Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yurttan benzin protestoları

ben zam ma fazla da bozulmuyorum acıkcası !! ayberk ın dedıgı gıbı adam uc kurus parayla calısıyor her gun 20 km uzaktakı ıs yerıne arabasıyla gelıyor sonra ben cocuguma bılmem ne alamadım !! o zaman sık bı yerlerını bın otobuse al , son zam dan sonra benım sabahları ıse gelısım 10 15 dk kısaldı işyerınde yarım dolulukta calısan goztepe gebze servısı tam full gıdıp gelmeye basladı dusunsenıze benzın bu gun 2 tl ye düştü yarın trafık ne olacak ???

ben zam ma fazla da bozulmuyorum acıkcası !! ayberk ın dedıgı gıbı adam uc kurus parayla calısıyor her gun 20 km uzaktakı ıs yerıne arabasıyla gelıyor sonra ben cocuguma bılmem ne alamadım !! o zaman sık bı yerlerını bın otobuse al , son zam dan sonra benım sabahları ıse gelısım 10 15 dk kısaldı işyerınde yarım dolulukta calısan goztepe gebze servısı tam full gıdıp gelmeye basladı dusunsenıze benzın bu gun 2 tl ye düştü yarın trafık ne olacak ???

trafiği düşünen tek kişi ben değilmişim..

umarım en kısa zamanda yakıt fiyatları 10 tl yi bulur..belki o zaman şu lanet trafik azalır..geçen cumartesi bostancıdan optimuma 45 dakikada gittim..herkes tutturmuş en pahalı yakıtı kullanıyoruz diye..en pahalı yakıt,ama en berbat trafik aynı zamanda..kime sorsan çok pahalı..ama maaşallah arabasından vazgeçen de yok..ben yakıta daha fazla para vermeye razıyım..trafikte geçirdiğim zamandan, yaşadığım sinir-stresten daha değerli değil benim için..

dünyanın bi çok yerinde otomobil bi lüks değildir sıkıntı burda zaten..TR'de lüks sayılıyo ya da o hale getirildi..

Ben her sabah işe giderken, akşamlı eve dönerken sıkışık trafikte yolculuk yapmaktan çok mu mutlu oluyorum sanıyorsunuz... Adam gibi bir toplu taşıma sistemi kursunlar bu ülkeye, arabayı hafta içi alırsam adam değilim!!!

Bugün gazetede okudum. Devlet ucuz benzin için çare arıyormuş.. ama bende o kadar önemli görmüyorum açıkçası.. Evet batıda lüx değil otomobil ama burası Türkiye ve şimdilik lüx eğri oturalım doğru konuşalım ve lüx olmak da zorunda.. Karayolları verimsizliğini ve kişi başına düşen milli hasılayı gözönüne alırsak lüx olmak zorunda. Benzinin 2 liralara dülştüğünü düşünün, tabi diğer akaryakıtların oranla takip ettiğini.. bence en az %15-20 araç artışı görülür piyasada.. Sonra şikayetçi olduğunuz kara yolunun ne hale geleceğini siz düşünün.. Ama o özendiğimiz otomobilin lüx olmadığı batı ülkeler gibi bir düzenimiz, gücümüz olsaydı o zaman zaten emin olun bu kadar yüksek fiyatlara almazdık benzinide, arabayıda.. Son 8-10 yıldaki gelişme oranını son 50 yılda da gösteren bi Türkiye olsaydı belki şu an o hayal ettiğiniz Türkiye olabilirdi.. Devlet çok zengin olurdu kat kat vergilere ihtiyac duymazdı, halkta zengin olurdu araç sayısı belki 3 katına çıkardı o yüzden vergi halka dokunmadığı halde düşürülsede araç fazlalığından dolayı yine sürümvergiden devlet çok kazanırdı:) E hazine zenginya bilmem kaç katlı otoyollar falanda yapılırdı trafik sorunuda olmazdı.. Yani demem o ki temelden gelen dengesizlik ve yokluğu dengeye sokmak için bizlere daha çok iş düşüyor..bence. O özendiğimiz batı ülkelerinin çoğu şimdiki hallerine gelebilmek için kazandığının 3/4 lerini hazineye verdiği zamanlar oldu, vergi olarak, tabi bunlar çok eskide kaldı.. öyle öyle bu zamana geldiler, ne bush ne clinton nede armin para basmadı halkına.. fedakarlık yoksa zaferde yok ilkesini keşeke bizde en azından son 50 yıl göğüsleyebilseydik şu an çok farklı olurdu diye düşünüyorum.. Ben mantıklı düşündüğüm zaman beynimden bu slayt geçiyor.. Hayal ettiğim zaman da 8-10 yılda bi bi Avrupa yada bi USA kadar güçlü olabilmiş olan şimdiki Türkiye'yi görüyorum:) Hayalsiz de yaşanmaz tabi:) Ama böyle giderse 15-20 yıl sonra hayal ettiğimiz Türkiyeyi göreceğimizi umut ediyorum.. Herşey gönlümüzce olsun inş.

Oyunu politik görüşüne veya yapılan işlere göre veren değil ne kadar kömür/patates aldı ona göre oy veren bir kesim mevcut demek..

