Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon'da Savrulma Sorunu

Araç sadece buzda o şekilde kayacak diye bişey yok.
Yazın sıcağında, asfalt pişerken bi kamyondan mazot döküldüğünü varsayın. Yolun buzdan farkı olmaz.
Ama güvenle asfaltta gidiyosun, nasıl olsa yaz günü 100-120 basarsın en az.Yol da boş.
İlerde baktın yolda bi ıslaklık var, nolcak sudur.
"Su" da tam tatlı bir viraj girişinde.
Üzerinden rahat bir şekilde geçersin.
Su olmadığını arabadan çıkmaya çalışırken anlarsın.
Bu durumda ESP de %100 kurtarır diyemeyiz ama 100 km gibi hızlarda kurtarma potansiyeli yüksektir ve gereksiz değildir :)

Kardeşim bu konuyu ben açmıştım.. sıkıntını anlıyorum:) Leonda bu problem var bu bi gerçek.. Ben konuyu açtığımda yok plotajla alakalı yok leonun yol tutuşu süper olmaz böle bişey falan filan.. anlıcan çok tartışıldı, kabul etmek istemeyen çok oldu, senin hondayla kıyasladığın gibi bende bi çok arabayla kıyasladım, çünkü çok araca bindim sürekli olarak.. ama kıyasladığın araçların leonun yol tutuşunun yanında lafı olmaz dendi:) yol tutuşu farklı, virajda frenleme esnasında arkanın savurması farklı bi olay önce bunu kavramak lazım. Tekrar altını çizerek söylüyorum, Leonun yol tutuşu süper ona benimde bi itarazım yok. Arka frenler normalde %50 mukavemet sağlaması lazım, ama Leonda bu oran fazla en önemli etken bu, normalde önler %100 arkalar %50 mukavemet sağlaması lazım.. yani freni köklediğin zaman önler tam sıkar, arkalar %50, ama Leonda %70 lerin üstünde.. arka lastiklerin havasını biraz düşürdüm biraz farketti. geniş taban lastik olmadan, yada yay olmadan bu sorunun çözülmesi imkansız gibi bi şey..

%70 olayı bıraz abartı olmuş hıcbır aracta Arkalar %70 ıle tutmaz eger oyle olsa aracın arkası el frenı cekmıssın gıbı kızaklar Hatta abs olmayan araclarda arka tarafta lımıtor cubugu vardır araca koyulan yuke gore arka tarafın tutma oranını yukseltır.:)

Esp gereklı olabılır bırsey demıyorum ama herkes gereklı olarak gormeyebılır.Benım aracımda esp vs yok 5 yıldır espye ıhtıyac duyacak bır durum olmadı zorlayabıldıgım kadar zorladım.Esp yı cok zorunlu olarak gormeyen arkadaslara bende katılıyorum surucu ıle arac arasına fazla gıren olmayacak bu nasıl bır sey cok guzel bır manıtan var kızı opeceksın abısı gelıyor butun hıs bıtıyor bana gore espde bunları bıtırıyorpuhahapuhahapuhaha

Esp gereklı olabılır bırsey demıyorum ama herkes gereklı olarak gormeyebılır.Benım aracımda esp vs yok 5 yıldır espye ıhtıyac duyacak bır durum olmadı zorlayabıldıgım kadar zorladım.Esp yı cok zorunlu olarak gormeyen arkadaslara bende katılıyorum surucu ıle arac arasına fazla gıren olmayacak bu nasıl bır sey cok guzel bır manıtan var kızı opeceksın abısı gelıyor butun hıs bıtıyor bana gore espde bunları bıtırıyorpuhahapuhahapuhaha

puhahapuhaha
naptın Mehmet abi yau :D

AYRICA BURDAKİ ARKADAŞLAR EĞER SEAT KULLANMAKTAN MEMNUN DEĞİLSENİZ OLUMSUZ YAZILARINIZI BURALARA YAZMAYIN..BENİM GİBİ ARACINDAN ÇOK MEMNUN OLAN İNSANLAR VAR VE ADAMI ARACINDAN SOĞUTACAKSINIZ YORUMLARINIZLA...BURASI SEATIN FORUMU OLMAKTAN ÇIKMIŞ BAŞKA MARKALARIN KONUŞULDUĞU ÖVÜLDÜĞÜ FORUM OLMAYA BAŞLAMIŞ..
Seat dünyanın en iyi arabasını yapmadığı için olabilir mi?
Ayrıca a'dan z'ye olumlu olumsuz Seat'ı tartışıyoruz. Gayet normal. "Ay hepimizin arabası çok güzel, en iyi Seat" mı yazsın bütün konularda.
Ayrıca forum kuralları gereği büyük harfle yazı yazmak yasaktır.

Et ete değecek :D

hahahaha doğru söze ne denir :D zaten hep o abilerden çekioz :D

Geri
Üst Alt