Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon vs civic

serhan sen benım her yorumumda neden farklı b acıdan bakmaya calısyosun :) 1 ben senın arabanla alakalı bsy yazmadım tamamen genel b yazı yazdım,sen gecersın yada gecılırsın bu benı ılgılendıren b durum degıl.ben bu konuya ıstınaden denenen arabalarla ılgılı seyler yazdım gecme gecılme kosullarına yorum yaptım 1.9 tdı la alakalı bsy dedım mı yada senın arabanı 1.6 ıle karsılastırdım mı ? ben zamanında onla bunla denedım muadıllerı arasında ıyı oldugunu belırttım kendı arabamın gun geldı 1.3 100bg swift gti gectı dedım 1.9 tdı nerede bunun ıcın nasıl bagdastırdın onu anlamadım.

konuyu neden kişisel algıladığını anlamadım ama sana şunu söylim honda civic vtec dedikleri araba leonların yada vw imzası taşıyan motorların yanında emin ol bir hlat değil anlatmak istediğim şey bu can. sen neden uzerine alındın anlamadım bende ortaya yazdım. dediğiniz olayı bende 1,9 tdı ile yaptım diyerek

son hızla alakası yok normaldede geçior onu demek istiorum ama zaten son hızda yanına yaklaşamaz emin olun :D
Denedin mi merak ediyorum:)

Ben manuel 1.6 125lik civic ile yarım ila 1 boy gerisinde kalıyorum 1.2 tsi ile ki kuzenimde diyor 1.4ü hertürlü beni yer diye honda forumunda da böyle bir konu vardı deneyenler var 1.4 tsi ile onlarda aynı görüşteler ara hızlanmalarda imkanı yok tsi ile boy ölçüşemez

Civicler gayet seri araçlar aslında seriliklerinden ziyade kullanırken çok daha seriymiş hissi veriyor insana ama eşit güçteki turbo benzinli ile boy ölçüşemez

Denedin mi merak ediyorum:)

Ben manuel 1.6 125lik civic ile yarım ila 1 boy gerisinde kalıyorum 1.2 tsi ile ki kuzenimde diyor 1.4ü hertürlü beni yer diye honda forumunda da böyle bir konu vardı deneyenler var 1.4 tsi ile onlarda aynı görüşteler ara hızlanmalarda imkanı yok tsi ile boy ölçüşemez

Civicler gayet seri araçlar aslında seriliklerinden ziyade kullanırken çok daha seriymiş hissi veriyor insana ama eşit güçteki turbo benzinli ile boy ölçüşemez

o boy mesefesi sizin yaptığınız yolla alakalı kısa yolda öle olur tabi 5km lik bir yolda deneyin bakalım kaç araba boy fark olacak .4 tsi bile gelemez ben denedim diorum şahsi gibi olmasın ama herkesin araba kullanışı farklıdır ben çok iddalıyım rahatlıkla 1.4 tsi 125 i harcıyor civic vtec

o boy mesefesi sizin yaptığınız yolla alakalı kısa yolda öle olur tabi 5km lik bir yolda deneyin bakalım kaç araba boy fark olacak .4 tsi bile gelemez ben denedim diorum şahsi gibi olmasın ama herkesin araba kullanışı farklıdır ben çok iddalıyım rahatlıkla 1.4 tsi 125 i harcıyor civic vtec
Bu iş iddaa ile olmuyor yanlız top speedi de hiç karıştırmıyorum zaten 50-160 km roll de tsi ı hiçbir şekilde geçemez civic teknik verilerine biraz bakarsan aracın bunun normal olduğunu görürsün zaten.

ben konuşulan araçların hepsini hoplatırım değil Vtec isterse Wtec olsun okadar ...

nese bu konuyu uzatmaya gerek yok bnm için önemli olan top speed zaten 0-100 7.9sn de çıkan 1.6 vtecler biliorum bu tartışılmaz bana kalırsa

Bir onceki aracom 2007 model 1.6 125 hp civic manuel idi. Bu aracı satıp 2010mode lleon 1.4 tsi aldım. Her iki aracı kullanan biri olarak sunu rahatlıkla soyleyebilirim ki leon 1.4 tsi daha basarılıdır.
Yokuslarda 1.6 civic dusuk torkundan dolayı devirden dusuyordu.
Hızlanma kosunda leon daha hızlı iken son hızda civicin daha yuksek hıza ulasıyor.
Civic yuksek devir cevirme konusunda daha basarılı ancak tsi yuksek devire gerek kalmadan gidiyor zaten.

Geri
Üst Alt