Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fan hiz sorunu

Kontak salteri dedikleri neymis acaba? Kontakta termik vardir onunla bir bagi varmi bilmiyorum.

Acaba roleyimi kastettiler?

Bu problem benim aklima fan hiz ayari icin motorda direnc var. Genelde o ariza yaparsa fan kademelerin bazilari calismaz. Aracta otomatik kademedeyken bazi fan hizlarini kullanamadigi icin fan full hiza cikip dusuyor olabilir. Benimkisi sadece bir tahmin..

Aracin klima fanini ac manuel olarak kademeler arasina bak bakalim ustadim. Sonuc nedir. Butun kademeler istenen hizlarda sorunsuz calisiyormu?

Kontak salteri dedikleri neymis acaba? Kontakta termik vardir onunla bir bagi varmi bilmiyorum.

Acaba roleyimi kastettiler?

Bu problem benim aklima fan hiz ayari icin motorda direnc var. Genelde o ariza yaparsa fan kademelerin bazilari calismaz. Aracta otomatik kademedeyken bazi fan hizlarini kullanamadigi icin fan full hiza cikip dusuyor olabilir. Benimkisi sadece bir tahmin..

Aracin klima fanini ac manuel olarak kademeler arasina bak bakalim ustadim. Sonuc nedir. Butun kademeler istenen hizlarda sorunsuz calisiyormu?
Yol yardimi fan uzerindeki rezistans olabilir demisti. Serviste bunu soyledim ama baktik birsey yok dedi. Her kademede ayni sikintiyi yasiyorum. Arac dururken sikinti yok ama seyir sirasinda fan yukselip alcaliyor. Bamdirmada isten anlayan bir usta bulabilirsem en azindan ona da danisacam..

Fan üzerindeki rezistansta da olabilir veya menfezdeki tapalar çoğu zaman tıkanıyor, menfez yönlerini birkaç kere değiştirerek küçük bir ihtimalle de olsa düzeltebilirsiniz.

Benim araçta da buna benzer sorun vardı. Polen filtresinin değişimi ile düzeldi.

Fan üzerindeki rezistansta da olabilir veya menfezdeki tapalar çoğu zaman tıkanıyor, menfez yönlerini birkaç kere değiştirerek küçük bir ihtimalle de olsa düzeltebilirsiniz.

Benim araçta da buna benzer sorun vardı. Polen filtresinin değişimi ile düzeldi.
Yol yardimi rezistans olabilir demisti ama servis o saglam dedi.. haziranda degistirmistim poleni kirlenme olabilir.. arac durunca yapmamasi tuhaf..

Yol yardimi rezistans olabilir demisti ama servis o saglam dedi.. haziranda degistirmistim poleni kirlenme olabilir.. arac durunca yapmamasi tuhaf..

Ustadim ilk is polen filtresine bir bak derim. Gecen haziransa aradan bayagi zaman gecmis.

Polen filtresi klimayi inanilmaz etkiliyor. Kirli olursa klima sogutmuyor bile. Sirf o yuzden benim aracta eski sahibinde klima sorunlu sanip gaz basmislar birde ustune yanlis gramaj basmislar arac klimasi kendini korumaya almis klima arizali demisler :D

Ustadim ilk is polen filtresine bir bak derim. Gecen haziransa aradan bayagi zaman gecmis.

Polen filtresi klimayi inanilmaz etkiliyor. Kirli olursa klima sogutmuyor bile. Sirf o yuzden benim aracta eski sahibinde klima sorunlu sanip gaz basmislar birde ustune yanlis gramaj basmislar arac klimasi kendini korumaya almis klima arizali demisler :D
Polen filtresini temizledim..cok da kirlenmemisti ama yine de hava tutarak temizledim..

Ustadim o zaman dedigimiz secenekler kaliyor geriye :( insallah sikintisiz bir sekilde halledersin

Hocam ne oldu sorun düzeldi mi? Aynı sorunu yaşıyorum, çok da sağa sola götürüp kurcalatmak istemiyorum.

Hocam ne oldu sorun düzeldi mi? Aynı sorunu yaşıyorum, çok da sağa sola götürüp kurcalatmak istemiyorum.

valla kendi kendine düzeldi sanırım. en son servise gösterdikten sonra fırsat bulup tekrar baktıramadım. onun üzerine bir dünya şehirler arası yol yaptım klima hep açıktı ve fan hızında değişiklik olmadı hiç.. çakmak girişine şarj adaptörü bağlıyor musunuz? ben spigenin hem normal hem hızlı şarj eden aparatını kullanıyordum. onu kullanmayı bıraktım acaba ondan olabilir mi bilemiyorum. çakmağı yuvasına takıp basınca çakmak kızmıyordu. 2 kere denedim bir daha da hiç birşey takmadım yuvaya..

Geri
Üst Alt