Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Full link hk.

Selamlar
Bugün 17.20 civarında seat eryayı aradım kendilerine aracıma full link aktivasyonu yapabilirlermi diye bir soru yönelltim ve 2020 modellere yapılmıyormuş acayip saçma bir durum 2019 modellere ve 2018'e yapılıp 2020 modellere yapılmaması oldukça saçma. Benim kararım artık servisi beklemeyecem bir çok dışarda yapan ve yine orjinal yazılımları kullanan birkaç firima buldum onlara yaptırmayı planlıyor sizlere sorum acaba araca bunu yaptırdığımızda garanti kapsamından çıkarmı? yaptıranlar memnunmu ?
Orjinal kod kullanarak orjinal aktivasyon yapan yerler servis ne yapıyorsa onu yapıyor. Araç bilgisayara bağlanıyor, kod giriliyor, girilen kod Seat İspanya'ya bildiriliyor, Seat sasi numarası ile girilen kodu eşliyor ve işlem tamamlanıyor. Yani garantilik bir durumu yok. Seat 'ın kendi sunucuları bu eşleme işlemini gerçekleştiriyor.

Ama orjinal işlem yapmadan yazılım kırarak yapan yerlerde garantiyi bozacağı kesin.

Orjinal kod kullanarak orjinal aktivasyon yapan yerler servis ne yapıyorsa onu yapıyor. Araç bilgisayara bağlanıyor, kod giriliyor, girilen kod Seat İspanya'ya bildiriliyor, Seat sasi numarası ile girilen kodu eşliyor ve işlem tamamlanıyor. Yani garantilik bir durumu yok. Seat 'ın kendi sunucuları bu eşleme işlemini gerçekleştiriyor.

Ama orjinal işlem yapmadan yazılım kırarak yapan yerlerde garantiyi bozacağı kesin.
Valla doğru diyorsun ama aklımda olan şey asıl bu. Aracımı beylikdüzü vagcomda yaptıracağım yanında bir kaç işlemle birlikte kendisinede durumu bildirdim servis yapmadığını ancak kendilerinin doğuşun deposundan alacakları kod ile yapabileceklerini söyledi. Bi bakalım hayırlısı işleme göre haraket edeceğiz artık. Aslında ben bunu seat eryayla görüştüm ve olumsuz bir dönüş alıp 2019 modellere yaptıklarını söyledi. Gerçi erya otomotiv'de pek büyük bir yer değil bugün geçti artık yarın doğuşa uğrayabilirsem bir görüşeyim bu konuyu. Çok saçma bir durum var 2019 model atecalarla 2020 model atecaların bir çoğu ekranları aynı ruhsatta yazan yıl hariç hiç bir değişiklik yok yapılamaması gerçekten komedi. Araçtan çok memnunum ama bu durumlarla karşılaştığımdan dolayı araçtanda soğuyorum gerçekten çok üzülmeye başladım.

Valla doğru diyorsun ama aklımda olan şey asıl bu. Aracımı beylikdüzü vagcomda yaptıracağım yanında bir kaç işlemle birlikte kendisinede durumu bildirdim servis yapmadığını ancak kendilerinin doğuşun deposundan alacakları kod ile yapabileceklerini söyledi. Bi bakalım hayırlısı işleme göre haraket edeceğiz artık. Aslında ben bunu seat eryayla görüştüm ve olumsuz bir dönüş alıp 2019 modellere yaptıklarını söyledi. Gerçi erya otomotiv'de pek büyük bir yer değil bugün geçti artık yarın doğuşa uğrayabilirsem bir görüşeyim bu konuyu. Çok saçma bir durum var 2019 model atecalarla 2020 model atecaların bir çoğu ekranları aynı ruhsatta yazan yıl hariç hiç bir değişiklik yok yapılamaması gerçekten komedi. Araçtan çok memnunum ama bu durumlarla karşılaştığımdan dolayı araçtanda soğuyorum gerçekten çok üzülmeye başladım.
Aynen bende araçtan çok memnunum ama şu işi adam akılı açıklayan kimse yok. Doğuşun deposunda kod varsa neden doğuş yapmıyor ? Bize doğuş kodlar gelmedi diyor. Garip bir iş anlamadım...

Aracınız makyajlı ateca mı ?

2019-2020 üniteler aynı olduğundan yapılıyor diye biliyorum. Makyajlı kasa ise boşuna uğraşmayın şuan imkanı yok.
Dışarıdan müdahalede Seat’ ın orjinal kodlarından yaptıktan sonra garanti dışı olmaz. Fakat crack li işlem yaptırırsanız serviste güncelleme yaptıklarında kapanma ihtimali var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2019-2020 üniteler aynı olduğundan yapılıyor diye biliyorum. Makyajlı kasa ise boşuna uğraşmayın şuan imkanı yok.
Dışarıdan müdahalede Seat’ ın orjinal kodlarından yaptıktan sonra garanti dışı olmaz. Fakat crack li işlem yaptırırsanız serviste güncelleme yaptıklarında kapanma ihtimali var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Crack yapabileni de gormedim duymadim hocam. :)

Hepinize teker teker teşekkür ederim. Aracıma zaten acc + PLA Full link vs. yaptıracam. Full linki sadece kesin bir garantisi olsun diye servise yaptırmaya çalışıyorum ama gerçekten çok sıkıldım bu işten. 2 saat önce İstanbul Ümraniyede Seat Kayadibi servisi aradım kendileri tam bir bilgiye sahip değilmiş ama servis ustaları yapıldığını olduğunu söyledi yarın tam bir dönüş yapılacak. Zamanında bir çok Skoda kullandım 2001 fabia , 2005 octavia , 2010 octavia rs vardı o yıllarda benim daha ehliyetim yoktu ama arabalara karşı sevgim olduğu için babamın yanından araba işlerinde ayrılmazdım. Bir çok arabımıza yine aynı şekilde akseasuarda yaptırıyorduk. O yıllarda servisleri çok kaliteliydi 1 sefer babam anlatır 1994 model seat ibizanın bakımında sorun yaşamış başka hiç bir vukuatımız olmadı. Buda hemen hemen 20 22 yıl önce gerçekleşti Tekrar bu sefer benim başıma geliyor. Bakalım cumartesine kadar dönüş sağlanılırsa sabah erken gider yaptırırım yoksa full link için herhangi bir yetkili servise 1 kuruş para vermem doğuş parçadan kodu kendim alır yaptırtırım daha iyi. Paramızla rezil oluyoruz.

Geri
Üst Alt