Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 8V ve yakit ortalamasi

2005ten sonraki 1,6larda Aluminyum alaşım blok kullanıldığı için motor ısısının daha çabuk devreye girmesi ile tüketim biraz azalacak hale gelmiş fakat daha önceki motorlarda blok Alüminyum alaşım oranları çok daha az ve buda tüketimin artmasına sebep vermekte. Ben 2006 ve 2001 leonlarımda her 2 motoru da kullandım. 2006dakinde pek tüketim sıkıntım olmadı ama 2001 leonun tüketimine 1 ay dayanabildim, arabayı aldım, 1 ay kullandım ve hiç yıkatmadan da sattım kurtuldum. Tüp iyi bir seçim olabilir. Sattığım 2001 leonun yeni sahibi, aracı alır almaz tüp taktırmış ve hem performansı hemde yakıtı çok iyi oldu diyor. Tüplü hiç arabam olmadığı için yorum yapamadım, 1,6cc 8V tüp kullanan epeyce fazla, bence doğru seçim olabilir.

hem çok güvenli olduğuna kendimi inandıramıyorum.Allah korusun istanbul trafiğinde biri gelir arkadan vurur falan hem zaten babam da karşı.aslında dizel araba almaya niyetliydim ama baktığım arabaların hepsi yaz geldiği için en az 5.000 tl arttırdı fiyatını

Eğer araban 3 yaşından büyük değilse, hiç düşünmeden ver 1500 lira git taktır tüpü hiç bir sıkıntı yaşamazsın, zaten simit tanklar stepne bölümüne konulduğundan arkadan vursalar dahi ( allah korusun) öyle bomba etkisi yapacak açıklıkta değil ki zaten sen kazayı yaptıktan sonra eğer patlıyacaksa benzin deposuda patlar.. Ben arabama LPG yi ilk aldığımda taktırdım 18 binde ustaya da tarif ettim neyi nereye takacağını eğer sölemezsem benim arabamın lpg li olduğunu pompacı bile anlamıyor bagaj açık yada kapalı, aynı şekilde kaput açık yada kapalı ;) ve hiç bir sıkıntı yaşamadım güvenlik açısından.. emsal olsun diye aşağıya bi fotoğraf yüklüorum sence bu araba tüplümü ;)

Ekli dosyalar

• DSC02300.jpg
    DSC02300.jpg
    81.4 KB · Görüntüleme: 20
  • DSC02301.jpg
    DSC02301.jpg
    86.9 KB · Görüntüleme: 21
2005ten sonraki 1,6larda Aluminyum alaşım blok kullanıldığı için motor ısısının daha çabuk devreye girmesi ile tüketim biraz azalacak hale gelmiş fakat daha önceki motorlarda blok Alüminyum alaşım oranları çok daha az ve buda tüketimin artmasına sebep vermekte. Ben 2006 ve 2001 leonlarımda her 2 motoru da kullandım. 2006dakinde pek tüketim sıkıntım olmadı ama 2001 leonun tüketimine 1 ay dayanabildim, arabayı aldım, 1 ay kullandım ve hiç yıkatmadan da sattım kurtuldum. Tüp iyi bir seçim olabilir. Sattığım 2001 leonun yeni sahibi, aracı alır almaz tüp taktırmış ve hem performansı hemde yakıtı çok iyi oldu diyor. Tüplü hiç arabam olmadığı için yorum yapamadım, 1,6cc 8V tüp kullanan epeyce fazla, bence doğru seçim olabilir.

benzin konusunda haklısın abi... gaza basınca araba resmen içiyordu benzini dayandıramıyodum... Tüpü taktırdım rahatladım biraz daha 100TL lik benzin koyuyodum 220 km anca görüyodu... şimdi 60 TL lik alıp 300 km civarı yol gidiyorum.. ayrıca aybars LPG hakkındaki şüphe ve korkularını anlamlı karşılıyorum ama ben bu LPG tankı test videolarını çok izledim eskisi gibi dayanıksız malzeme değiller artık... çok sağlam ve delinme riski çok az ayrıca üzerinde emniyet valfi bulunuyor ani basınç düşmesinde valf devreye girip direk gazı kesiyor... bu kaza durumunu birde şöyle düşün sende LPG felan yok ama önünde seneler önce LPG taktırmış güvenliği en alt seviyede olan bir araca senin arkadan çartığını ve LPG nin patladığını düşün.... Allah korusun......................gerisi düşünülmez bile......o yüzden artık öyle dandik tanklar üretilmiyor....

Geri
Üst Alt