Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bugün SEAT'ına ne yaptın ?

@BlaCKaDDeR merhaba.Araştırdım biraz.Aliexpresste bir satıcı ile kontak kurdum.Tüm iç mekan ve bagaj lambası olmak üzere bir set varmış.Mağaza puanı iyi görünüyor
TRY 114.78 39% İndirim | 13 adet X 100% Canbus hata ücretsiz LED İç okuma kubbe elektrik ampulü için koltuk Leon MK3 5F 5F1 5F5 5F8 (2013-2018)

Geri vites ampulu sadece ayrı almanız gerekir dedi onunda linki aşağıda.Bu şekilde almakmı daha sağlıklı olur acaba yoksa n11 den phantom mu almak daha sağlıklı olur bilemedim.
TRY 72.54 30% İndirim | 100% beyaz Canbus hata ücretsiz LED DRL gündüz çalışan far ters dış lamba için koltuk Leon 3 MK3 5F (2013 +)

Bir iki satıcıya daha denk geldim bu arada

TRY 96.28 30% İndirim | 9x LED gövde ampul + İç dome harita ayna ışık kiti için 2013-2018 koltuk aksesuarları Leon MK3 5F 5F1 5F5 5F8

TRY 132.79 | 100% mükemmel Canbus hata ücretsiz LED İç işık kiti için koltuk Leon 1 2 3 Mk1 Mk2 Mk3 1 M 1P 5F LED iç ışık kiti 1999-2018

TRY 103.56 | 100% beyaz Canbus hata ücretsiz LED DRL gündüz çalışan far ters dış lamba için koltuk Leon 3 MK3 5F (2013 +)
@BlaCKaDDeR merhaba,aliexpress ürünlerini türkiye photon ile kıyasladığımda fiyatlar neredeyse kafa kafay denk Geliyor.gümrük vergisi vs eklendiğinde..
Benim karar vermem açısından şu noktada asıl önemli konu,photon ampullerin arıza ışığı yakıp yakmadığı ve özellikle geri vites ışığının kalitesi.

@BlaCKaDDeR merhaba,aliexpress ürünlerini türkiye photon ile kıyasladığımda fiyatlar neredeyse kafa kafay denk Geliyor.gümrük vergisi vs eklendiğinde..
Benim karar vermem açısından şu noktada asıl önemli konu,photon ampullerin arıza ışığı yakıp yakmadığı ve özellikle geri vites ışığının kalitesi.

Arıza ışığı yakmıyor ve benim söylediğim modelin kalitesi çok güzel. Ama yinede siz photontr, fardoktoru, mavera yada benzeri favori satıcılara sorun uyumluluk için.

YxGg6p.jpg

Son düzenleme:
Arıza ışığı yakmıyor ve benim söylediğim modelin kalitesi çok güzel. Ama yinede siz photontr, fardoktoru, mavera yada benzeri favori satıcılara sorun uyumluluk için.

YxGg6p.jpg

femex led diye bir markaya denk geldim.N11 ve kendi sitelerinde de satışları var.google da ve n11 de güzel yorumlar okudurm.photona göre fiyatalrı daha makul.belki buna yönelebilirim.geri vites şambası 6000k ve 1300 lümen görünüyor femex tede
Arıza ışığı yakmaz dedi firma yetkilisi telefonla sordum

7B8AE691-74B2-49F0-B159-75622D100D4C.png

Photon düşünürseniz kodlarını yazayım;

Makyaj aynaları ve arka okuma lambaları için: Photon PH7008 Sofit 36 mm (2 kutu, 4 adet)

Sürekli yanan ayak aydınlatmalar için: Photon PH7029 T10 Dipsiz (1 kutu, 2 adet)

Az yanan bagaj, torpido, ön okuma lambaları için: Photon PH7020 T10 Dipsiz (2 kutu, 4 adet)

Geri vites lambası için: Photon PH7219 P21W (1 kutu, 2 adet çıkıyor, teki kullanılıyor)

Geri vites öncesi/ sonrası.

@BlaCKaDDeR merhaba,bugün sistemled firmasından bana ulaşan led ampulleri denemek üzere akşam araca indim ama ne yazıkki aksilikler denk geldi.
Öncelikle en çok önem verdiğim geri vites lambasının duyu alakasız çıktı.Sizin belirttiğiniz modeli photondu,benim aldığım femex marka olanın da duyu birebir aynı geldi ama,şu an mevcut aracımdaki ampul ve duy tipi ile alakası yok.

