Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

Hangi motor yağını kullanıyorsunuz?

• mobil

Kullanılan: 66 27.7%
  • bp

Kullanılan: 2 0.8%
  • castrol

Kullanılan: 142 59.7%
  • repsol

Kullanılan: 1 0.4%
  • shell

Kullanılan: 13 5.5%
  • devv

Kullanılan: 0 0.0%
  • total

Kullanılan: 0 0.0%
  • elf

Kullanılan: 1 0.4%
  • opet

Kullanılan: 4 1.7%
  • diğer

Kullanılan: 9 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    238
al ve kullan kardeşim sonra senin iznimlerini okuyalım..eski yağdan iyice arıtmayı unutma
Cezmi Bey merhaba..
aracım 2011 bocanegra. Bildiğiniz üzere DSG tipi şanzumana sahip. DSG, TSI motorla birleşince yağ eksiltme sorunu gün yüzüne çıkmakta. Aracım 6500km suan. Yağ seviyesini periodik olarak hep kontrol ettim ve yağımın az kaldığını farkına vardım. Uzun bir araştırma neticesinde (uzman görüşlerle destekli, makine mühendisi vb.) kesinlikle ve kesinlikle mobil 1 esp formula 5w 30 tam sentetik motor yağı kullanmam gerektiğini söylediler. Ürünlere atıp tutmayı sevmem ancak Ülkemizde üretilen ''Castrol'' (tam sentetik diye satılan) aslında mineral yagdan elde edildiğini, vw grubun tedarikçi yağ firması olduğu için servislerde zorunlou olarak tavsiye edildiğini, bunun için pahalı olduğu söylendi. Ayrıca, servislerde de basit bir yağ konduğu dip notu bildirildi. Bende bu değerlendirme neticesinde mobil 1 esp formula 5w 30 aldım yarın kayadibinde değiştireceğim. Sonuçlarını tüm arkadaşlarla paylaşırım..Saygılar.

Cezmi Bey merhaba..
aracım 2011 bocanegra. Bildiğiniz üzere DSG tipi şanzumana sahip. DSG, TSI motorla birleşince yağ eksiltme sorunu gün yüzüne çıkmakta. Aracım 6500km suan. Yağ seviyesini periodik olarak hep kontrol ettim ve yağımın az kaldığını farkına vardım. Uzun bir araştırma neticesinde (uzman görüşlerle destekli, makine mühendisi vb.) kesinlikle ve kesinlikle mobil 1 esp formula 5w 30 tam sentetik motor yağı kullanmam gerektiğini söylediler. Ürünlere atıp tutmayı sevmem ancak Ülkemizde üretilen ''Castrol'' (tam sentetik diye satılan) aslında mineral yagdan elde edildiğini, vw grubun tedarikçi yağ firması olduğu için servislerde zorunlou olarak tavsiye edildiğini, bunun için pahalı olduğu söylendi. Ayrıca, servislerde de basit bir yağ konduğu dip notu bildirildi. Bende bu değerlendirme neticesinde mobil 1 esp formula 5w 30 aldım yarın kayadibinde değiştireceğim. Sonuçlarını tüm arkadaşlarla paylaşırım..Saygılar.
tam sentetik diye mineral ürün satmaya böylesine büyük firmalar sanmıyorum cesaret etsin..fakat en güzeli yağınızı kendiniz almanız..aldığınız ürünün üzerinde sizin aracın spesi.karşılıyorsa ki öyle sıkıntı olamaz...yeni aldığınız araçta distr.tavsiye ettiği ürün zaten yok..adı üzerinde sadece tavsiye eder..o kadar

tam sentetik diye mineral ürün satmaya böylesine büyük firmalar sanmıyorum cesaret etsin..fakat en güzeli yağınızı kendiniz almanız..aldığınız ürünün üzerinde sizin aracın spesi.karşılıyorsa ki öyle sıkıntı olamaz...yeni aldığınız araçta distr.tavsiye ettiği ürün zaten yok..adı üzerinde sadece tavsiye eder..o kadar
Bildiğiniz üzere mobil 1 esp formula 5w30 'u c.tesi günü yetkili servisinde koydurdum. Öncelikle belirtmek isterim ki ilk izlenimlerim gayet olumlu.
1- Aracı ilk çalıştırdığımda motordan gelen sarsıntı ve ses hatırı sayılır düzeyde azaldı..
2- Aracın yolda akışkanlığı bariz bir şekilde arttı.
Servisteki usta zamanla araçta yakıt sarfiyatının da azalacagı belirtildi. Saygılar.

Yeri gelmişken Cezmi Abi sana teşekkür ederim, hatırlarsan aracımın 120 bin bakımına gireceğini ve yağ tavsiyeni sormuştum. Mobil 1 ESP Formula 5W-30 tavsiyen üzerine koydurttum ve dediğin gibi farkı gördüm çok teşekkür ederim. Bakıma gittiğimde serviste önce hık mık ettiler sonra koymak zorunda kaldılar (özel servis) yalnız 4 lt koydular. Yeterli olacakmıdır yoksa 4,5 lt mi olmalıydı. Mobil1 sitesinde 4,5 lt olarak görünüyor. Elimde yağ mevcut 0,5 lt daha eklemelimiyim, yağ çubuğuna baktığımda şu an max seviyesinde.

bende aracıma castrol koyduruyorum ama adamlar sormadan 10 w 40 koymuşlar motor sesi biraz yüksek geliyor bana bu aralar motor yağını değiştirecem castrol 5w 30 alacam yada mobil 1 esp 5w 30 alacam arabam 2003 model yağ eksiltme filan olurmu her hangi bi durum :confused:

bende aracıma castrol koyduruyorum ama adamlar sormadan 10 w 40 koymuşlar motor sesi biraz yüksek geliyor bana bu aralar motor yağını değiştirecem castrol 5w 30 alacam yada mobil 1 esp 5w 30 alacam arabam 2003 model yağ eksiltme filan olurmu her hangi bi durum :confused:

ikisi de yanlış olur..senin aracına uyacak motor yağı:

http://www.mobil.com/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

[URL="http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9032363&contentId=7059388"]http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9032363&contentId=7059388

[/URL]

verdigin adresler icin teşekkürler ikisindede denedim marka modeli seçtim mobilin sitesinde mobil1 esp 5w30 formula cıktı castrolde ise 5w30 costrol edge cıktı :)

5 30 deniyor ama ben 0 30 koyuyorum ;)
Merak ettim şimdi farkları ne acaba.. Ayrıca aracın motorunda yazılan tavsiye 0-30.. Ama Castrolun önerdiği 5 30 ilginç

mobil esp formula 5 30 koyduracam Fikrim bu :D

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Geri
Üst Alt