ibizalar 44KW ve 51 KW motorlar için Tsı motorları dahil etmemişler benim araç 77KW olması lazm ben de Leon 1.4 tfsi ve ibiza 1.4 tsi için baktım onlar için de yeşil kapaklı vardı piyasada altın rengi kapaklı olunca merak ettim belki yeni üretilenler yeşildir :confused:

ben model yılını göz önünde bulunduraraktan baktım. aslında yeşil ile altın rengi kapak arasında ki farkı bende merak ettim

Önemli olan onların ne önerdikleri değil seçtiğiniz yağın araç kullanım kılavuzunda yazan spefikasyonu karşılamasıdır.
Bu şart uyduktan sonra Castrol, Mobil, Shell hiç farketmez. Bunların hepsi köklü markalardır.
Yeter ki çakma (yani sahte) yağ olmasın.
Ben hepsini kullandım ama orjinal olduklarıdan emin olduktan sonra ve gayet memnun kaldım.

cezmi abi 5w30 mobil esp formula bize özel fiyatin nedir 4 litrelik mi 5 litrelikmiydi ..

Fatih, Carrefour veya Praktiker'de sakatlık olmaz, gönül rahatlığıyla alabilirsin. Mobil pek değil de Castrol'un çakması çok piyasada. Esas sorun bu.
Peki ucuz olanlar sahte olduğu için mi ucuz acaba? Fiyatlarda da inanılmaz fark var... 3-5tl olsa tamam diyeceğim de, 2 katı,3 katı fark var bazılarının arasında.

Peki ucuz olanlar sahte olduğu için mi ucuz acaba? Fiyatlarda da inanılmaz fark var... 3-5tl olsa tamam diyeceğim de, 2 katı,3 katı fark var bazılarının arasında.

Tüm ucuzların günahını almayım ama öyle 1 risk her zaman mevcut. Mobil düşünürsen merkezinin numarası "0 800 261 41 24". Burayı ararsan bölgenle ilgilenen distribütörün ismini telini verirler. Bu kişiden de hangi mağazaya verdiğini öğrenirsin. Ben öyle yaptım, İstanbul'da Selim Bey diye birisiydi.

Tüm ucuzların günahını almayım ama öyle 1 risk her zaman mevcut. Mobil düşünürsen merkezinin numarası "0 800 261 41 24". Burayı ararsan bölgenle ilgilenen distribütörün ismini telini verirler. Bu kişiden de hangi mağazaya verdiğini öğrenirsin. Ben öyle yaptım, İstanbul'da Selim Bey diye birisiydi.
Peki teşekkürler... Bu arada hangi yağı kullanmalıyım sizce? Aracım yaklaşık 165.000km'de, aracı daha çok motor soğukken çalıştırıp kısa mesafeler için kullanıyorum. viskozitesi düşük kullanmak gerek herhalde ama çok da ince kullanmak da yağ eksiltir galiba. 5W-40 düşünüyordum... veya 10W-40 da olabilir. Tabi Adana'da bulunduğumu da hatırlatayım.

Fatih Bey soruna yanıt verebilmem için şu an kullandığın yağın numarasını, eksiltme yapıp yapmadığını ve yarı sentetik/tam sentetik hangisi olduğunu bilmem gerekir.

Geri
Üst Alt