Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg tuketimi

Ustadim benimde termostat arizali 70 derecelerde kaliyor. behr marka termostat aldim bagajda dolasiyordu ilk firsatta bende degistirecegim 1 litre farketse daha ne isterim ki :)

Marka olarak ne kullandin ustadim? Memleketteki ustama durumu soyler soylemez bse motorlarda kronik sorun behr marka termostat al hocam yada vw amblemli orijinal bul dedi yoksa ya duzelmez yada yine sorun yasarsin dedi.. bende o yuzden behr marka aldim.
Kardeşim markası aklımda değil ama aracın şasi numarasına göre wv seat istedim orjinalini aldım 70 lira. Üzerindeki harbi orjinal wv damgalı benim taktığımda damga yoktu. Birebir orjinal mi değil mi bilmiyorum.

Arkadaşlar bu konuya yorumsuz kallmak istemedim 2008 leon stylance. Birden fazla neden çıkıyobiliyor 3.28 litre fiyatı 270 ile 300 km gidiyodu birden bu km 220 ye düştü. Gaz ayarı her şey güzel çıkıyo fakat belirli bi zamaan sonra fark ettim aracım düz yolda giderken hararet göstergesi 70 e 60a düşmeye başladı termostatı kendim değiştirdim akıl mantık almaz iğne ucu kadar açıklık kalıyo tam kapatmıyomuş değiştirince düzeldi şimdilik bi sıkıntı görülmüyo... Yani termostat, gaz enjektörü, gaz filtresi, bujiler gibi gibi nedenler hepsini denedeim termostat çıktı.
bu yakıt sorunu benim içinde büyük sorun 2009 model BSE motor stylance aracımda zavolli marka lpg kiti var aracımda
termostat yeni değişti hararet 90'da, lpg enjektörleri yeni, regülatör tamir takımı yeni değişti, gaz ayarında sorun görünmüyor 17litre gaz ile şehir içinde 120km yol yapıyor. ne denediysem sorun giderilmiyor. yol bilgisayarında ortalama tüketim 13lt gösteriyor yoksa başka bir sorun mu var anlamadım. kafayı yemek üzereyim.

bu yakıt sorunu benim içinde büyük sorun 2009 model BSE motor stylance aracımda zavolli marka lpg kiti var aracımda
termostat yeni değişti hararet 90'da, lpg enjektörleri yeni, regülatör tamir takımı yeni değişti, gaz ayarında sorun görünmüyor 17litre gaz ile şehir içinde 120km yol yapıyor. ne denediysem sorun giderilmiyor. yol bilgisayarında ortalama tüketim 13lt gösteriyor yoksa başka bir sorun mu var anlamadım. kafayı yemek üzereyim.

Hakikaten yakit cok fazla. Benim aractada lovato lpg var. Ayarlardan eminsen birde buji ve ateslemeyi kontrol ettirmeni oneririm. Aklima ilk bunlar geldi..

Bugun 130 km yol yaptim. Cogunluk otoban sabit 120km hizla.
Oncesinde de sehirici 126 km mesafem vardi. Toplamda 256km yol icin 26.2 lt yakit aldim. Sabah termostati degistirip donus yolunda da hesap yapacagim insallah.

Son düzenleme:
Hakikaten yakit cok fazla. Benim aractada lovato lpg var. Ayarlardan eminsen birde buji ve ateslemeyi kontrol ettirmeni oneririm. Aklima ilk bunlar geldi..

Bugun 130 km yol yaptim. Cogunluk otoban sabit 120km hizla.
Oncesinde de sehirici 126 km mesafem vardi. Toplamda 256km yol icin 26.2 lt yakit aldim. Sabah termostati degistirip donus yolunda da hesap yapacagim insallah.
değişmesi gereken ne varsa değiştirdim ben bujiler buji kabloları ateşleme bobini bilmiyorum bir yerde sorun var ama nerede çıkacak

2000 signo var akl motor. Daha önce tüketim yüksekti. Geçen kış ayında termostat ve müşürün bozuk olduğunu anladık.
Termostat açık kalıyor, Motor ısınmıyor yani. Müşür bozuk oda 90 gösteriyor.
İkisi değişti bir nebze de olsa tüketim düzeldi. Bu şekilde uzun yol yapmıştım 10 11lt yakıyordu.
Uzun yolda 7 - 7.5 lt/100km şeklinde. 90 - 110km arası sürat.
Şehir içi 10lt yakıyor. Lpg kiti atiker.

Geri
Üst Alt