Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip Tuning ???

artık rodaj diye tabir edilen motor açılma olayı geçti.aracın üzerine takılan her motor fabrikada denenip ondan sonra motora konuyor aslında klometre olarak sıfır ama motor olarak deneme süresini geçmiş olan araçlara biniyoruz

artık rodaj diye tabir edilen motor açılma olayı geçti.aracın üzerine takılan her motor fabrikada denenip ondan sonra motora konuyor aslında klometre olarak sıfır ama motor olarak deneme süresini geçmiş olan araçlara biniyoruz

supersport'lar hariç bi çok aracın öyle olduğunu sanmıyorum Yılmaz abi..
sadece eskiye göre nerdeyse kusursuz parçalar kullanılıyodur..bu da bence rodaj yok demek değil.. :)

Arkadaşlar biraz geç oldu ama sonunda fırsat bulup dün akşam itibari ile Barboros Bayrak'a custom tuning uygulamasını yaptırdım.

Stock Dyno çıktıları:
Güç : 90.1kW 122.5 HP (5080 rpm)
Tork: 194.1 Nm Tork. (2420 rpm)

Modlu Dyno çıktıları:
Güç : 112.09 kW 152.4 HP (6620 rpm)
Tork: 263.2 Nm Tork. (3410 rpm)

Gerçekten araçta bariz değişiklik söz konusu beklemiyodum bu kadarını açıkçası.
Alt devirlerdeki canlılığın yanısıra aracın 120-130 km/h dan sonra ki hızlanmalarıda çok daha iyi ve tırmanışlarda bir üst viteste yığılmadan çok rahat toparlıyor kendini artık.

Bir tarayıcı bulabilirsem önceki ve sonraki dyno grafiklerini eklicem. :)

öncelikle hayırlı uğurlu olsun yazdıklarınızı şimdi okudum benim aracımda 2009 tsi da yazılanlar ilgimi çekti de maliyeti ne kadar oldu?bide onu custom tuning yaptırmak tek başına yetiormu?onu yaptırınca başka yaptırmak zorunda olduğumuz bişe çıkıomu?

custom tuning isteğe göre hazırlanan yazılımdır
bu yazılımın hazır yazılımlardan bir farkı yok
tam aksine kullanacının isteğine göre ayarlandığını için hazır yazılımlardan daha avantajlı

2009 tsi aracınız için ayrıca bir şeyler yaptırmanıza gerek yok

belki dump valve (basınç valfi) değiştirmek gerekebilir. forged dump valve en çok tercih edilendir. bunların pistonlu olanları var. eski tipler diyaframlıdır. bazen diyafram yırtılması olabiliyor. bunun nedeni ise basıncın iyi ayarlanmaması sonucu oluyor. ancak düzgün hazırlanan bir yazılımda sorun olmaz.

2010 model golf tsi larde dump valve ler değişmiş. sizinkinde durum nedir bilmiyorum.

forged dump valve lar 150-200 lira civarında.

alınan değerler normaldir. bu araçlarda 147-157 arasında değerler alınır.

97 oktan ile 5-10hp daha artabilir (bunu ben demiyorum abt diyor :) )

tsi ıcın zaten DV yok Forgenın sıtesınde,bov spacer var.2009 modellerde daha saglamını koymaya basladılar o yuzden basınctan yırtılma gıbı b ıhıtmal olmuyor

öncelikle hayırlı uğurlu olsun yazdıklarınızı şimdi okudum benim aracımda 2009 tsi da yazılanlar ilgimi çekti de maliyeti ne kadar oldu?bide onu custom tuning yaptırmak tek başına yetiormu?onu yaptırınca başka yaptırmak zorunda olduğumuz bişe çıkıomu?

Teşekkürler. :)
Custom Tuning sonrası aracında hiçbir şey değiştirmen gerekmiyor. Ama kesinlikle işin ehli birine yaptırmanı öneririm. İşlemin bana maliyeti özel bir fiyattandı. o yüzden yazmam pek uygun olmayacak fakat işlemi aynı kişiye yaptırmak isteyen arkadaşlar özelden yazarlarsa onlar için fiyat alabilirim.

İşin ehli birini tercih edin arkadaşlar sonradan buralarda yeni şikayet konuları okumayalım...

2009 modeller de daha iyisi konmadı...

konmuş ise...hangi markalarda ???

seat da konmadığı bir gerçek...

