Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 2021 Rampa Yukarı Çıkarken Plastik Vurma Sesi

sacnas

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Aranıza yeni katıldım. 2 ay önce ibiza 2021 1.0 sytle paket araç satın aldım. Aracım 60 bin km'de ve ilk sahibinden. Aracımdan çok memnumum. Fakat şöyle bir problemim var;

Aracım devir alırken plastik vurması gibi bir ses geliyor. Yani titreşim olduğunda, rampa yukarı gaza yüklendiğimde bu ses geliyor. Bazen gaz-debriyaj ayarını çok hafif yapıyorum ses gelmiyor. Ama ne zaman ki gaza biraz yüklensem ses artıyor. Gazı kestiğimde ses kesiliyor. Ustasına götürdüm şanzıman kulağı veya motor kulağı olabilir dedi. Doğuş oto yetkili servisine götürdüm onlarda tam emin olamadılar. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba? Neden olabilir?

Belki bir yardımcı olan olur umuduyla buraya yazıyorum :)

Daha önce başıma gelmedi fakat dedikleri gibi motor veya şanzıman kulağından kaynaklı olabilir. Ayrıca amortisör takozu veya salıncak burçlarından da geliyor olabilir. İbiza değil ama Toledo aracımda böyle olmuştu. Direksiyonda da ekstra bir ağırlık varsa şayet bir baktırmanızı tavsiye ederim.

Bu hafta yine baktıracağım. Sorunu bulana kadar uğraşacağız gibi görünüyor. Çünkü ses baya geliyor ve araçta bulunanlar da rahatsız oluyor. Nokta atışı yapabilirsek ne mutlu. Dönüşünüz için teşekkür ederim.

Yokuş inerken ya da çıkarken ben de sürücü tarafındaki ön direğin ordan baya trim sesi alıyorum herkesde var mı bu? fark eden var mı

Arada bende de oluyor bagajda stepnenin olduğu yere koyduğum eşyalardan dolayı oluyo sanıyodum.

Arkadaşlar sorunu çözdük. Hava filtresi ile bağlantılı plastik bir parça var biraz yüklenince orası titreme ve ses yapıyor. Yalıtımı çok iyi değil veya plastiğin kalitesi zayıf olma ihtimali var. Böyle bir sorun yaşayanlar için belki yardımcı olur.

Geri
Üst Alt