"Halk cahil olduğu sürece şeçimle bir şey olmaz bu ülkede" yazmıştın da..eğer halk dediğin sadece kömür/patates alanlarsa eğer,o kömür/patates alanların kime oy verdiğini nerden biliyorsun? ya da o kömür/patates alanların "cahil" olduğuna nasıl karar verebiliyorsun? her parası olmayan ya da az olan cahil midir yani? siyaset konuşmanın yasak olduğunu bildiğimiz halde,siyasetten bahsetmeyelim..

burada önemli olan benzinn zammı değil bugünkü konumuz benzin zammı idi dün ekmeğe yapılan daha önce elektriğe suya toplu taşıma ücretlerine vs vs. nolcak peki ..ne mi olacak devletin işleyişi vergi kanunları değişecek beraberinde benzer ne çelişkiler ne düzen bozuklukları ne kaytarmacılar ne fırsatcılar varken işleyiş ve zamlar böyle devam edicek devlet gelir sıkıntısı içindeyken bu böyle sürüp gidecek 50 sene önce böyleydi halende böyle burda sorun siyaset değil sistemin adaletsizliği
bakın şimdi bordrolu çalışanlar vergilerini peşin peşin kesinti olarak daha almadan ödüyorlar mı evett, peki bir işçinin yada memurun 1 sene içinde ödemiş olduğu toplam vergiyi yada küçük esnafın ödediği vergiyi birçok işverenler yada işveren kostümü altında görünenler ödemiyor maalesef binbir çeşit yasa açığından faydalanıyorlar ee noldu kim verecek bu vergiyi kim bize yol hizmet elk vs vs getircek nerden gelicek bu paralar sonra yok yolumuz yok suyumuz yok demeyi biliyoruz ..
millet bankayı soyup soğana çevirir battım der haydaa devlet öder sonrada ödediği miktarı işçi ve memurdan zart zurt adı altında çıkartır ee noldu kim yandı ,kodamanlar büyük holdinglerde ne dalavereler çeviriyor 3 kuruş vergiyi nasıl atlatırım diye devlette çok iyi biliyor ama onlara birşey yapamıyorlar neden ekonimiye can veriyorlar potansiyel kaynaklar onlar peki noldu hadi saldırın işçiye memura emekliye onlar sesini çıkaramazlar zaten güçleride yok saldırınnnn alın kaybettiklerimizi ki bizlerde yollar barajlar vs yapalım kimse bişey yapmadık demesin
haa birde ticari sahtekarlar var onalrın yedikleri bokların da ceremesini kim çekiyor işçi memur orta direk esnaf neden onlar paralı 3 kuruşa 50 tane açıktan yararlanırlar aksüt gibide ortada dolaşırlar sen yine maaşınla ufacık tezgahınla onların işkembelerini şişirirsin yani bu böyleee uzarr gider dostlar bu yüzden tek anahtar sistemin değişmesi vergi konusundaki adaletsizlikler yeniden yapılandırılmalı 2 yatı 10 arabsı vs vs olanla bir küçük market sahibi aynı vergiyi vermemeli ama maalesef durum bu devlet gücü yetenden ..sistem böyle değişmedikçe daha çok eylem protestosu planlarız biz kime ne anlatıyoruz 3 gün habere çıkarız 5. günün sonunda anı olarak kalır haa hadi kalmadı diyelim zammı geri çekerler tıpkı elektriğe yaptıkalrı gibi önce zammı geri alırlar 15 gün sonra 2 katı ile binbir mazeret ile yine bindirirler devlette oyun mu bahane mi yok Allah aşkına , vergi sistemi kökten değişecek açıklar kaçıklar kapatılacak devlet zenginlerin üstüne gitmekten korkmayacak detaylı incelemeler olucak herkeste kendine düşeni verecek benzin de elektrikte suda yollar da ancak ozaman gerçek değerine iner yoksa binbirgece masalları dinler dururuz zaten 50 senedir dinliyoruz ezberledik ama olsun belki bu sefer lafonten olur .......

bence devletimizin ayakta durabilmesi için vergi alması toplanan vergilerle ülkemize güzel şeyler yapılması çok hoş tabiki AMA! devletimiz bizden gelen vergilerle gemicikler siyasetçilere yeni jeepcikler arabacıklar alması sonrada bize zam üstüne zam yapması hiç hoş değil.şuan 4 tl olan benzinin 3.80tl sini vergi olarak ödüyoruz e bizim gelirimiz neki biz bu kadar vergi ödüyoruz? peki madem vergi yükseldi bu kadar zam yapıldı e o zaman maaşlar neden aynı kaldı? evet bir eylem yapılması gerekiyor çokta güzel olur en azından birşeylerin farkında olduğumuzu ve artık yeter demeye başladığımızı anlamaları lazım.bizim insanlarımız herşeye susuyor susmak istemeselerde sadece kenndi aralarında konuşuyorlar ama icraat olmuyor.şimdi bir eylem yapılsa iyi güzel benzininde vergisini indirseler bu seferde zaten çok yoğun olan trağin iyice kilit olmasından yakıncaz çünkü bu sefer herkez arabasıyla yola çıkmak istiycek sonra buyrun burdan yakın...

Geri
Üst Alt