938D6F2E-5D59-4E5C-B250-B1D66DB59181.jpeg

Aşağıdaki ise aracımda olan ampul ve duy tipi
574B3A86-A1BD-42BC-A396-7543FB8DC6C4.jpeg
963F643E-1B39-4BC6-8AE4-3B70F70AB12B.jpeg

Femex marka ön tavan ledleri de umadı maalesef.Boyları çok az daha uzun mevcut ampullere göre ve soktüğüm tavan lambası çerçevelerini geri takamadım bu sebeple.görsel aşağıdaki gibidir

64C6A97C-EC5E-4953-9A41-2DDD7A3DB458.jpeg

Bagaj ışığı çerçevesini çok uğraşmama rağmen yerinden çıkartamadım.Tırnaklarını dişlerini ne hikmetse yerinden oynatamadım.Yolu yordamı nedir bu işin acaba?tornavida işe dahi kastırdım kanırttım ama kırılacak diye daha fazla ellemedim ve bıraktım.Bu sebeple aldığım ampulü de takamadım.

makyaj-güneşlik lambaları Güzel oldu.
Aynı şeklde torpido ışığıda iyi oldu.kutı içerisinde 2 adet vardı,ilkini taktığımda bir cızırtı ile beraber koku geldi ledden ve çalışması,sadece ilk birkaç saniye yandı sonra gitti..1 tanesi bu şekilde heba oldu.
85861253-97A3-4566-BCF7-D67182FDD99D.jpeg8F70087F-5018-4E42-9C30-13C1BA932D92.jpeg

son olarak ön arka ışık farkını aşağıda görebilirsiniz.tam beklediğim şiddette değil ışık ama yinede iyi sayılır.

8451BCBC-C666-4DE0-A90F-48AE92798C68.jpeg

ayak aydınlatmaşarı içinde 1
Çift dipsiz geldi ama,ayak duylarının tesisatı çekili olmadığından takamıyorum yerine şu an için.

@srknatmn yukarıda dediğim gibi başka marka için emin değilim. O sebeple bilindik firma isimlerini vermeye çalıştım. Maalesef herkes bu işin ehli olamıyor.
Öncelikle geri vites diye söktüğün ampül dipsiz T10 a benziyor. Sinyal yada sis lambası olmasın? Geri vitesten emin ol önce. Emin isen eğer, aracın led paket mi? Değil ise belki farklılık göstermiş olabilir.
Diğer iç aydınlatmalar içinde özellikle marka model verdim. İlk sefer ucuz ledler almıştım. Boyut yada kalite olarak sorun çıktı. Sonra firmalarla birebir görüşerek net marka model belirledim.
Evet en zor söküm bagaj aydınlatma kapsüller. Bunun için plastik trim sökücü almanda fayda var.
Leon larda en baz paketlerde dahi ön ayak aydınlatma olması gerekli. Olmadığından emin misin? Koltuk önünden yatarak bir daha bak derim. Yada teyp ekranından ayarlara bak.
Aşağıdaki linkte aracımın değişimi esnasında birkaç foto ve detay bilgi vermiştim. İşinize yararsa bakarsınız.

http://www.vagclubtr.com/konu-seat-leon-mk3-5f-ic-aydinlatma-ve-geri-vites-lambasi-led-degisimi.html

Ek olarak da aşağıdaki linkten aracınıza ait ampül tiplerini net olarak öğrenebilirsiniz.

https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM

Son düzenleme:
@srknatmn yukarıda dediğim gibi başka marka için emin değilim. O sebeple bilindik firma isimlerini vermeye çalıştım. Maalesef herkes bu işin ehli olamıyor.
Öncelikle geri vites diye söktüğün ampül dipsiz T10 a benziyor. Sinyal yada sis lambası olmasın? Geri vitesten emin ol önce. Emin isen eğer, aracın led paket mi? Değil ise belki farklılık göstermiş olabilir.
Diğer iç aydınlatmalar içinde özellikle marka model verdim. İlk sefer ucuz ledler almıştım. Boyut yada kalite olarak sorun çıktı. Sonra firmalarla birebir görüşerek net marka model belirledim.
Evet en zor söküm bagaj aydınlatma kapsüller. Bunun için plastik trim sökücü almanda fayda var.
Leon larda en baz paketlerde dahi ön ayak aydınlatma olması gerekli. Olmadığından emin misin? Koltuk önünden yatarak bir daha bak derim. Yada teyp ekranından ayarlara bak.
Aşağıdaki linkte aracımın değişimi esnasında birkaç foto ve detay bilgi vermiştim. İşinize yararsa bakarsınız.

http://www.vagclubtr.com/konu-seat-leon-mk3-5f-ic-aydinlatma-ve-geri-vites-lambasi-led-degisimi.html

Ek olarak da aşağıdaki linkten aracınıza ait ampül tiplerini net olarak öğrenebilirsiniz.

https://www.osram.de/apps/gvlrg/en_COM
@BlaCKaDDeR öncelikle ilgin için teşekkürler.
Sorularına gelecek olursam,
Aracım full led paket.Geri vites lambasından eminim çünkü hem söküp geri vitese taktım o bölgede ışık yanmadığını görmüş oldum hemde ampulü takarken dıştan baktım o ampul direk beyaz far kapaklı bölgeye denk geliyor dıştan görünen bir husus yani.
Anlamadığım led paket araç üretiyosun geri vitesi dipsiz ampül takıyosun..
Evet t10 dipsiz tipi bir ampül ancak ebat olarak iç aydınlatma dipsizlerden boyut olarak 2 katı kadar hemen hemen.

ayak ayınlatması için bu forumada bir video eklemiştim.Pedalların olduğu yere yatarak video çekmiştim.Bazı arkadaşlar olmalı dedi,bazı arkadaşlar bende de yok dedi,konuyu anlayamadım inanın.videoyu tekrar koyayım buraya

Sizinde ön tavan lambasında ilk söktüğünüz beyaz plastik kapağın altında,gri renkli 2. Bir çerçeve varmı ?

ampullerin uyumsuzluğundan firmaya watsaptan görselleri ileterek konuları ilettim.Bakalım dönüş yapacaklarını belirtmişler ama çokta umudum yok.

