Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon savurma problemi?

bence tamamen pilotaj ve arabayı tanıma meselesi kardeşlerim her arabada esp mi var sanki... virajın orta göbeğinde sert fren yaparsan en kralı bile atar... o yüzden iyi pilotaj şarrtttt...

Arkadaşlar,herkese merhaba öncelikle;2010 leon kullanıyorum,hatırlıyorumda o gün arabayı teslim aldıktan sonra sert dönüşü olan bir göbeğe girdim ve o an yere nasıl tutunduğunu hissettim.Tabi ki farklı markalarda olsun,ödeyeceğiniz paraya göre alıcağınız kalite değişebiliyor.Leon'un fiyatına göre bu performans bir çok markaya göre kıyaslanamaz bile.Diğer aracımda ibiza arada bir kullanıyorum leonun verdiği zevkin farkını hatırlamak için.Ekstradan yapılabilecek teker,jant,yay vs.. modlar sürüş kalitesini etkileyecektir.Mesela;bazen önemsemediğimiz lastik havası bile çok önemli.Herkes farklı basınç değerleri kullanabiliyor,ama burda bence aracın kitapçığında ne yazıyorsa,benim aracın benzin kapağında ön 35 arka 32 yazıyor,ne gerek var öne 30 arka 32 yap diyende var,ön 32 arka 32 eşit olsun diyende var,ben kitapçığa uyuyorum ve düzenli olarakda kontrol ediyorum.

Ben bir yeni leonun eski kullanıcı olarak 2008 leonla hiç böyle bir problem yaşamadım ve hala inanamıyorum.... Fikirlerinize saygım sonsuz ama Leonun bu kadar güvensiz bi araç olduğunu düşünemiyorum....

serhat bıldıgım kadarıyla esp olan araclar esp harıcınde herhangı bır suspansıyon ıyılestırılmesıne sahıp olmuyor nasılsa esp var mantıgı ıle !!! mesela cıtroen lerın bazı modelerı cok ıyı suspansıyonlara sahıptır esp yoktur .. ancak leon da esp yı kapatınca cok kolay kayabılıyor

Leon ve Esp'yi hiç bu kadar iyi anlataN birini görmedim.Umarım bunu izLedikten sonra esp'nin değerini dahada iyi anlayıp kapatmayız :)

Arkadaşlar plotajla alakalı olan farklı, benim anlatmaya çalıştığım farklıydı ama tam anlatamamışım neyse, espsiz araçlardan bahsediyorum ben ayrıca, ama esp hakkında da baya bilgi sahibi olmuş olduk bu sayede:) Ben viraja biraz sert girmiştim fazla değil, ama önüme bi bisikletli çıkacak gibi oldu olmadık bi yerden.. Mecburen savuracağını bile bile attım ayağımı frene ama o kadar çabuk savuracağını düşünmemiştim, yani vrajda fren yapmak zorunda kalacak olunursa çabuk atıyor arkası, benim jant lastik orjinal bu arada 40-45 yanaklı yaylı arabada ne kadar savurur onu bilemem çünkü henüz sahip olamadım:) Ayrıca ben leonun yol tutuşunun kötü olduğunu söylemedim hiç bir zaman aksine süper olduğunu söyledim, ama virajda frenin yol tutuşuyla pek alakası yok kanımca. Umarım anlatabilmişimdir, plotajla hiç alakası yok benim durumumun.. Viraj da fren tabiki yapılmaz, ama önüne bir şey çıkarsa?:)

Geri
Üst Alt