2010 modellerde golf 6 larda ve tiguan larda şuana kadar değiştiğini biliyorum

söz konusu araçta dv sıkıntı çıkarmadıysa yada herhangi bir parça değişmesine gerek kalmadıysa ...bu aracın dv'nin iyi olduğu yada yeni model olduğu anlamanına gelmez

buradan anlaşılan şu...yazılımda iyileştirme yapıldı...bu yüzden sorun çıkmadı...

penta oto da bile bazen sorun olabiliyor
hatta daha da ilginci aracına chip tuning yaptırıp da
- memnun olmadığı halde
- aracı istediği gibi olmadığı halde
- aracın gücü vaat edilen güçte olmadığı halde
- parasını iade alamadığı halde
- sorunu çözülmediği halde ...
- megachips tarafından ücretsiz yazılım uygulandığı ve %100 memnun olduğu halde...
arkadaşımız penta oto hakkında şikayetini dile getirmiyor

computemo nickli arkadaşın chip tuning konusu
http://www.turbofsi.net/forum/a3-8p/21462-chip-dyno-sonuclari.html

birde böyle kopyacılar var
http://www.turbofsi.net/forum/a3-8p/22699-2-0-tdi-chip-uygulamasi-faciasi.html

artık distribütör yada bayi olmadığı halde insanlara hala öyleymiş gibi satış yapanlar var
http://www.turbofsi.net/forum/a3-8l/23048-sorun-sizce-nedir.html

mailde ilgili firmaya türkiye de çalıştığı firma olup olmadığını soruyorum cevap ise olumsuz

"
Sehr geehrter Herr Arslan,
leider nicht mehr.

Wie kann ich Ihnen helfen???
Bei weiteren Fragen stehe ich gerne zur Verfügung.
Mit freundlichen Grüssen aus Solingen
Gesine Dageförde

Wimmer Rennsporttechnik Solingen GmbH
Löhdorferstr. 231
42699 Solingen
Tel.: 0212 - 264 3000
Fax: 0212 - 264 3488
www.wimmer-rst.de

Geschäftsführer: Thorsten Wimmer
Registergericht:Solingen
UST-ID: DE 812660097
Steuernummer:128/5759/0010A

Von: cemal arslan [mailto:cml_arslan@hotmail.com]
Gesendet: Montag, 19. April 2010 11:13
An: info@wimmer-rst.de
Betreff: hallo

hallo
ist in türkei ein mitarbeiter von wimmer-rst ???
besten grüssen
hr.cemal arslan
"

hatta superchips bayisi olmadığı halde hala superchips sattığını iddia eden izmir firması olduğunu da biliyormusunuz ??
superchips bayisi btg dir

güya dışarıdan superchips yazılım aldığını iddia ediyor.
istesem onun da istanbuldan yazılım aldığının kanıtını ortaya koyarım

tüm bunları sorguladığımda ise cevap aynı...duygusal bağ...

uğraşmak istemiyorum çünkü uğraşılacak gibi değil...

Kopya yazılımda niye araba Turbo patlatsın Cemal Bey?

Kopya yazılımda niye araba Turbo patlatsın Cemal Bey?

netde sebil dağıtılan kopya yazılımların bir kaçını inceleme fırsatını buldum
bazılarının turbo değerleri bazılarının tork limitörleri bazılarının enjektör değerleri çok fazla derecede abartılmış...

misal turbo 1.14 ise ve siz bunu 2.30 yaparsanız turbo ne kadar sıfır da olsa patlar...
turbo değeri genel olarak 0.10-0.30 arasında açılır çok çok özel bir yazılım olacaksa 0.40 lar zorlanır...

1.8T lerde en fazla %50 değer verebilirim ancak daha üstüne ben girmem...tutup da bu değeri %100 yaparsan patlaması kaçınılmaz.

söz konusu yer daha öncede piston çıkardı...dosyanın içini bilmiyor görmüyor sadece okuyor yazıyor...bu yüzden de ne yaptığını ne olacağını bilmiyor bilmeden ezbere iş yapıyor

diğer taraftan önemli olan şudur....2 araç var aynı marka aynı model ancak km leri farklı.
bakımları farklı...

2 araca da aynı değerler verilmez....verirsin sorun yaşarsın...bu yüzden olmaz.
bu yüzden 2 aracada aynı dosya kullanılmaz...kullanırsın sorun yaşarsın

bu yüzden yazılım her araca özel olmalı...

Geri
Üst Alt