Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Caddy vs C-max

Hangi fiyata hangi araç? Alternatif?

• Kullanılan toplam oy
    24
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İkisi de birbirinden farklı araçlar..Ne amaçla alınacağına bağlı olarak karar verilebilir...

Bence biraz bu kritere göre seçilmeli..

Bide küçük bir hatırlatma 53 civarlarına Highline Golf ler var :)

Biliyorum da işte büyük bagajlı birşey istiyor. Ben bu sayfayı aynen okuttum artık seçim onun :)

fordun o iğrenç direksiyonunu sevmiyorum caddy daha şık ama yeni c max da güzel ama vw olsun da çamurdan olsun...bu arada caddy de eps standart vede süper...

caddy'de ticari denen bi araç için nerdeyse gereksiz bi donanım var zaten :)

C-Max derim ama 53 fazla o arabaya.. :)

Bence de fazla

İkisi de birbirinden farklı araçlar..Ne amaçla alınacağına bağlı olarak karar verilebilir...

Amaç bagaj büyük olsun bisikleti atalım, gerekirse koltuğu sökelim motorsikleti atalım vuralım km'nin dibine :)

Herkese teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için..

valla bende connect var bi tane 10 numara bir çok açıdan kullanışlılık olsn manevra kabiliyeti sürüş kolaylığı olsn ama ticari bir araç ve bir ticari olduğunu her şekilde hissettiriyor. emin olun günümüzde bir ford bir vw gibi markalarda arada iki model arası fiyat farkı varsa o kadarda konfor teknik özellik farkı var.

valla bende connect var bi tane 10 numara bir çok açıdan kullanışlılık olsn manevra kabiliyeti sürüş kolaylığı olsn ama ticari bir araç ve bir ticari olduğunu her şekilde hissettiriyor. emin olun günümüzde bir ford bir vw gibi markalarda arada iki model arası fiyat farkı varsa o kadarda konfor teknik özellik farkı var.

aynen katılıyorum, ancak en az ticari hisettiren araç da caddy, makyajlıların içi nerdeyse golf olmuş, biliyorum detaylarda çok fark var ama kalite algısı oldukça yüksek

C-max tek geçerim:eek:key:

Valla abi c-max için mayıs demişler ve de fiyat garantisi yok. Caddy'nin de 2 ayı var. Bu durumda ibreler caddy'yi gösteriyor ama altea xl için akıttığım zehir tesir etmeye başladı :eek:key:

53000 tlye altea xl tdı dsg(7) sunroof ve tekno plus paket+aile paketli alınabiliyorken bu arabalara dediğiniz fiyatlar çok fazla. al bir tane altea xl uzun yıllar sorunsuz bin gez gezebildiğin kadar.

aracın bagaj hacmi ile ilgili kısaca bir anımı anlatmak istiyorum..

benim bir köpeğim var. evin bahçesinde de kafesi var. kafesin zemini beton ve geceleri çok soğuk oluyor. beyfendi uşuyor gerçi cinsi sibirya kurdu ama bu biraz nazik çıktıpuhaha. neyse kafesinin zeminini yukseltmek için ihtiyacım olan 4 adet 122x100 palet yan tarafıda ruzgar almaması için osb ile kapatmam gerekiyordu.

arabamın bagajının ağzında girişindeki en dar nokta 90 cm diğer kısmı 122cm içerde koltukları yatırdığım zaman ön koltuklarlardan arka kapak kapalıyken yerine kadar 2.1mt.
2.44x1.22 olan osbnin 30cmlik kısmını kestiğimiz zaman osb ön koltukların arkasından bagajın dışına kadar uzandı ve uzerinede 2 şerli sıra halinde 4 adet paledi rahat rahat taşıdı araba biraz battı ama ekstradan bir kamyone tutmak zorunda kalmadan rahatlıkla taşıdım. kısaca çok guzel ve kullanışlı bir araç.

gelelim bahse konu karşılaştırma araçlarına.

cmaxte 2 paledi koyduktan sonra yerim kalmazdı osbyi saymıyorum bile.

caddyde belki arka koltuklarıda topladıktan sonra 3 paledi ust uste bir paletide onların arkasına dik koyup kullanabilirdim osb levhada bir kısmı belki dışarda kalırdı .

