Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sürücü tarafı cam otomatik kapanmıyor

alexander

Kayıtlı Üye
2018 1.2 TSI Leon aracım var. Sürücü tarafındaki camı kapatmak için kapanana kadar basılı tutmam gerekiyor. Diğer camların butonları 2 aşamalı iken sürücü tarafı tek aşamalı. Bu normal mi?

Merhabalar, sıkıntınız hala devam ediyor mu, teknik veya fiziki başka sebeplerden dolayı bu sorunu mu yaşıyorsunuz bilemiyorum fakat araç içerisinden kendiniz camları tekrar kodlayarak düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Bu kodlama ile camlarınızın normal şartlarda 1.kademe ve 2. Kademe özellikleri tekrar aktif hale gelir. Böylece açma kapama düğmelerinin 1. Seviye (ilk kademeye gelince parmağı butondan çekme) ve 2. seviye (butona sonuna kadar basarak tek seferde kapatma - açma) gibi konfor özelliğinin tekrar devreye girmesi ile kullanılabilir duruma gelmesi gerekir.
Daha önce bende bir çok uyguladım fakat tam sıralamasını ve uygulama süresini net olarak hatırlayamadığım için geçmişte de çözüm olarak tavsiye edilmiş ve kullanılmış benzer yöntemi alıntılayarak paylaşıyorum..
Kazasız sürüşler dilerim.

Alıntıdır;

– Elektrikli cam anahtarını kaldırarak ve tutarak camı sonuna kadar kapatın.
– Anahtarı serbest bırakın ve sonra tekrar
1 saniye süreyle kaldırın. Bu, otomatik işlevi tekrar devreye alacaktır.
Bir düğmeyi birinci kademeye kadar iterseniz (veya çekerseniz) cam düğmeyi bırakana kadar açılacaktır (veya kapanacaktır).
Bir düğmeyi ikinci kademeye kadar iterseniz veya çekerseniz cam otomatik olarak
açılacak (tek dokunuşla açma) veya kapanacaktır (tek dokunuşla kapama). Cam açılır veya kapanırken düğmeyi çalıştırırsanız,
olduğu konumda durur.

Bu çözümü denedim ancak sorun devam ediyor. Sorunum şu ki sadece tek kademe var düğmede. Çift kademe hissedilmiyor. Bir de düğme laçka olmuş gibi oynuyor.

Bu çözümü denedim ancak sorun devam ediyor. Sorunum şu ki sadece tek kademe var düğmede. Çift kademe hissedilmiyor. Bir de düğme laçka olmuş gibi oynuyor.
Anladım, maalesef kapıda ki konsolun değişmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla düğmeler tek tek yada ayrı ayrı değiştirilemiyor. Benzer bir durum benim de başıma geldi, sürücü camı içeriden kapatılabiliyor fakat açılamıyor. Arabaya binmeden önce camları anahtardan tamamen açıp daha sonra içeriden istediğim ayara gelene kadar kapatıyorum. Sürücü camını tekrar açmam gerekirse 😀 ki gerekiyor genelde maalesef buton sizinki gibi olduğundan açamıyorum içeriden bir daha.
Konsolu değiştirirseniz maliyetini ve memnuniyet durumunuzu burdan paylaşın lütfen.
Geçmiş olsun.

Anladım, maalesef kapıda ki konsolun değişmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla düğmeler tek tek yada ayrı ayrı değiştirilemiyor. Benzer bir durum benim de başıma geldi, sürücü camı içeriden kapatılabiliyor fakat açılamıyor. Arabaya binmeden önce camları anahtardan tamamen açıp daha sonra içeriden istediğim ayara gelene kadar kapatıyorum. Sürücü camını tekrar açmam gerekirse 😀 ki gerekiyor genelde maalesef buton sizinki gibi olduğundan açamıyorum içeriden bir daha.
Konsolu değiştirirseniz maliyetini ve memnuniyet durumunuzu burdan paylaşın lütfen.
Geçmiş olsun.
Hocam sizinki daha kötüymüş ya. Şükrettim benim arızaya 😀 yakın zamanda bakıma götürünce soracağım. Buradan güncelleme yaparım

Geri
Üst Alt