Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

100 tl lik benzinle kaç km yol yapıyorsunuz?

1.6 motor stylance. Benzin ışığı yakınca 100 TL benzin aldım (4.68 TL) tamamı şehiriçi, 270 km.'de tekrar ışık yaktı. Km.de 0,37 TL yakıyor. Tüp taktırmama az kaldı ama tüp takınca hem gaz hem benzin kullanacağım için ne kadar karım olur çok da emin değilim.

1.4 tsi yakın tarihte eskişehire gidildiğinde uzun yolda full depo ile 750 km sakin kullanım.
1.4 tsi full depo edirneye gidiş sakin çeyrek depo benzin harcandı,dönüşte yarım depo ile başlandı dip gaz eve girişte benzin ışığı yandı :eek::eek:

Rakamlar biraz masalımsı geldi bana.

Son zamlardan sonra 250 tl ye depo doldu, 610 km yol yaptım. (karışık) . 50 liraya 120km 100 liraya 260 km falan gidiyorum. yani ortalama 40 kuruşun üstünde. Sizin tsi ların içine dizel mi kaçtı noldu anlamadım :)

+ Ama unutmadan uzun yolda 850 km gibi bi rekorum var efsane varsayıyorum çünkü bi daha da göremem sanırım bu sabırla :)

depoyu fulledim, çeyrek depo kalana kadar kullandım ve tekrar fulledim. 190 TL yakıt aldı. 150 km şehir dışı + 400 km şehir içi olmak üzere tam 550 km yol yapmışım. 32-33 krş civarı yakıyor şehir içi demek. uzun yolda da 1150 km ve 110 civarı seyredersek de 300 TL yaktı. o da 25 krş civarı.

100 tl 97 oktan shell

agresif kullanimla 140 civari
Normal kullanimla 240 civari

f30 3.20d 100 tl lık aldım suanda 230 km gıttım ceyrek depo var oda 160 170 gıder tahmınımce 400 km fakat bu karma sırf sehır ıcı degıl

Arkadaşlar selam aracımı yeni aldım 1,6 TDI ortalamada 7 lt gösteriyor sizce nasıl bir değer bu ? henüz bakıma sokmadım neyi var neyi yok bilmiyorum avrupa yakasında iyi bir yer bulum götürmek istiyorum. Bir aklımda servisine götür ki bilgisayara bağlasınlar bir baksınlar diyor bu konuda karasız kaldım.

aracımı yeni aldım daha alışmadığındandır diyorum inş öyledir!! 100 tl ile 280 km oldu ışık yandı daha 40km gider gösteriyor.. umarım düşer dizel aracımı satıp aldım biraz afolladım haliyle..

Hayırlı olsun inşallah düşer. bakım falan yaptırırsan etkisi olabilirbende o yönde gidiyorum şu anda. Bakalım nasıl olacak.

arkadaşlar 100 TL ye kaç km gittiniz sorusu bence göreceli.hergün zamlarla tabelada yeni fiyat görüyoruz ve bi de illere göre, şehiriçi ve şehirdışı bayilere göre de değişen fiyatlar olduğu için herkesin 100 TL ye alacağı yakıt litresi değişir.
tl bazında yapılan hesaplamalar her hafta değişebilir ama 100 km/lt ortalaması hep doğrudur.
yani ortalama 100 km de kaç litre yakıyorsun..teşekkürler...

Geri
Üst Alt