Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ve çılgın proje açıklandı

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
mantıksız bir proje bence , sonuçta bunun finansal sorumluluğu halka yüklenecek ve bedeli bizler için ağır olacak.

elektriğe , benzine , suya , doğalgaza vs herşeye büyük ölçekte zam demek.

çılgın proje = zam dehşeti olur bence bizler için.

mantıksız bir proje bence , sonuçta bunun finansal sorumluluğu halka yüklenecek ve bedeli bizler için ağır olacak.

elektriğe , benzine , suya , doğalgaza vs herşeye büyük ölçekte zam demek.

çılgın proje = zam dehşeti olur bence bizler için.

bu şekilde olursa tabi mantıksız ama bu şekilde yansıtılmıcak die düşünüyorum zaten bunun finansal işlemlerini bize vergi vs olarak uygularlarsa zaten olmaz iç savaş çıkar :D

anlatıldığı kadarıyla güzelim boğazımız kirlenmemesi en başta neden bence,atık gemileri geçiyor en ufak bişi de tüm istanbul tehlikeye girior bu nedenle böle bişeye ihtiyaç var bana göre böle size göre neden mantıksız

kendin diyosun 'anlatıldığı kadarıyla' diye... hep kulaktan dolma bilgiler... sana şöyle sölim ben denizcilik okudum az çok deniz hukukunu bilirim..
boğazdaki tanker geçişlerinden bahsetmişsin ..tehlikeli demişsin sonuna kadar katılıyorum ama sen devlet olarak gerekli iradeyi gösteremezsen tehlike her yerde arz eder.
eğerki dik durup boğaz transit geçişlerinde romörk hizmeti zorunlu tutarsan hiç bi sorun kalmaz..gemilerde başı boş şekilde boğazdan geçemez.. verdiğin hizmet karşılığı aldığın parayla
ek gelir elde etmiş olursun..

zararlarını sormuşsun onlarca sayarım sana ama uzun sürer iki örnek verim

1- 50 milyar dolar çok büyük bi rakam eğer devletin ekomosini biraz takip edersen nekadar büyük bi rakam olduğunu anlarsın..günümüzde bilimde eğitimde kültür sporda sanayide vs vs geri kalmış bi ülke olarak bu paranın nerelere yatırılması gereği konusunda umarım hem fikirizdir

2- ayrıca bahsedilen en boy ve derinlik göz önüne alınırsa kara parçası ve denzde çok büyük değişimler olucak..hiç bi bilim adamı bunu ön göremez...yalova ve gölcük depremlerinde doldurulmuş denizlerin deprem sonrası ne hale geldiğini çok iyi gördüm..bizzat ordaydım...gün gelir kara ve deniz bunun intikamını alr emin ol

ayrıca bi sene kültür başkenti olduk die benzine zam yapan zihniyet bu durumda bize nasıl geçirir düşünmek bile istemiyorm

Kilit nokta bu sanırsam. Teşekkürler kaan

Arazileri çılgın’casına kapatan ileri görüşlü (!) arkadaşlarla, memlekete boru döşeme uzmanı olan müteahhitlerin cebi arasında güzel bi kanal olacak sanırım...

Yırtarım semtleri
cüzdanlara sığmam, taşarım
kükremiş sel gibiyim
İstanbul’u çiğner, aşarım
hangi çılgın bana zincir vuracakmış?
Şaşarım.

E adını koyalım.
Arap’ınki Süveyş...
Bizimki olsa olsa, söğüş kanalı.

kendin diyosun 'anlatıldığı kadarıyla' diye... hep kulaktan dolma bilgiler... sana şöyle sölim ben denizcilik okudum az çok deniz hukukunu bilirim..
boğazdaki tanker geçişlerinden bahsetmişsin ..tehlikeli demişsin sonuna kadar katılıyorum ama sen devlet olarak gerekli iradeyi gösteremezsen tehlike her yerde arz eder.
eğerki dik durup boğaz transit geçişlerinde romörk hizmeti zorunlu tutarsan hiç bi sorun kalmaz..gemilerde başı boş şekilde boğazdan geçemez.. verdiğin hizmet karşılığı aldığın parayla
ek gelir elde etmiş olursun..

zararlarını sormuşsun onlarca sayarım sana ama uzun sürer iki örnek verim

1- 50 milyar dolar çok büyük bi rakam eğer devletin ekomosini biraz takip edersen nekadar büyük bi rakam olduğunu anlarsın..günümüzde bilimde eğitimde kültür sporda sanayide vs vs geri kalmış bi ülke olarak bu paranın nerelere yatırılması gereği konusunda umarım hem fikirizdir

2- ayrıca bahsedilen en boy ve derinlik göz önüne alınırsa kara parçası ve denzde çok büyük değişimler olucak..hiç bi bilim adamı bunu ön göremez...yalova ve gölcük depremlerinde doldurulmuş denizlerin deprem sonrası ne hale geldiğini çok iyi gördüm..bizzat ordaydım...gün gelir kara ve deniz bunun intikamını alr emin ol

şuan antadıldığı kadar ile anladığımız bilgiler var başka yapıcak bişeyimiz yok tmm bu parayla yapılabilecek şeylerde hem fikiriz doğru ama böle bi projeyede ihtiyaç var kara parçası deniz ölçüsü vs gibi konulara pek bi fikrim yok bekliyip görücez.

