Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat ateca pla 3.0 + acc

Seat.de sitesinde araç özelliklerinde “Dynamische Leuchtweitenregulierung” yani “dinamik far mesafe kontrolü” yazdığını görürsünüz.
Daha sonra sözlük kısmında da
“Özet: SEAT'taki dinamik far mesafe kontrolü
SEAT, otomatik far mesafe kontrolü ile çalışır, yani xenon ve bi-xenon farlar dinamik far mesafe kontrolü ile sürekli ve otomatik olarak ayarlanır. Hem statik olarak neden olunan değişiklikler (yük ağırlığı ve dağılımı) hem de hızlanma ve yavaşlama süreçlerinden kaynaklanan dinamik olarak neden olunan etkiler dikkate alınır.
Avantaj: Hızlanma veya frenleme sırasında gövdenin eğiminden kaynaklanan far aralığındaki değişiklik dengelenir ve ışık alanı neredeyse sabit kalır. Bu, sürücü için iyi bir görüş sağlar ve karşıdan gelen trafiğin gözlerinin kamaşmasını önlemeye yardımcı olur.” yazdığını görürsünüz.

Buradan hareketle durumun benim söylediğimden ibaret olduğunu düşünüyorum.

IMG_0624.jpgIMG_0625.jpg

Bende anlayamadim birde bu yaziyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Acc icerisindeki son secilen mesafe ne ise yariyor bilen var mi ?

Dinamik viraj farı için DLA yı vcds ile aktif ettim ben daha önce şerit takip kamerası olduğu için. Ama mercek sağa sola dönmediği için kalibrasyon hatası verdi direk. Dönmüyor diyen bendim. Mert arkadaşımızla tartışmıştık. hala döndüğünü iddia ediyor :))) Bende döndürebiliyorsan buyur döndür demiştim hatta… Dediğin olsaydı bendeki şerit takipli araçta DLA aktif olurdu. Ama malesef olmuyor. Acc deki son seçilen mesafe hatırlatma gibi düşünebilirsiniz hocam. En son hangi mesafeyi seçtiyseniz acc hep o mesafede çalışmaya başlar.

Son düzenleme:
Dostum sende haklısın vcds ile aktif edince hata veriyor ama anlamadığım şey niye menüye bu özelliği koyuyorlar.Acaba başka bir işemi yarıyor kaç gündür bunu araştırıyorum.Birde night drive videoları var youtubeye yazarsan çıkar.Skoda karoqda afs far var onunda night drive ı var .Atecayla ikisini karşılaştırınca sanki ikisindede far dönmüyor gibi geldi.Yeni kasa tiguanda aynı şekilde.Sanki yeni kasalarda farın hassasiyetini azaltmışlar gibi geldi eski kasa golflerde tiguanda fln baya bir belli oluyordu.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Acc icerisindeki son secilen mesafe ne ise yariyor bilen var mi ?
Bi mesafe seçip onun da tikini işaretlerseniz her çalıştırmada o mesafe ayarından başlar. Ben zaten en yakını bi kere seçtim daha da oynamadım. En yakın bile baya uzak bence :)

Dostum sende haklısın vcds ile aktif edince hata veriyor ama anlamadığım şey niye menüye bu özelliği koyuyorlar.Acaba başka bir işemi yarıyor kaç gündür bunu araştırıyorum.Birde night drive videoları var youtubeye yazarsan çıkar.Skoda karoqda afs far var onunda night drive ı var .Atecayla ikisini karşılaştırınca sanki ikisindede far dönmüyor gibi geldi.Yeni kasa tiguanda aynı şekilde.Sanki yeni kasalarda farın hassasiyetini azaltmışlar gibi geldi eski kasa golflerde tiguanda fln baya bir belli oluyordu.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Valla dostum farın içindeki hücreli ledlerin virajda daha fazla veya daha az yanması olabilir. Önümüzdeki günlerde antalyaya gece yolculuğu yapıcam buna özellikle bende bakıcam. Artık Türkçeye çevirirken yanlış mı çevirdiler diye düşünüyorum ben.

Geri
Üst Alt