Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi 90 hp mi yoksa 1.0 Eco 110 hp mi

İbiza'daki 90 beygirlik 1.2 tsi motorun yazilimini Leon'daki 110 beygirlik 1.2 tsi motorun yazilimiyla degistirebilir miyiz acaba? Bunu başarabilirsek "orijinal chiptuning" yapmış oluruz :)

İbiza 1.2 TSI 90 HP
Motor Kodu: CJZ-C
Tork: 160 Nm

Leon 1.2 TSI 110 HP
Motor Kodu: CJZ-D
Tork: 175 Nm

Hocam ölü trafikte 6-7 lt yakmakta aracim daha az yaksa tabi ki super olurdu fakat gidis acisisndan gayet tatmin kar

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Doğrudur demek istediğim şu,1.2 motorda da yaklaşık olarak bu değerler yakalaniyor,yanlissam duzeltin.gidiş olarak ta 1.2 1.0 ile yakın degerlerde.o anlamda neden var demek istedim.Yeni motor her zaman iyidir ama son kullanıcı için avantaj sağlaması onemli bence.en azından şu an için.

Doğrudur demek istediğim şu,1.2 motorda da yaklaşık olarak bu değerler yakalaniyor,yanlissam duzeltin.gidiş olarak ta 1.2 1.0 ile yakın degerlerde.o anlamda neden var demek istedim.Yeni motor her zaman iyidir ama son kullanıcı için avantaj sağlaması onemli bence.en azından şu an için.

Evet bu konusa kesinlikle haklisiniz hele ki yakit konusunda bende 5 li degerler dusunmustum ama ne yazik ki husrana ugradim bu konuda

İbiza'daki 90 beygirlik 1.2 tsi motorun yazilimini Leon'daki 110 beygirlik 1.2 tsi motorun yazilimiyla degistirebilir miyiz acaba? Bunu başarabilirsek "orijinal chiptuning" yapmış oluruz :)

İbiza 1.2 TSI 90 HP
Motor Kodu: CJZ-C
Tork: 160 Nm

Leon 1.2 TSI 110 HP
Motor Kodu: CJZ-D
Tork: 175 Nm
bu çok güzel olurdu.ama yazilimda ilaveten turbo geometrileri,basinclari da farklıdır diye düşünüyorum.ve daha tonlarca farklı parça da olabilir

Son düzenleme:
Evet bu konusa kesinlikle haklisiniz hele ki yakit konusunda bende 5 li degerler dusunmustum ama ne yazik ki husrana ugradim bu konuda

Şu var.Eğer 1.2 tsi da bazı kroniklesmis problemler varda bunları 1.0 da tamamen gidermiş se bir nebze anlaşılabilir ama ben 1.2 tsi da bir problem olduğunu duymadım.tecrübeli arkadaşlar daha iyi aciklarlar belki.yağ yakma konusunu şehir efsanesi diye biliyorum ben.yakıt konusunda daha iyi diyen çıkmadı ama bu kesin.

Şu var.Eğer 1.2 tsi da bazı kroniklesmis problemler varda bunları 1.0 da tamamen gidermiş se bir nebze anlaşılabilir ama ben 1.2 tsi da bir problem olduğunu duymadım.tecrübeli arkadaşlar daha iyi aciklarlar belki.yağ yakma konusunu şehir efsanesi diye biliyorum ben.

1.2 tei da yag yakma duymadim o sorun 1.4 gti larda mevcut

1.0 TSI ve 1.4 TDI gibi 3 silindirli motorların çok titreşimli çalışıyor olması dayanıklılık bakımından soru işaretleri oluşturuyor. 3 silindirli motorlar ve Start&Stop özelliği hakkındaki şahsi görüşüm: Birincil amaç, Euro4-Euro5-Euro6 diye giderek zorlaşan egzoz gazı emisyon testlerinden, yakıt tüketimini azaltarak geçmek. Ancak bu uğurda motor dayanıklılığı ikinci planda. Bence.

Geri
Üst Alt