Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi 90 hp mi yoksa 1.0 Eco 110 hp mi

bymyself

Kayıtlı Üye
Günaydın arkadaşlar.Öncelikle forumdaki herkese selam aranıza yeni katıldım başlıkta da belirttiğim gibi yardımlarınız doğrultusunda bir karar aşamasına varıcam.Yorumlarınız benim için önemli.

Geçenler 2011 model 1.4 96 hp benzinli manuel ford fiesta aracımı sattım.Yine aynı segment
ve model yükseltmek için araştırdığımda fiyat ve performans olarak ibiza ön plana çıkıyor.Kesin ve net kararımı verdim.Sorum şu ki ikinci el 1.2 tsi mi yoksa 1.0 110 hp arasında kaldım.Yakıt cok önemli değil cünkü sadece haftasonları kullanıyorum performans olarak sizce hangisi malüm 1.4 96hp araçtan sonra bu iki motor beni tatmin edermi yada daha mı iyidir?

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
İki motorda sizi tatmin eder.1.0 motor 1.2'ye göre daha atik ve performans bakımından çok tatmin edici olduğunu izlediğim bütün videolarda gördüm.Ayrıca kullanan arkadaşlarda var 1.0 motordan performans bakımından memnunlar.Bende de 1.2 var bende çok memnunum hızından performansından.Sadece hafta sonları kullanıyorum 1.500 devirden sonra çok atikleşiyor.Otobanda, yolun musaitlik durumuna göre en son 170 e kadar çıkabildim ve hiç zorlanmadı titreme yalpalanma vs hiç bir sorunla karşılaşmadım.100 tl yakıtla 248 km yol yaptım(İstanbul'da şehir içi full trafikte). Fakat 1.0 motor için şöyle bir şey diyebilirim (katılmayanlar olabilir) ülkemizde 1.0 motorlar pek tutulmuyor ikinci eli.Bizim milletimiz alışmış 1.4 1.6. Ben kendi aracımı almadan önce 10 kişiden 7 si "1.2 motor mu olur ?" diyordu.İkinci elde satmak istersen yarın öbür gün zorlanabilirsin.

İki motorda sizi tatmin eder.1.0 motor 1.2'ye göre daha atik ve performans bakımından çok tatmin edici olduğunu izlediğim bütün videolarda gördüm.Ayrıca kullanan arkadaşlarda var 1.0 motordan performans bakımından memnunlar.Bende de 1.2 var bende çok memnunum hızından performansından.Sadece hafta sonları kullanıyorum 1.500 devirden sonra çok atikleşiyor.Otobanda, yolun musaitlik durumuna göre en son 170 e kadar çıkabildim ve hiç zorlanmadı titreme yalpalanma vs hiç bir sorunla karşılaşmadım.100 tl yakıtla 248 km yol yaptım(İstanbul'da şehir içi full trafikte). Fakat 1.0 motor için şöyle bir şey diyebilirim (katılmayanlar olabilir) ülkemizde 1.0 motorlar pek tutulmuyor ikinci eli.Bizim milletimiz alışmış 1.4 1.6. Ben kendi aracımı almadan önce 10 kişiden 7 si "1.2 motor mu olur ?" diyordu.İkinci elde satmak istersen yarın öbür gün zorlanabilirsin.

Teşekkürler yorumlarınız için.

Benim merak ettiğim rampalar örnek vermek gerekirse büyükçekme beylikdüzü rapmaları uzun dik buralarda araç bayılır mı acaba ? Fiesta ile hızımı alıp 80-90 la rahat tırmanıyordum.

Teşekkürler yorumlarınız için.

Benim merak ettiğim rampalar örnek vermek gerekirse büyükçekme beylikdüzü rapmaları uzun dik buralarda araç bayılır mı acaba ? Fiesta ile hızımı alıp 80-90 la rahat tırmanıyordum.
Ben Kartal'da oturuyorum ve oturduğum mahalle de çok dik yokuşlar var.70-80 Km hıza kadar ulaşabileceğim uzunlukta değil fakat baya dik.Araç devrini aldığında bu dik yokuşları rahatlıkla 3.cü viteste çıkıyorum.Tek sıkıntı sürekli yokuş yukarı tırmandığım için şehir içi ortalama yakıt tüketimin fazla orana çıkıyor.Genelde 8.5 LT.Bunu artmasının sebebi de sürekli yokuş çıkmam.Şu zamana kadar bayılma,titreme,kastırma,çekmeme olmadı.Turbolu araçlarda böyle bir şey olmaz diye düşüyorum.Fakat atmosferik motorlarda aynı şeyi söyleyemeyeceğim :) 1.33 auris vardı abimin yokuşlarda fena bayılıyordu.

Haftasonu bulabilrsem araç kiralamaya çalışıcam yorumlarınız için teşekkürler.

Turbo motor, rampada herhangi bir bayılma yapmaz. Fiesta yı unutturur. Daha yeni teknoloji olduğundan 1,0 EcoTsi tavsiye ederim.

Turbo motor, rampada herhangi bir bayılma yapmaz. Fiesta yı unutturur. Daha yeni teknoloji olduğundan 1,0 EcoTsi tavsiye ederim.

Aslında benimde aklım 1.0 ama şuanki param tam 1.2 yetiyor.1.0 motor için 9 bin borca girmeye değer mi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bende beylikduzunde oturuyorum 2017 1.0 DSG sahibiyim. Araç daha 1500 km de pek deneyemiyorum ama şunu diyim en dik rampada bile bayılma yok. ha bazen araç geçmek için basmam gerekiyor gerçekten tatmin edici ve cok memnunum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

yazın her hafta silivriye giderim dönüşte büyükçekmeceden tüyap bayırı o uzun rampa benim aklıma takılıyo.Test etme imkanınız oldumu acaba?

Geri
Üst Alt