@srknatmn geri vites ilk defa bir Leon da bu tip görüyorum desem yeridir. Benim 2016 makyajsız kasaydı. Ful led paketti. Yukarıda attığım linkten de bakında tüm Leon modelleri yarım duylu seninde aldığın ampülden görünüyor. Ciddi şaşırtıcı.
Ayak aydınlatma da aynı şekilde video dan da gördüm yeri boş. Komple kapsüllü tesisat alıp montaj gerekli sanırım. O da çok şaşırtıcı çünkü ayak aydınlatma en boş Mk3 lerde bile standarttı.
Ön okuma lambalarına gelecek olursata bendeki aşağıdaki fotoğraftaki gibi. Sadece dış şeffaf kapak sökülüyordu. MAkyajlılarda farklı bir tasarım var mı emin değilim.

Ekran Alıntısı.JPG

@srknatmn geri vites ilk defa bir Leon da bu tip görüyorum desem yeridir. Benim 2016 makyajsız kasaydı. Ful led paketti. Yukarıda attığım linkten de bakında tüm Leon modelleri yarım duylu seninde aldığın ampülden görünüyor. Ciddi şaşırtıcı.
Ayak aydınlatma da aynı şekilde video dan da gördüm yeri boş. Komple kapsüllü tesisat alıp montaj gerekli sanırım. O da çok şaşırtıcı çünkü ayak aydınlatma en boş Mk3 lerde bile standarttı.
Ön okuma lambalarına gelecek olursata bendeki aşağıdaki fotoğraftaki gibi. Sadece dış şeffaf kapak sökülüyordu. MAkyajlılarda farklı bir tasarım var mı emin değilim.

Ekli dosyayı görüntüle 22020

şaşkın kaldığınız konulara inanın bende çok şaşkınım desem yalan olmaz.Çünkü makyajlı kasa full led paket bir araç üretiyorken,bendeki bu eksiklikler ve farklılıklar neden olur anlamak çok güç,hiç anlamış değilim.

sizdeki ön tavan lambalasında,sökülen beyaz plastik kapağın altında bendek gibi 2. Bir çerçeve yok bunu anlamış olduk.
Bu çerçevenin espirisi nedir onu da anlamış değilim.Aşağıdaki görselde işaretlediğim alanlara yeni aldığım ledlerin uç kısımları değidiği için gri çerçeve yerine oturmuyor.”bu noktada ampulü satan firmanın bu husustan haberi olmayadabilir çünkü sizdeki gibi gri çerçevesiz olması durumunda yani sadece beyaz kapağı kullanacak olursam,ledlerin çalışmasına engel bir durum yok”.
Aklıma şöle birşey geldi,acaba çok az gri çerçevenin uç kısımlarını kesip yontsam nasıl olur?orayı azıcık kesersem ledin başı oraya takılmayacak haliyle

3F29BB81-66B2-4D35-B641-06D4C74BFBF9.jpeg

ayak ayınlatmasına gelince,artık bir ara sokağa çıkma yasakları kalkınca ,oto elektrikçisine oraya bir tesisat çektirmem gerekecek ama kaliteli bir takımı nerden bulabilirim acaba bu aracıma tam uyumlu?yine led olması tercihim olur.

dediğiniz gibi,bagaj tarafındaki plastik çerçevesi çok uğraşmama rağmen yerinden çıkaramadım.Az kaldı kırılacaktı daha fazla zorlamadım.Hangi yöne doğru kastırmam gerektiğini de çok net anlayamadım.dışa doğru olan yönde ufak bir oyuk var çerçevesinde,ordan girip koltuk yönüne doğru ittirdim ama nafile,çıkmıyor..

trim aparatı bulabilirsem alacağım bakalım..

Bu arada bağaj için sizinde bir ara bahsettiğiniz takımdan sipariş ettim,şu an türkiyeye giriş yapmış.Gelsin bakalım onuda merak ediyorum..

TRY 56.93 | 1x LED bagaj bölmesi bagaj Boot ışık modülü SEAT Leon için Mk3 5F

Bu arada bir firma ile yazıştım bana geri vites ışığı için bu ürünü almam gerektiğin yazmış,kargo dahil ve gümrüğüde düşğmürsek ortalama 90-100 tl ye mal olur ki,sanki biraz pahalı gibi.

TRY 34.98 15% İndirim | KAMMURI 2x W16W T15 LED Canbus ampuller Canbus hata ücretsiz LED yedekleme ışıkları 921 912 W16W LED ampuller araba ters lamba Xenon beyaz

420C7B57-A17E-4F96-8C4B-F761B20849E1.png

32A0033C-0F21-4F6F-B925-C12A77FF43B0.png

Geri
Üst Alt