Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Kaza...

eksper gelince başında dur diye bende bu yüzden söyledim bertuğ...

bu arada ibrahim senin başından ne geçti kavide?

Hocam Eksperin geldiğinden haberim olmadı öğlen aradım gelip gitti dediler... Ordaki Arkadaşta hasar raporunu hazırlıyordu ben gittiğimde muhtemelen bugün hazırlanır...

Bertuğ, servislerin şuana kadar tavan düzeltmesini görmedim :) o direklere hasar geldiğinde onarılamıyor zaten eskisi gibi de olmuyor. Bu arada şimdi aklıma geldi bir çoğumuz leonun yol tutuşunu beğeniriz. Araç çok iyi yol tutuyor ona lafımız yok fakat frene basarken direksiyonu kırınca araçta yalpalanma ve savrulma eğilimi gösteriyor ama frene basmadan kırarsanız hiçbirşey olmuyor :)

Benim başıma gelen olayda 225 tabanlı 18jantlar ve 30mm yay olmasa belki de araç toplanmamıştı ve bunları yazamıyordum. Allah korudu diyorum ve bir daha leonla sert manevra yapmak zorunda kaldığımda frene basmamaya özen göstereceğim. Bence dikkate alınması gereken bir konu. Manevralarda frene basmadıkça araç çıkmıyor yolda. Fizik kurallarını ihlal etmedikçe tabi :)

Tekrar büyük geçmiş olsun. Allah düşmanımı bile böyle bir durumdan korusun

Aynen murat bahsettiğim gibi aracı belki adam gibi vincle alıp yerleştirselerdi araç pert olmayabilirdi ama aracı yerden yere çarparak aracı resmen perte çevirdiler açıkçası kendi hataları bu kadar fazlayken tamir işine sokmaya çalışırlarsa tepkim çok sert olur asla bunu kabul edemem... Seninde dediğin gibi direkleri eğilen zarar gelen arabadan zaten hayır gelmez...
İşte benim hatamda o oldu hem frene bastım hem ani şerit değiştirdim o telaşla saniyelik bir olayla yapmamam gereken sert hamleyi yaptım. şimdi düşünüyorum acaba aynı işlemi ESP li bir araçla yapsam nolurdu diye yine sallardı ama bariyerlere çarpmadan toparlayabilirdim diye düşünüyorum... Sağlık olsun olacağı varmış şansım bariyer başlangıcı olmasıydı daha geçen hafta 10 metre ilerde bariyerlere girmiş aracın biri polisler anlatıyor adamı jilet gibi kesip atmış bariyerler ceseti testereyle zor çıkarmışlar ben çok ucuz atlattım... Diğer şansımda sol ön tekerin bariyer başlangıcına takılıp kopması oldu eğer direk uçsaydım muhtemelen takla atardım lastiğin oraya takılması hem hızı düşürdü hem dengede tuttu...
Amin Allah kimseye yaşatmasın çok sağol kardeşim...

eksper gelince başında dur diye bende bu yüzden söyledim bertuğ...

bu arada ibrahim senin başından ne geçti kavide?

3yıl önce sanırım Adana'ya gitmiştim eski leon ile. Sağ ön aks başı parçalanmıştı. İlk gittiğimde aracında 18" jantlar var garanti dışı yaptılar. Sonra konuştuk tamam sizin yanınızdayız ayağı yaptılar.
Biz sağ aksı komple isteyelim dediler nede olsa garantiden değişecek.
Çekilen gifti İstanbul'da okudum: Aracın garanti dışı kalacağı bilgisi müşteriye verildi gibiler-inden bir not düşülmüş. Adamlar geçip aracın jantlarıyla resim çektirip yollamışlar.
Böyle olunca kol gibi sağ aks parçasını ben ödemek zorunda kaldım. Bana da biz elimizden geleni yaptık ayağına yattılar.

Çok geçmiş olsun araç pert görünüyor perte çıkar...

Geçmiş olsun..Sanırım pert olur araç..

Geçmiş olsun,sizde bişey olmaması olayın tek teselli kaynağı,fotoları görünce içim acıdı,perte çıkarırlar bence başka yolu yok gibi :(

Çok geçmiş olsun...Büyük ihtimalle araç perte ayrılır...

Servis henüz parça listesini göndermemiş.Ben demiştim zaten servisten liste geç gelir diye.Serviste tanıdık varsa listenin bir an önce gönderilmesi konusunda baskı yapmanda fayda var.

Geri
Üst Alt