Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yedek depo hk. bilgisi olan..?

la olm bu böyle gitmez ocağıma incir ağacı diker valla kilometrede 30 kuruşu göze alabilseydim cruze alacaktım zaten :S Şimdi aynı yakıyor.. Çok fena moralim bozuldu.

bozulmasın moralin Sinan hiç bi sayfa önceki ilk mesajıma bak.. :D

bozulmasın moralin Sinan hiç bi sayfa önceki ilk mesajıma bak.. :D

baktım, yaklaşık 42 kuruş yaktırmışsın, vuahh diyorum. Acaba o yedek depo olayı mı, merak ettim ya çok. Mert abi bunu anlayamaz mıyız bi şekilde? İlla servis mi bakmalı?

Sinan yedek depo olayı diye bişi yok kardeşim ne yedek deposu..

eğer biraz ilerde tekrar nasıl doldu diyosan..
araç hareket ettiği için hava mava artık neyse dışarı çıkmış yer açılmıştır kardeşim..

la olm bu böyle gitmez ocağıma incir ağacı diker valla kilometrede 30 kuruşu göze alabilseydim cruze alacaktım zaten :S Şimdi aynı yakıyor.. Çok fena moralim bozuldu.

ee TDİ benzinli farkı :)
böyle ii değil diorsan çözüm var. L ütfen P eşimden G el :D

araç hareket ettiği için hava mava artık neyse dışarı çıkmış yer açılmıştır kardeşim..

ya tamam işte var demedim be abi, o kadar posttan sonra hala var mı dicem?

O hazneye de benzin dolmuş olabilir mi diyorum.

---------- Post added at 22:00 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

benzin diye hava bastılarsa yakarım o istasyonu :)

Sinan pompanın tık diye attığı andan sonra daha fazla benzin doldurtma olsun bitsin kardeşim ya.. :)

Sinan pompanın tık diye attığı andan sonra daha fazla benzin doldurtma olsun bitsin kardeşim ya.. :)

ikisinde de TIK diye attı, doldurtmadım. ikisinde de depo tam dolu göstermedi, son lambam yanmadı. Yolda giderken yandı.

aslında gerekli açıklamalar, mert ve ayberk tarafından yapılmış. genleşme haznesinin dolup dolmadığını ise sadece aldığın litreden çözebilirsin.

net ölçüm yapmak istiyorsan, iki kez ful doldurmalısın ve aynı istasyon ve pompadan gerçekleştirmelisin bu işlemi.
ilk dolumda genleşme haznesi dahil olmak üzere artık yakıt almaz hale gelinceye kadar dolduracaksın deponu ve yola çıkacaksın. dönüşte yine aynı istasyonun aynı pompasından ağıza kadar dolumu gerçekleştireceksin. aldığın yakıt miktarını yaptığın km'ye böldüğünde tüketim değerini minimum hata ile bulmuş olursun. genleşme haznesi dolmadan ve farklı istasyonlardan yapacağın alımlarda yapacağın ölçümler yanıltıcı olacaktır.

aslında gerekli açıklamalar, mert ve ayberk tarafından yapılmış. genleşme haznesinin dolup dolmadığını ise sadece aldığın litreden çözebilirsin.

net ölçüm yapmak istiyorsan, iki kez ful doldurmalısın ve aynı istasyon ve pompadan gerçekleştirmelisin bu işlemi.
ilk dolumda genleşme haznesi dahil olmak üzere artık yakıt almaz hale gelinceye kadar dolduracaksın deponu ve yola çıkacaksın. dönüşte yine aynı istasyonun aynı pompasından ağıza kadar dolumu gerçekleştireceksin. aldığın yakıt miktarını yaptığın km'ye böldüğünde tüketim değerini minimum hata ile bulmuş olursun. genleşme haznesi dolmadan ve farklı istasyonlardan yapacağın alımlarda yapacağın ölçümler yanıltıcı olacaktır.
yaptığım yol kısa yol benim.. Genleşme haznesi dolu gezmek istemem :/ günde max 60 km yapıyorum..

walla ben o fuzulı yerı 1 kere tatıle gıderken doldurdum arac 200 tl benzın aldı zaten ıstesede bıdaha dolamaz.ora neymıs sımdı pıslıklerı falan bırıktıgı bı yer olarakta duymustum gıbıme sankı

Geri
Üst Alt