Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 8V ve yakit ortalamasi

11.83 de az bence..
daha fazla yakabilir..

Yakmayıp dışarı atıyorsa yakabilir. Ama olması gereken değer bu gibi görünüyor 40 kullanıcının değişik günler ve değişik yol ve hava koşullarındaki yakıt tüketimlerine baktığımızda?
Bahsedilen motor yeni kasa 8V 1.6 leonlardakiyle tıpa tıp aynı mı bunu bilmiyorum ama?

otobanda tapa gaz 11.83L iyi bi rakam öyleyse..
kötü değil..

benim arabamda 1.6 8v leon..şehir içi minimum 12 lt falan.normal kullanırsam 15 , 16 lt yakıyor ve sırf bu sebepten bende aracımı değiştirmek istiyorum.yaktığı kadar gitse canım yanmayacak ama cupra larla neredeyse aynı yakıtı harcıyorum.arkadaşımın 2.0 T a5 i 6lt. yakarken benimki 15 yakıyorsa saçmalık !

sen nedıyon yahu ben sehır ıcı 12 13 yakıyorum belkı sakın kullanırsan 9 lt ye duser

---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:49 ----------

Şu leon'un 1.6 motoru ne kadar gereksiz bi motor 10 yıl önceki motoru koymuşlar ne gideri var ne bişeyi anca yakıyo

bana gore dunyanın en saglam moyorunda bırı cok yakar fazlada ucmaz ama motora ıyı bak omur boyu senle kalsın

otobanda tapa gaz 11.83L iyi bi rakam öyleyse..
kötü değil..
Vallahi ben bizzat test ettim.Depoyu doldurdum yola çıktım depo bitinceye kadar kontağı hiç kapamadan ayağımıda döşemeden hiç kaldırmadan son gaz konyaya gittim 12 lt yaktı 100 km de.Hem oturdum hesapladım hemde yol bilgisayarına baktım hesap birbirini tuttu.12 lt yaktı.normal şartlarda zorlamazsan 110-120 km hızlarda ortalama 7,4 lt yakıyor uzun yolda.Şehiriçi 9 lt civarı.Kısa mesafelerde kullanmak tüketimi çok artırıyor.

bence motoruna detaylı güzel bi bakım yaptır hava filtreni falan temizle bujileri değiştir forumda bu tip çok konu var onlarada bakıp bilgilenip arabanın yaktığı 15 ltyi 10a düşürebilirsin belki :)

sen nedıyon yahu ben sehır ıcı 12 13 yakıyorum belkı sakın kullanırsan 9 lt ye duser

---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:49 ----------

bana gore dunyanın en saglam moyorunda bırı cok yakar fazlada ucmaz ama motora ıyı bak omur boyu senle kalsın

ömür boyu seni sömürsün bas gitmesin :D

ömür boyu seni sömürsün bas gitmesin :D

şidi oda bı gecek ama şimdi gırla TSI ler pıyasada satıcı gozuyle bakarsak turboların omurlerı bıttıgınde kazanacakları parayı dusun:)

---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 10:20 ----------

bu arada dun bı denedık 1.6 arac hırpalanmamaıstı sehır ıcı 9-10 yakıryordu sakın kullanımda sakın trafıkte

18jant var son 3000 km ortalaması 9.3 . jant taktırmadan önce 1 lt daha azdı . Şehir içi ben daha 10 lt üzerine çıkmadım şehirlerarası 6.5 civarı. bence senin arabada bi sorun var .

Geri
Üst Alt