Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Nedir?

ya hala boş konuşuyosun
Ben değilim boş konuşan sizsiniz. Adamlar dünyada araba toplattı kaç tane. DSG'nin sorunlu olup olmaması hakkında bu kadar boşuna mı konuşuluyo. Dayınızın amcanızın arabası bozulmuyosa ne diyeyim yani?
Haa, tamam o zaman DSG iyiymiş mi diyeyim?
Safa'da DSG'si ses çıkarıyo diye yolda kalmamış. VW açıklama yapmış bu ses normal diye. Kullanıcıyı rahatsız eden bir ses, ilk aldığında olmayan bi ses nası normal olabiliyo?

---------- Post added at 00:25 ---------- Previous post was at 00:22 ----------

... yerinde senin dediklerine saygı gösteriyoruz az saygılı konuş konuşmayı bilmiosan söle ona göre muhamele çekiyim sana
Almanya'da 650.000km giden DSG var demenin üstüne ne dememi bekliyosun? Tamam o zaman DSG problemsizmiş mi diyeyim?
1000km'de DSG si bozuldu benimde bi arkadaşımın. O zaman hepsi bozuluyo DSG'lerin o bakış açısıyla?

Ben değilim boş konuşan sizsiniz. Adamlar dünyada araba toplattı kaç tane. DSG'nin sorunlu olup olmaması hakkında bu kadar boşuna mı konuşuluyo. Dayınızın amcanızın arabası bozulmuyosa ne diyeyim yani?
Haa, tamam o zaman DSG iyiymiş mi diyeyim?
Safa'da DSG'si ses çıkarıyo diye yolda kalmamış. VW açıklama yapmış bu ses normal diye. Kullanıcıyı rahatsız eden bir ses, ilk aldığında olmayan bi ses nası normal olabiliyo?

---------- Post added at 00:25 ---------- Previous post was at 00:22 ----------

Almanya'da 650.000km giden DSG var demenin üstüne ne dememi bekliyosun? Tamam o zaman DSG problemsizmiş mi diyeyim?
1000km'de DSG si bozuldu benimde bi arkadaşımın. O zaman hepsi bozuluyo DSG'lerin o bakış açısıyla?

arkadaşım sende aynı örneği veriyosun ? 350k yapmış mercedes ? sen verirken iyide biz verdiğimizdemi kötü oluyo bu örnekler ?

arkadaşım sende aynı örneği veriyosun ? 350k yapmış mercedes ? sen verirken iyide biz verdiğimizdemi kötü oluyo bu örnekler ?
Sen bana ne sordun? DSG'den iyi 1 örnek verir misin. Bende bi genellemeyle cevap verdim. Sen spesifik bi örnek istedin bende salladım bi tane.

Neyse beyler boşverin 2 tane demir yıgını için birbirinizi kırmayın lütfen...

Başka örnek vereyim beğenmediysen. Audi deki G-Tronic, yeni GT-R'deki şanzıman, Porsche'deki geliştirilmiş DSG, ıslak tip DSG.
Benim sorunlu diye bahsettiğim şanzıman kuru tip DSG'ler için.

Sen bana ne sordun? DSG'den iyi 1 örnek verir misin. Bende bi genellemeyle cevap verdim. Sen spesifik bi örnek istedin bende salladım bi tane.

DSG'den iyi bi şanzuman söyle bana dedim sende mercedes dedim 350 bin de sorunsuz bende sana 650k da almanyada dsg var dedim ? neyse tamam uzatmaya gerek yok bana vw veya dsg para vermiyo avukatlığını yapmıcam

---------- Post added at 00:39 ---------- Previous post was at 00:38 ----------

Başka örnek vereyim beğenmediysen. Audi deki G-Tronic, yeni GT-R'deki şanzıman, Porsche'deki geliştirilmiş DSG, ıslak tip DSG.

olabilir tabi haklısındır kurular a öyle diyolar evet

Yatın uyuyun gençler ne işiniz var buralarda :D:D

şuan dünya üzerinde en yüksek hp/tork'a dayanan bi 7G-Tronic var bi çok modelinde Merc'in..Veyron'un DSG'si hariç..
hiç bi yazılım güncellemesine, parça değişimine gerek kalmadan..
1K nm tork'un üstüne de hizmet vericek 7G-Tronic çıkacağı söyleniyodu yakın zamanda..belki çıkmıştır ne zamandır takip etmedim..

Porsche PDK'sı biraz daha düşük güçlere hizmet verse de en iyisi şuanda..
performanslı ya da şehir içi kullanımda en başarılısı..pistte de direkt zaman kazandırcak kadar da gelişmiş..her çift debriyajlı şanzuman DSG değildir..
PDK bambaşka bişi..

bazı BMW sahipleri sevmese de DCT de başarılıdır..
özellikle alt vitese geçerken..

R35'in şanzumanı mı iyi..
geçen seneye kadar forumlarda üstüste 20 kalkıştan sonra saçmaladığı, araba biraz yüklendikten sonra vitesleri değiştirmediği yazıyodu..launch control'ü bol bol zaman kaybettirdiği yazıyodu..sonra Nissan kalkış devrini düşürmüştü onu net hatırlıyorum..şanzumanın üstündeki yükü de azaltmak için deviri düşürdükleri Nissan kendi açıklamarıydı..gerçek anlamda iyi bi şanzuman haline gelmesi için bol sıfırlı dolarların döndüğü bi şanzuman..ara bul 'netten..inanmıyorum diyebilirsin..nası işine geliyosa..
VW ile hangi ortak parçaları kullandığını bulman da zor değil..

R35'in şanzumanı mı iyi..
geçen seneye kadar forumlarda üstüste 20 kalkıştan sonra saçmaladığı, araba biraz yüklendikten sonra vitesleri değiştirmediği yazıyodu..launch control'ü bol bol zaman kaybettirdiği yazıyodu..sonra Nissan kalkış devrini düşürmüştü onu net hatırlıyorum..şanzumanın üstündeki yükü de azaltmak için deviri düşürdükleri Nissan kendi açıklamarıydı..gerçek anlamda iyi bi şanzuman haline gelmesi için bol sıfırlı dolarların döndüğü bi şanzuman..ara bul 'netten..inanmıyorum diyebilirsin..nası işine geliyosa..
VW ile hangi ortak parçaları kullandığını bulman da zor değil..
Ben R35'in şanzımanı iyi demedim. R35'in şanzımanı DSG'den iyidir dedim. Arkadaş DSG'den iyi olan şanzıman sordu bende ona cevap verdim ki şu videodaki R35'te bulunan şanzımanda eleştirdiğin şanzıman ve launch control. Burada Veyron geçiyo. Ama tabi bilmiyorum genel durumu nedir. DSG'den iyi olduğu kesin de..
http://www.seatclubworld.com/showthread.php?t=4704

Geri
Üst Alt