Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Polo GTİ - İbiza Cupra İnceleme yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynı motor, aynı şase, far/torpido değişik otomobilllerin birbirine fark yaratması, fizik kanunlarına aykırı olurdu, VW mühendisleri, Seat a giden beyinlerdeki yazılıma bilerek taş koymadılar ise....
Polo alan fark edilmeden migros a alışverişe gitmek istiyor olabilir, Cupra alan, otoparkta bile farkı yaratmak isteyendir, hem de daha ucuza.

Aynı motor, aynı şase, far/torpido değişik otomobilllerin birbirine fark yaratması, fizik kanunlarına aykırı olurdu, VW mühendisleri, Seat a giden beyinlerdeki yazılıma bilerek taş koymadılar ise....
Polo alan fark edilmeden migros a alışverişe gitmek istiyor olabilir, Cupra alan, otoparkta bile farkı yaratmak isteyendir, hem de daha ucuza.

dişli oranlarının farklı olduğundan bahsediliyor bu kadar emin konuşmamak lazım eşit koşullarda karşılaştırıp görmek lazım.....

Dişli oranı verisini göremedim, sağlaması kolay, farklı şanzıman imal edilmiş olmalı,yedek parçadan baktırılır;Vw-Seat parça noları farklı olabilir ama parça finish kodlarının değişeceğini sanmam, her ikisinin kodunu kontrol edince ortaya çıkar, aynı ise değişim yok demektir.

Polo GTI daha ucuz. Gırtlak donanım yaptığınızda bile 49.000TL civarına anahtar teslim.

Performansta ise Polo GTI'ın daha üstün olacağını düşünüyorum. 1.nedeni ağırlık: Polo GTI daha hafif. 2. si ise Polonun aerodinamisinin çok daha iyi olması. Hem fab. verileri hemde sonradan yapılan testler dediklerimi doğruluyor. Aynı şase ve motorda küçük farklılıklar büyük sonuçlar yaratır..

Dişli oranı verisini göremedim, sağlaması kolay, farklı şanzıman imal edilmiş olmalı,yedek parçadan baktırılır;Vw-Seat parça noları farklı olabilir ama parça finish kodlarının değişeceğini sanmam, her ikisinin kodunu kontrol edince ortaya çıkar, aynı ise değişim yok demektir.

Genelde VW lerde şanzumanın tamamı aynı olup final drive ratio farklıdır..

Polo GTI daha ucuz. Gırtlak donanım yaptığınızda bile 49.000TL civarına anahtar teslim.

Performansta ise Polo GTI'ın daha üstün olacağını düşünüyorum. 1.nedeni ağırlık: Polo GTI daha hafif.

1269 kilo polo gti..cupra daha hafif 1180 kg

alp polonun fıyatını sıteye koydum nasıl 49 lıra dıyosun :) ayrıca polo daha agır yalnız carfolıo ne kadar guvenılır bılemem ama son dıslı oranları farklı ve ıbızanınkı daha kısa

Ankaraya gittiğimden denemeler iptal oldu bir diğer haftaya Turbo Gol3 GTi da olucak daha zevkli videolar gelicek inş...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt