Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg tuketimi

lpg için çok fazla tüketim değeri bence bir baktırın.
ibiza 1.4 85hp
38 litre depo (130TL) 450KM yol şehir içi benim tüketimim.

Hocam kime ne olarak göstereceğim yani otogazciya mi gidecegim
bence önce tamircine yani kendi servisine git aracın tüm bakımlarının tam olduğundan emin ol ve benzin modunda bir sorun var mı yok mu kontrol et.
ardından iyi bir otogaz servisi bul araştır otogazcıya sorunu anlat lpg sistemine baktır çözülür.
sanayide gönülden ilgilenicek birilerini bulmak gerçekten zor ama biraz araştırma yaparsan iyi olur

bence önce tamircine yani kendi servisine git aracın tüm bakımlarının tam olduğundan emin ol ve benzin modunda bir sorun var mı yok mu kontrol et.
ardından iyi bir otogaz servisi bul araştır otogazcıya sorunu anlat lpg sistemine baktır çözülür.
sanayide gönülden ilgilenicek birilerini bulmak gerçekten zor ama biraz araştırma yaparsan iyi olur
Eyvallah üstad

30 litre lpg ile 214 km yol yapması yakıtının fazla olduğunu gösteriyor bence. Öncelikle bir lpg ayarı yapmanızda fayda var. hangi marka lpg kullanıyorsunuzz?

bendede atiker grand modeli takılı. pazar günü uzun yoldan geldim. aşağı yukarı 120 130 ile arada sırada 140 150 e çıktığım oldu. uzun yolda 8.7 litre yaktı. şehir içindede 9.4 litre yakıyor

bendede atiker grand modeli takılı. pazar günü uzun yoldan geldim. aşağı yukarı 120 130 ile arada sırada 140 150 e çıktığım oldu. uzun yolda 8.7 litre yaktı. şehir içindede 9.4 litre yakıyor
Bende de Atiker atikfast takılı, pazar günü 500 km yol yaptım 2 kişiydi araç, yolun 350 kmsi 100 km hız sabitleyici ile 5.7 litre gösterdi yol bilgisayarı pompa hesabına görede 7.1 litre LPG tüketimi olmuş, geriye kalan 150 km yoluda 120-130 arası zaman zaman 170 e kadar da çıktım yol bilgisayarı 6.5 litre gösterdi pompa hesabi yapmadım

Arkadaşlar bu konuya yorumsuz kallmak istemedim 2008 leon stylance. Birden fazla neden çıkıyobiliyor 3.28 litre fiyatı 270 ile 300 km gidiyodu birden bu km 220 ye düştü. Gaz ayarı her şey güzel çıkıyo fakat belirli bi zamaan sonra fark ettim aracım düz yolda giderken hararet göstergesi 70 e 60a düşmeye başladı termostatı kendim değiştirdim akıl mantık almaz iğne ucu kadar açıklık kalıyo tam kapatmıyomuş değiştirince düzeldi şimdilik bi sıkıntı görülmüyo... Yani termostat, gaz enjektörü, gaz filtresi, bujiler gibi gibi nedenler hepsini denedeim termostat çıktı.

Arkadaşlar bu konuya yorumsuz kallmak istemedim 2008 leon stylance. Birden fazla neden çıkıyobiliyor 3.28 litre fiyatı 270 ile 300 km gidiyodu birden bu km 220 ye düştü. Gaz ayarı her şey güzel çıkıyo fakat belirli bi zamaan sonra fark ettim aracım düz yolda giderken hararet göstergesi 70 e 60a düşmeye başladı termostatı kendim değiştirdim akıl mantık almaz iğne ucu kadar açıklık kalıyo tam kapatmıyomuş değiştirince düzeldi şimdilik bi sıkıntı görülmüyo... Yani termostat, gaz enjektörü, gaz filtresi, bujiler gibi gibi nedenler hepsini denedeim termostat çıktı.

Ustadim benimde termostat arizali 70 derecelerde kaliyor. behr marka termostat aldim bagajda dolasiyordu ilk firsatta bende degistirecegim 1 litre farketse daha ne isterim ki :)

Marka olarak ne kullandin ustadim? Memleketteki ustama durumu soyler soylemez bse motorlarda kronik sorun behr marka termostat al hocam yada vw amblemli orijinal bul dedi yoksa ya duzelmez yada yine sorun yasarsin dedi.. bende o yuzden behr marka aldim.

Geri
Üst Alt