Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sol ön tekeri kaldırıma vurdum.

gencordoba

Kayıtlı Üye
Dün akşam işlek bir yolda sola dönerken bir araç sıkıştırdı hızlı dönmek istedim ve biraz içten döndüm önce sol ön teker kaldırıma çıktı. arından arka teker de hafiften çıktı. sonra arabayı yürütmeyi denedim sol ön teker sıkıştı. Hareket etmedi. Çekici çağırıp sanayiye çektim. Teker önce davlumbaza sürtüyordu sonra çekiciden inerken davlumbaz kırıldı ve sürtmeye devam etti. Teker baya aşındı. Arıza ne olabilir ? Masraf ne kadar çıkabilir? İyi forumlar... Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Son düzenleme:
z rot yamulmuştur tahmınıme göre, düzgün bi rotcu bulursan muhtemelen eğdire eğdire düzeltebilir. benim ibizamda da olmuştu z rot eğilmişti sol teker sola sağ teker sağa kayıp gıdıordu. düzgün bi rotcu düzeltti sağolsun yamuk rot kolunu eskisi gibi yaptı eğe büke

Dün akşam işlek bir yolda sola dönerken bir araç sıkıştırdı hızlı dönmek istedim ve biraz içten döndüm önce sol ön teker kaldırıma çıktı. arından arka teker de hafiften çıktı. sonra arabayı yürütmeyi denedim sol ön teker sıkıştı. Hareket etmedi. Çekici çağırıp sanayiye çektim. Teker önce davlumbaza sürtüyordu sonra çekiciden inerken davlumbaz kırıldı ve sürtmeye devam etti. Teker baya aşındı. Arıza ne olabilir ? Masraf ne kadar çıkabilir? İyi forumlar... Değerli yorumlarınızı bekliyorum...
Z rot kolu ve aks kısmı zarar görmüş olabilir onarımdan ziyade değiştirin yürüyen aksamda ben hassas parçalarda onarımdan yana değilim süratli giderken kırılma veya kitleme yaparsa ben o riske girmem

Buluşma ve iletişim için profilde bulunan numaradan iletişime geçebilirsiniz

Z rot kolu ve aks kısmı zarar görmüş olabilir onarımdan ziyade değiştirin yürüyen aksamda ben hassas parçalarda onarımdan yana değilim süratli giderken kırılma veya kitleme yaparsa ben o riske girmem

Buluşma ve iletişim için profilde bulunan numaradan iletişime geçebilirsiniz
tamirden ziyade değiştirin o parçaları.
Salıncak-taşıyıcı da darbe almış olabilir.

Z rot pahalı bir parça değil. Değiştirin. Sorun salıncak da ise çok hafif tuzludur fiyatı. Eğer AKS da ise işte o zaman korkun. Geçmiş olsun.

Gecmis olsun yuruyen aksamda bulunan z rot, rotil aks kafasi gibi parcalar tamir olmaz. Degistirin. Ornegin z rot opel grubu icin 35tl gibi biseydir. Seat bilmiyorum henuz degismedim ama hadi 50 lira olsun. Bu arada iyiki takla atmamissin. Cok olur Boyle sola donuste sol tekeri kaptirip takla atan.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

arkadaşlar 2015 yılında boluda yaptım ben kazayı, 2013 model 1.4 ibiza için bir tane z rot bulamadım. en yakın sakarya'da servis vardı ve fiyatı opeldeki gibi bi fiyat değildi. 275+kdv+işcilik parası var. tabi bide çekici parası, tabi o dönem ibizam olduğu için kaskomda yok cekici felan. gittim sağolsun adam çok güzel bi işcilikle yamuğu düzeltti tek noktadandı. ama tabi ki bende karşıyım z rot onarılıacak bi parça değil yani söyleki kaynak felan yaptırılır ama tam o noktadan patlar. benimki onarılabilcek bi durumdaydı o yüzden yaptırdım. sonuç olarak eğer ankarada olsaydım tabi ki orj parça ile gider yaptırırdım.
saygılar

Arkadaslar benimde buna benzer bi problem oldu arac daraltti giderken kaydim baya şart sag arka janti yuksek kaldirima vurdum yamuldu ses falan yok saseciye gittim dingili yamultmussun dedi 200 liraya yaparim ok gibi olur dedi guvenemedim tamircime gittim boyle binme torsiyonlari dagitirsin dedi bilgisi plan varsa sevinirim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt