Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Epc ışığı yanıyor 5 bin cevri geçmiyor YARDIM!!!

Aracım 2013 model İbiza cupra aracım dip gaz verince 5 bin devri geçmiyor ve tekliyor çok zorladığımda ise araç epc ve motor ışığı yakıyor zorlamazsam ışıklar sönüyor araç 160 km/h hızı geçmiyor sorun nedir bunu yapabilicek usta var mı yoksa hiç uğraşmadan servise bırakmakmıdır çağre

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Benimde 2006 model leon aracımda aynı problem oluşmuştu o zamanlar usta gaz kelebeğin kirli yada arızalı demişti temizletince hiçbir sıkıntısı kalmıyordu aracın hatta gidişindede değişiklik oluyordu ayrıca şöyle bir durum daha olmuştu hatırladığım kadarıyla Lpg yi yeni taktırdığım sıralarda araç motor arıza lambası ve EPC lambası yanmıştı makinede fakir yakıt-hava karışım hatası veriyordu lpg ayarı yaptırmam gerekliymiş yaptırdım ve sıkıntı çözülmüştü eğer aracınızda lpg var ise onada baktırmanızı tavsiye ederim. Zaten yolda giderken bir anda yanıyor EPC arızası ve araç yerinden kalkmıyordu kontak aç-kapa ile anlık halloluyordu.

Benimde 2006 model leon aracımda aynı problem oluşmuştu o zamanlar usta gaz kelebeğin kirli yada arızalı demişti temizletince hiçbir sıkıntısı kalmıyordu aracın hatta gidişindede değişiklik oluyordu ayrıca şöyle bir durum daha olmuştu hatırladığım kadarıyla Lpg yi yeni taktırdığım sıralarda araç motor arıza lambası ve EPC lambası yanmıştı makinede fakir yakıt-hava karışım hatası veriyordu lpg ayarı yaptırmam gerekliymiş yaptırdım ve sıkıntı çözülmüştü eğer aracınızda lpg var ise onada baktırmanızı tavsiye ederim. Zaten yolda giderken bir anda yanıyor EPC arızası ve araç yerinden kalkmıyordu kontak aç-kapa ile anlık halloluyordu.

Bayramdan sonra aracımı bırakcam servise dediğinizi söylicem umarım basit bir sorundur

Geri
Üst Alt