Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon vs civic

ne atmosferikleri geçen turbolar, ne turboları geçen atmosferikler var..bunun masturbasyonla hiç bi ilgisi yok tolkicanım.. :eek:key:

Ayni beygir gucu ayni tip (manuele manuel,otomatike otomatik vb.), farkli hacim olabilir rotary motor vb olmadigi surece
Standart 4 silindir atmosferik
Standart 4 silindir turbo
Bu kriterler dogrultusunda ornekler verebilirsen bilgilerim tazelemek isterim:confused:

Burada 125 hp leon 1.4 turbo manuel
126 hp 1.6 atmksferik manuel civic var

Ben şuan aracım gelmediği için 2009 civic 1.6 125 hp lik kullanıyorum , otomatik vites. Sport mod dahil araç gitmiyor malesef.Manueli bilemicem ama eski aracım astra h 1.6 105 hp daha iyi gidiyordu.125hp nin hiç bir esprisi yok.

Dipnot : Daha öncede leon cupramı (240hp) arkadaşın type-r (200hp)ı ile denemiştim.Herhalde 50 kere felan kalkış ve ara hızlanma yaptık, her seferinde cupram fark açmıştı. :)

yenı cupra ıle degılde eskı ıle ep3 u denemek lazım stock hallerınde o daha b yakın olur :)

ben şöle bişi diyim 2008 medol düz vites vtec le 235kmh yaptım banamısın demiyor bende jetta varken 1.4 tsi 140hp olan motor vtecle kalkış yaptığımda bnm n75 turbonun bi valfi hafif arızalı idi vtec 1 araba boy fark attı eminimki leon u çk rahat geçer kullanıca biter iş ;)

n75 hafıf arızalı olmaz kı n75 bozulan bsy degıl zaten yerden yere vurmadıgın surece:) muhtemel dv kacıryodu senın

ben şöle bişi diyim 2008 medol düz vites vtec le 235kmh yaptım banamısın demiyor bende jetta varken 1.4 tsi 140hp olan motor vtecle kalkış yaptığımda bnm n75 turbonun bi valfi hafif arızalı idi vtec 1 araba boy fark attı eminimki leon u çk rahat geçer kullanıca biter iş ;)
ayna mahrutı oranı 5.vites dıslısı bırde son devırı ver hesaplıyalım yapar mı dıye

yenı cupra ıle degılde eskı ıle ep3 u denemek lazım stock hallerınde o daha b yakın olur :)

bu daha mantıklı olur ep3 tayyar ton basına 173 hp verıyor yenı kasa cupra ton basına 177 hp verıyor neredeyse kafa kafaya cupra tork faktorunden kurtarabılır.

bu daha mantıklı olur ep3 tayyar ton basına 173 hp verıyor yenı kasa cupra ton basına 177 hp verıyor neredeyse kafa kafaya cupra tork faktorunden kurtarabılır.

ıs pıste geldımı ak kara ortaya cıkıyor abi, teknık verılerden cok pıstte denemek lazım ıkı arabayı da 400m de ama dedıgım gıbı cupra hem bg hem tork olarak ep3 ıcın fazla.Agırlık faktorlerı olsada,amortısorunden lastıgıne kadar hepsı ayrı ayrı faktorler soz konusu

ıs pıste geldımı ak kara ortaya cıkıyor abi, teknık verılerden cok pıstte denemek lazım ıkı arabayı da 400m de ama dedıgım gıbı cupra hem bg hem tork olarak ep3 ıcın fazla.Agırlık faktorlerı olsada,amortısorunden lastıgıne kadar hepsı ayrı ayrı faktorler soz konusu

ep3 avantajlı oldugu noktalar var cupradan hafıf ve kucuk ebatta jantları var,fabrıkasyon hafıf volana sahıp bır arac sanzıman oranlarıda cok ıyı bunlarıda unutmamak gerekır.

ayna mahrutı oranı 5.vites dıslısı bırde son devırı ver hesaplıyalım yapar mı dıye

vlla arac bnm olmadığı için hiç dikkat etmedim zaten o hızda videosu olması bulursam ekliyeyim görürüz yaparmı yapmazmı ben diorumki cvic her türlü 1.4 tsi leon u yerrrr :D

n75 hafıf arızalı olmaz kı n75 bozulan bsy degıl zaten yerden yere vurmadıgın surece:) muhtemel dv kacıryodu senın

bnm n75 valfının kafası karışık gibi düşünelim bi turboyu devreye sokuyor bi sokmuyor anlata bildimmi ee tabi o valf değişince arabanın kafası inmiyordu dip gazlarda :D ama cvic gene her türlü yer son hızı tsi lardan çok daha iyi yanlışmı sölüorum

vlla arac bnm olmadığı için hiç dikkat etmedim zaten o hızda videosu olması bulursam ekliyeyim görürüz yaparmı yapmazmı ben diorumki cvic her türlü 1.4 tsi leon u yerrrr :D
Civic in son hızıyla mı anladın 1.4 tsi ı geçeceğini?

Geri
Üst Alt