Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yurttan benzin protestoları

Ya arkadaşlar biz dünyanın en pahalı benzinini KULLANAMIYORUZ :)
araba tam garaj arabası oldu valla yemin etsem başım ağrımaz :)

"Halk cahil olduğu sürece şeçimle bir şey olmaz bu ülkede" yazmıştın da..eğer halk dediğin sadece kömür/patates alanlarsa eğer,o kömür/patates alanların kime oy verdiğini nerden biliyorsun? ya da o kömür/patates alanların "cahil" olduğuna nasıl karar verebiliyorsun? her parası olmayan ya da az olan cahil midir yani? siyaset konuşmanın yasak olduğunu bildiğimiz halde,siyasetten bahsetmeyelim..

Paranın cahillikle direk bir alakası yok. Fakir olupta hiç cahil olmayan ama zengin olupta cahil olan çok insan tanıdım. Cahilliğin bilgiye ulaşma olanaklarıyla alakası var ve o olanakları kullanmayla. Türkiyedeki gençler birşey okuyacağına veya en azından bir şey araştırcağına counter strike oynuyor internet cafelerde. O kömür ve patatesi alan insanların kime oy verdiğini bilmiyorum tahmin ediyorum :) Bir insanda kaç kilo kömür almış ona göre oy veriyorsa cahildir benim gözümde. Bir şeyi düzelteyim halkın büyük kısmı böyle demedim bir kısmı böyle dedim. Zaten o bir kısım seçimlerin sonucunu belirliyor. Türkiyede cahillik ne düzeyde okuma yazma oranı gayet iyi gösterir:
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programına göre: Türkiye yazma okuma oranı olarak dünyada 180 ülke arasından 105.ci sırada. Bu konuda Türkiye anca Libya ile, Nijerya ile, Botsvana ile rakip görülebiliniyor. Keşke böyle olmasa. Türkiyenin gerisinde bir tane bile Avrupa ülkesi yok. Çoğu Arap ülkesi Türkiyenin önünde bu konuda. Afrikadaki 6-7 ülke bile Türkiyenin önünde bu konuda..

Amacım politika yapmak değil ama bazı gerçekleri görmek durumundayız..

Paranın cahillikle direk bir alakası yok. Fakir olupta hiç cahil olmayan ama zengin olupta cahil olan çok insan tanıdım. Cahilliğin bilgiye ulaşma olanaklarıyla alakası var ve o olanakları kullanmayla. Türkiyedeki gençler birşey okuyacağına veya en azından bir şey araştırcağına counter strike oynuyor internet cafelerde. O kömür ve patatesi alan insanların kime oy verdiğini bilmiyorum tahmin ediyorum :) Bir insanda kaç kilo kömür almış ona göre oy veriyorsa cahildir benim gözümde. Bir şeyi düzelteyim halkın büyük kısmı böyle demedim bir kısmı böyle dedim. Zaten o bir kısım seçimlerin sonucunu belirliyor. Türkiyede cahillik ne düzeyde okuma yazma oranı gayet iyi gösterir:
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programına göre: Türkiye yazma okuma oranı olarak dünyada 180 ülke arasından 105.ci sırada. Bu konuda Türkiye anca Libya ile, Nijerya ile, Botsvana ile rakip görülebiliniyor. Keşke böyle olmasa. Türkiyenin gerisinde bir tane bile Avrupa ülkesi yok. Çoğu Arap ülkesi Türkiyenin önünde bu konuda. Afrikadaki 6-7 ülke bile Türkiyenin önünde bu konuda..

aynı "cahil" halk 10 sene önce,açık farkla hükümet kurdurup,başına gelenlerden sonra,ilk seçimde %3 oyla emekli etmişti.. Neyse,direk siyasete dönecek,buluşmalardan birinde yüzyüze konuşuruz,forumu kirletmeyelim..

Benzine 3 kuruş indirim

Bazı firmalarda litre fiyatı 3,79 liraya kadar geriledi.

Benzin zamlarının toplumda oluşturduğu huzursuzluğun ardından bugün itibariyle 3 kuruş indirime gidildi. 95 Oktan kurşunsuz benzin, İstanbul'da 3,85 liradan 3,82 liraya geriledi. Bazı benzin istasyonlarında fiyatların 3,80 liraya gerilediği de dikkat çekti. Bazı dağıtım şirketlerinde ise benzinin litresi 3,79 liraya kadar düştü.

Benzinin litresinin 4 liraya kadar dayanması üzerine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile dağıtım şirketlerinin bir araya gelmesi kararlaştırılmıştı. Bugün saat 17.00'da yapılacak toplantıda tavan fiyat dahil bütün alternatifler masaya yatırılacak.

4 olduğu zaman iyiydi ya direkt ne kadar paraya ne kadar L alıcağımızı hesaplıyoduk..kuruş hesabı yapanlar için de kolay olmuş olması gerek o durumun.. :D :D :D

aynı "cahil" halk 10 sene önce,açık farkla hükümet kurdurup,başına gelenlerden sonra,ilk seçimde %3 oyla emekli etmişti.. Neyse,direk siyasete dönecek,buluşmalardan birinde yüzyüze konuşuruz,forumu kirletmeyelim..

Tekrar ediyorum ben halk cahil demedim, halkın bir kısmı cahil dedim. Neyse evet bunlar yüzyüze konuşulcak şeyler.

oooooo 3 kuruş indirim yapmışlar sokaklara dökülelim trafiği kapatalım bugün bayram ilan edilsin:eek::eek::eek:

birleşmiş milletler kalkınma programına göre Türkiyenin 105. sırada olduğu kaynak sitesinin linkini koyarmısın alpcim. merak ettim bir göz atayım şu programa bakalım hangi kriterleri göz önünde tutarak 105 e koymuşlar ?

Geri
Üst Alt