alteada önce osb levhayı koydum ustune kesilen parçasınıda koydum. ön tarafa 2 paledi koydum. arkasına 2 tane daha ust uste koydum ve paletle çok az yani 20cmi dışada kaldı hepsini guzelce tırlarda yuk bağlamak için kullanılan cırcırlı gergi kayışı ile bağladım ve evime doğru yola koyuldum ama bagajım açık kaldı ve dışarı çıkıntım oldu. polis veya jandarma yakalamasın diye dua ede ede eve geldim en sonunda sonuçta aracın kapasitesi dışında yuk taşıdım.

illa arabanın içini kullanmak şartmı hayır. levhayı önce ust port barların uzerine baglarsın sonra 2 şerli şekilde 2 sıra halinde levhanın ustune oturtup 2 sırada gergi kayışı atarsın bölece arabanın içide pırıl pırıl kalır. böle acaip bir araba.:D tavsiye ederim.

aynen katılıyorum, ancak en az ticari hisettiren araç da caddy, makyajlıların içi nerdeyse golf olmuş, biliyorum detaylarda çok fark var ama kalite algısı oldukça yüksek

Valla abi c-max için mayıs demişler ve de fiyat garantisi yok. Caddy'nin de 2 ayı var. Bu durumda ibreler caddy'yi gösteriyor ama altea xl için akıttığım zehir tesir etmeye başladı :eek:key:

kesinlikle etsin. yazık ticari araç sırf kulfet.

ticari olduğu için öcelikle kasko ve trafik sig. pahalı.

beşiktaşa gidecen atıyorum anadolu yakasında oturuyorsun mesela. tee 2. köpruyu dolaşman lazım.

ticari olduğu için her sene muayneye girmen gerekiyor.

feribotta kamyonet,kamyon parası ödersin.

cmaxin bakımları pahalı şimdi. keza volkswageninde öyle. alteanın 340 tl.

aklıma bu kadarı geldi.
her kapalı garaja kolay kolay girip çıkamazsın gerçi şimdi standart getirildi nerdeyse mercedes sprinterlar bile sığıyor.

istanbulda cusseli araç park sıkıntısı demek ki bu sadece caddy için değil altea xl içinde geçerli.

Yorularınız için çok çok teşekkür ederim. C-max'ten vazgeçti dediğim Mayıs olayı yüzünden. Caddy'yi çok beğendi ama ben hala Altea'ya da bakması için ısrar ediyorum. liste fiyatları arasında 3-4 lira fark kalmış. Yazdıklarınızı da okutuyorum :)

Yorularınız için çok çok teşekkür ederim. C-max'ten vazgeçti dediğim Mayıs olayı yüzünden. Caddy'yi çok beğendi ama ben hala Altea'ya da bakması için ısrar ediyorum. liste fiyatları arasında 3-4 lira fark kalmış. Yazdıklarınızı da okutuyorum :)

gani bey keşke o gunun fotorAFLARINI çekseydım. eğer ısterseniz arabayı getiririm bakarlar.

biraz önce ford bayisinde c-max inceledim hem kısası hem uzunu. Yaklaşık 1 saate kaldığım showroomdan çıkarken içimden "Bizim arabalar halt etmiş" diye geçirdim, sevmeye sevmeye açtım leonumun kapısını, belki severim diye Çorlu girişteki seat VW bayisine de uğradım ama hiçde etkileyemedi beni...

1,6cc 180hp, tüketim ortalama 6,6lt yazıyor. Arabanın torpidosuna kafamı bile sokabilirim kocaman. Cam tavanı ile içerisi çok daha aydınlık ferah bir hale gelmiş. Arka koltuklardaki rahatlık ön koltuğu unutturacak cinsten. Kayar kapılı araçları hiç sevmezdim, 2 saat öncesindeki incelememle bu fikrim de değişti. Elektrik aksamı kapatıldığı için görsel şöleni yaşayamadım, yaşasaydım leonu orda terkederdim herhalde iyiki kapatmışlar :D:D:D İç dikiz aynasının önünde tavan perdesini aydınlatan yerdeki hazneye basıyorsun gözlük kabı bölümü çıkıyor. Onun da altında bir kapak var, bu neymiş dedim altından arka koltuklardaki küçük misafirlerinizin durumu takip edebileceğiniz başka bir aynacık çıktı, bu detayı hiç bir araçta görmemiştim çok keyifli olmuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt