Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

• mobil

Kullanılan: 66 27.7%
  • bp

Kullanılan: 2 0.8%
  • castrol

Kullanılan: 142 59.7%
  • repsol

Kullanılan: 1 0.4%
  • shell

Kullanılan: 13 5.5%
  • devv

Kullanılan: 0 0.0%
  • total

Kullanılan: 0 0.0%
  • elf

Kullanılan: 1 0.4%
  • opet

Kullanılan: 4 1.7%
  • diğer

Kullanılan: 9 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    238
Civic'de Castrol Edge 10w-40 kullanıyorum. Yağın durumu iyi. Leon'da Castrol Edge 0w-30 kullanıcam. Bakalım ne olacak.

motul u bi kere deneyin dizel araçlarınızda farkı görüceksiniz :)

Hazır konuyu görmüşken ben de sorayım 1.4 tsi 15bin bakımım çok yakın. Kendim bir yağ alayım mı yoksa servisteki yağı mı koysunlar direk. Diğer konuşları araştırdım. Cezmi abi tam sentetik yağ kullan diye yazmış bir konuya mineral yağ koydurma demiş. KN hava filtrem de var. Orjinal filtrem bagajda duruyor 1000 km bile gitmedi. Filtrenin fiyatını düşürteyim, kendim yağ alırsam onu da düşürtmem gerek değil mi fiyattan. %10 da indirimim var. Sizce ne yapayım?

güzel kardeşim ne kadar kayserilide olsan:)esp 5w-30 al ve servisin eline ver senin aracında kullansın..hık mık edene arkasında(2 sahifedir dikkat)karşıladığı sepec.leri Tr.yazar ki biliyorlar gönül rahatlığı ile kullan

arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi oldum ama bakım ve yağ değişimim yaklaşıyor
bilgilendirmelerden anladığım üzere 1.4 tsi için mobil 1 ESP Formula 5W-30 uygun görünüyor.
bu yağı kullanan arkadaşların izlenimleri nelerdir. olumlu olumsuz yorum alabilirmiyim.
teşekkürler...

al ve kullan kardeşim sonra senin iznimlerini okuyalım..eski yağdan iyice arıtmayı unutma

arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi oldum ama bakım ve yağ değişimim yaklaşıyor
bilgilendirmelerden anladığım üzere 1.4 tsi için mobil 1 ESP Formula 5W-30 uygun görünüyor.
bu yağı kullanan arkadaşların izlenimleri nelerdir. olumlu olumsuz yorum alabilirmiyim.
teşekkürler...

Ben Artık Hep Mobil Kullanıyorum Yusuf Gayet Memnunum Dizeldede kullanıyordum Tavsiye Ederim....:eek:key:

al ve kullan kardeşim sonra senin iznimlerini okuyalım..eski yağdan iyice arıtmayı unutma

bilgi için teşekkürler cezmi abi
kullandıktan sonra izlenimlerimi paylaşırım mutlaka :eek:key:

eski yağdan iyice arıtmak için kendi ayarında ucuz bir yağ ile doldurup
bir süre çalıştırdıktan sonra tekrar boşaltmak yeterli olurmu acaba?

iki hafta önce aracıma bakım yaptırdım. bir sürü yetkili servisi aradım sordum hepsi castrol kullanıyor ve dışardan kendiniz yağı getiriseniz garanti dışı kalır falan diye zırvalıyolar bazılarıda hiç etkilemez diolar. en sonunda kayadibi ile görüştüm mobil 1esp 05-30 kullandıklarını sölediler. aracı bakıma oraya götürdüm orda yaptırdım faturada da yağ mobil1 05-30 yazıyor ama esp mi değilmi bilmiyorum varilden geliyordu görmedim ama mobil1 olduğu garanti. sonuç olarak 2 haftadır kullanıyorum gerçekten seste azalma arabanın ilk çalışmasındaki titreme falan herşeyde bir azalma oldu.

Geri
Üst Alt