Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 8V ve yakit ortalamasi

Killah

Kayıtlı Üye
Selamlar, bilmiyorum forumda hic 1.6 8v motora sahip arac kullanicisi var mi ancak aracimi satmaya karar verdirecek bir sorun oldu cikti bu. Kisaca soylemek gerekirse 100km/15lt yakit yakiyorum, karisik kullanimda. Cok sakin kullanirsam 5lt benzin ile 50km gidiyorum sizce bu normal mi? Hic sanmiyorum normal oldugunu hani trafigi falan goze aldik eyvallah olsun 8-9 litre de 15lt 60 tlye denk geliyor. Sorun nedir sizce? Bu arada kat iptali falan yok aracta.

Aracın bakımı ne zaman yapıldı?

120.000'de yapildi, 123binde şu anda, ancak bakımdan önce de vardi bu durum. Bu kadar gözüme batmıyordu herhalde ki söylememişim servise.

Bakımda bujiler değişmişmiydi?

benim arabamda 1.6 8v leon..şehir içi minimum 12 lt falan.normal kullanırsam 15 , 16 lt yakıyor ve sırf bu sebepten bende aracımı değiştirmek istiyorum.yaktığı kadar gitse canım yanmayacak ama cupra larla neredeyse aynı yakıtı harcıyorum.arkadaşımın 2.0 T a5 i 6lt. yakarken benimki 15 yakıyorsa saçmalık !

benim arabamda 1.6 8v leon..şehir içi minimum 12 lt falan.normal kullanırsam 15 , 16 lt yakıyor ve sırf bu sebepten bende aracımı değiştirmek istiyorum.yaktığı kadar gitse canım yanmayacak ama cupra larla neredeyse aynı yakıtı harcıyorum.arkadaşımın 2.0 T a5 i 6lt. yakarken benimki 15 yakıyorsa saçmalık !

Sadece yanlıs secım aybarsım:) 1.6 lardan kurtulun artık :)

ayberk abinin dediği gibi bakım cok önemli birde bujilerin değişmesi gerekiyor olabilir

Valla bende leon varken 9lt yakıyordum şehir içi. (1.6 8v) Poloyla dahada düşük. Araç otomatikmi? 15lt çok uçuk bir rakam.

kuzenimde a3 var 2005 oda 1.6 8v aynı motor oda ortalama 14 - 15 civarı diyordu bence araçta anormallik yok o 8v motorun yakıtı bu herzaman aynı

Selamlar, bilmiyorum forumda hic 1.6 8v motora sahip arac kullanicisi var mi ancak aracimi satmaya karar verdirecek bir sorun oldu cikti bu. Kisaca soylemek gerekirse 100km/15lt yakit yakiyorum, karisik kullanimda. Cok sakin kullanirsam 5lt benzin ile 50km gidiyorum sizce bu normal mi? Hic sanmiyorum normal oldugunu hani trafigi falan goze aldik eyvallah olsun 8-9 litre de 15lt 60 tlye denk geliyor. Sorun nedir sizce? Bu arada kat iptali falan yok aracta.

vallaha kardeş ben artvinde şehir içi fullllll dur kalk ama ne rampalarda kullanıyorum 15 i kesinlikle geçmedi bak en kötü kullanımdan bahsediyorum....normal artvin şehiriçi dur kalksız ama 3.vitese asla atamazsın gibi rampalardan... neredeyse 15 e çıktığını anca çoook soğuk kış günlerinde bilirim...bursada şehiriçi bas bas kullandım geçen sene asla 10.5 i geçmedi şehirlerarası 5 kişi full bagaj 6.6 ları geçmedi full klima 1300 km yok...kaldıki kardeşim 6-7 saat kullandı 70-80 kullandı 6 lara bile indi eminim senin aracn kesinlikle sıkıntılı....bujiler 20 000 - 30 000 derler çooooooook yanlış arkadaş 10 000 km bile fazla 30 lira ver değiş onlarca lira kazan!!!!leon saki,n kullanımda 13 yakmaz arkadaş....

Geri
Üst Alt