Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon vs civic

bole guzel atısmalar ıyı oluyor bence herkez nerde duracagını bılıyor zaten bole tartısmaların olması guzel yeterkı kabullen gercegı...:eek:key:

Çok kullandım civic hem i vtec hem vtec2 ies te kullanmıştım bir ara çok hızlı hissettiriyorlar özellikle 5500 civarında ayağı gazdan çekip tekrar yüklenildiğinde resmen koltuğa ittiriyor insanı ki bunların arasında da ies ler en seri olanlarıdır.:)

Type r zaten farklı alemde ama ben aşırı beslemeliye(cupra) değişmem zevk meselesi:)

benımde acıkcası daha performanslı arac alma secenegım olsa kesınlıle cupra alırım sorgusuz suhalsız :D

bnm o konuda iddalı olmamın nedeni bnm aracımı geçti 1.6 vtec bende inanamadım sürdüm son hız felan mükemmel bnm tsi 140 hp aracım 220 sabitlenmiş bi tık geçmyor bende etkisinde kaldım vtec bambaşka haklı değilmiyim bahsettiğimiz araçların biri atmosferik biri turbo o araç atmosferik olduğu halde 7.9sn de 0-100 yapıor :D

Stok civic 7.9 saniyede 0-100 yapamaz ya meğil vardır yolda ya da başka bişi standart manuel değeri 10.3tür civicğin 1.4 tsi ında 9.8 o mantıkla leonunda 7.5lara inmesi gerekiyor.

Son hız önemlidir senin için doğrudur ama son hızda bir arabayı geçmek geçmek değildir iddaalıda olabilirsin ama tekrarlıyorum 60-160 arası bir rollde tsi civic i geçer güçler eşit ağırlıklar neredeyse aynı ama arada 50nm tork var nasıl oluyorda civic geçebilir?

Neyse daha uzatmanın bir manası yok bu konuyu

yok be erhan genel konustum zaten konuya yorum yapanlarım az cok bılgısı olan bılıyor neyın ne oldugunu...

bazı ınsanlar var mesela adama sıyah kalem goster yok gene ınanmaz allahtan olelerı yok

erhan sen ılk sayfadakı ılk mesajdakı olaya karsımı cıktın pek anlayamadım

Stok civic 7.9 saniyede 0-100 yapamaz ya meğil vardır yolda ya da başka bişi standart manuel değeri 10.3tür civicğin 1.4 tsi ında 9.8 o mantıkla leonunda 7.5lara inmesi gerekiyor.

Son hız önemlidir senin için doğrudur ama son hızda bir arabayı geçmek geçmek değildir iddaalıda olabilirsin ama tekrarlıyorum 60-160 arası bir rollde tsi civic i geçer güçler eşit ağırlıklar neredeyse aynı ama arada 50nm tork var nasıl oluyorda civic geçebilir?

Neyse daha uzatmanın bir manası yok bu konuyu

aynn bncede uzatması gerek yok ama ben genede bidaha denicem bu cvic tsi olayını bn 3 sene TSİ 140 hp kullandım o motoru imkanı yok unutamam araç 6. viteste hafif rampa yukarı limitöre sokuyodum ama anlatılmaz yaşanır bi motor ama o gün beni geçen vtec kanıma dokunuyor 125 i nie geçemesin die sölüyorum burda fikirlerimizi paylaşmak çok önemli bence

yok be erhan genel konustum zaten konuya yorum yapanlarım az cok bılgısı olan bılıyor neyın ne oldugunu...

bazı ınsanlar var mesela adama sıyah kalem goster yok gene ınanmaz allahtan olelerı yok

erhan sen ılk sayfadakı ılk mesajdakı olaya karsımı cıktın pek anlayamadım

aynn aynn ilk mesaja karşı çıktım :D

aynn bncede uzatması gerek yok ama ben genede bidaha denicem bu cvic tsi olayını bn 3 sene TSİ 140 hp kullandım o motoru imkanı yok unutamam araç 6. viteste hafif rampa yukarı limitöre sokuyodum ama anlatılmaz yaşanır bi motor ama o gün beni geçen vtec kanıma dokunuyor 125 i nie geçemesin die sölüyorum burda fikirlerimizi paylaşmak çok önemli bence

140lık tsi ı stock ivtec in geçmesi için olanak yok bence sadece son hızda alabilir. Ya civic yüklüdür ya da dediğin gibi senin araçta bir arıza vardı o ara

aynn aynn ilk mesaja karşı çıktım :D

mantıklı olarak 2 aracıda drag olarak dusunursek TSI onde oluyor ama??? hp ler aynı kg ler aynı ve leonda + tork var ne anormallık varkı bunda??*
ayrıca havada soguk bu aralar buda leona bı artı verecektır..

140lık tsi ı stock ivtec in geçmesi için olanak yok bence sadece son hızda alabilir. Ya civic yüklüdür ya da dediğin gibi senin araçta bir arıza vardı o ara

n75 valfi yani turboyu devreye sokup çıkaran bir parça o arızalıydı değiştirince iş değişti tabi

Geri
Üst Alt