Partizanlık olduğu sürece, takım tutar gibi parti tutulduğu sürece ıslah olmayız biz , akp mhp chp( fener, gs, bjk).. :) Babamızın oğlu sanki, işine geliyorsa destekle gelmiyorsa indir ordan bu kadar basit. Çoluğumuzun çocuğumuz istikbalini düşünmemiz lazım, antipati yüzünden iş verecek adama oy verilmiyor, adama bakıyorum 30-40 yıllık chp li yada mhpli başkasına oy vermemiş. Gökten peygamber inse partimde partim diyor, resmen takım tutuyor yok böyle bişey:)

misal veriyorum, Tayyip Erdoğana antipatisi olan kişeye Türkiyeyi cennetede çevirsen yinede ona oy vermez demek istediğim bu. Ve bence Türkiyenin %35-40 ı bu insanlardan oluşuyor. Birincisi bu işin fizibilitesi 2 yıl sürecek, bu sadece proje aşamasında mantıksız yapılamıcak yada dediğiniz gibi meblalar ortaya çıkarsa belkide yapılmıcak, bu şimdilik hayal çoğu kişiye göre, bana göre vizyon. Hedefler vizyonlar (hayaller) olmadan hiç bir şey olmaz arkadaşlar. ABD yi AB yi takip etmeye, o ülkelere imrenmeye devam ederiz. Bizler genç beyinleriz, bunun gibi yenilikleri gözümüzde büyütmememiz lazım, 3. kuşaklar gibi önce açları doyursun diyerek, projeleri parti çerçevesinde değerlendirirsek, napıyım ben genç beyini..

Partizanlık olduğu sürece, takım tutar gibi parti tutulduğu sürece ıslah olmayız biz , akp mhp chp( fener, gs, bjk).. :) Babamızın oğlu sanki, işine geliyorsa destekle gelmiyorsa indir ordan bu kadar basit. Çoluğumuzun çocuğumuz istikbalini düşünmemiz lazım, antipati yüzünden iş verecek adama oy verilmiyor, adama bakıyorum 30-40 yıllık chp li yada mhpli başkasına oy vermemiş. Gökten peygamber inse partimde partim diyor, resmen takım tutuyor yok böyle bişey:)

misal veriyorum, Tayyip Erdoğana antipatisi olan kişeye Türkiyeyi cennetede çevirsen yinede ona oy vermez demek istediğim bu. Ve bence Türkiyenin %35-40 ı bu insanlardan oluşuyor. Birincisi bu işin fizibilitesi 2 yıl sürecek, bu sadece proje aşamasında mantıksız yapılamıcak yada dediğiniz gibi meblalar ortaya çıkarsa belkide yapılmıcak, bu şimdilik hayal çoğu kişiye göre, bana göre vizyon. Hedefler vizyonlar (hayaller) olmadan hiç bir şey olmaz arkadaşlar. ABD yi AB yi takip etmeye, o ülkelere imrenmeye devam ederiz. Bizler genç beyinleriz, bunun gibi yenilikleri gözümüzde büyütmememiz lazım, 3. kuşaklar gibi önce açları doyursun diyerek, projeleri parti çerçevesinde değerlendirirsek, napıyım ben genç beyini..

+1907
tamamen katılıorum

1- faruk'a katılıyorum sonra bir kişiye daha katılıyorum..

2- bu proje istanbulda olacağına gap'ı bağlasalardı yumurtalığa diyorum ben göç engellenirdi...etrafı liman gibi olurdu..shipping in olmadığı yere adam fabrika kurmuyor...dims di yanılmıyorsam tokat da idi fabrikası..shipping den dolayı adamlar fabrikayı izmire taşıdı..
o zaman devlet fabirka kursun..memur işçi de yatsın herkes senelerdin 20 senelerdir bürokrasiden şikayet etmiyor mu.??

3-..okul hastene gibi yapılar önemli de olsa oraklara yatıralacak paralar sadece gider..yani okul gibi hastane gibi yatırımlar ticari değil...sadece gider...biz kominist bir devlet değiliz....ordan yetişenlere de bu sefer iş vermedin denecek....
lütfen liberal gibi yaşayıp kapitalist düzenin keyfini çıkarırken kominist isteklerde bulunmayalım..

4- ALLAH rahmet eylesin şimdi bu adama yapılanlar zamanında Rahmetl Turgut Özal'a yapıldı....
güney sahilleri otel ile doldu..dumansız fabrikalar kaç kişi ekmek yiyor...evet az yiyor..ama..basamaklar tek tek çıkılır...

5-hani var ya bir söz bana balık verme balık tutmayı öğret...

herkes balık dağıtılsın istiyor......

A parti B parti hiç umurumda değil..neyiz nasıl yaşıyoruz...ne istiyoruz bunları irdelelemek lazım...

bu benim projeye ticari bakışım....

gelelim hiç kimsenin görmediği konuya...

sildim

Arkadaşlar oylar tayyipe bunu bilin,,bizim orada 2 dönüm arsamız var :D

Geri
Üst Alt