Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Nedir?

Almancası: Direkt-Schalt-Getriebe
İngilizcesi: Direct-Shift Gearbox
Türkçesi: Direkt Geçişli Vites Kutusu
Tam çevirileri böyle galiba. Diğerleri biraz yorum katılmış olsa gererk.

---------- Post added at 02:21 ---------- Previous post was at 02:19 ----------

Abi bircok kişi bu problemden rahatsız bakalım satış danışmanıma bi mail attım beni tatmin edicek bir bilgi vericekmi acep yoksa gecistiricekmi merakla bekliyoruz...
Kimse sattığı mala, kötü almayın demez heralde :)
Satış danışmanının egzoz konusunda verdiği cevaba bakılırsa, bu konu hakkında da hiçbir bilgi sahibi olmadan geçiştirecek bi yorum vereceğini düşünüyorum.

Almancası: Direkt-Schalt-Getriebe
İngilizcesi: Direct-Shift Gearbox
Türkçesi: Direkt Geçişli Vites Kutusu
Tam çevirileri böyle galiba. Diğerleri biraz yorum katılmış olsa gererk.

---------- Post added at 02:21 ---------- Previous post was at 02:19 ----------

Kimse sattığı mala, kötü almayın demez heralde :)
Satış danışmanının egzoz konusunda verdiği cevaba bakılırsa, bu konu hakkında da hiçbir bilgi sahibi olmadan geçiştirecek bi yorum vereceğini düşünüyorum.

Eger duyarlı bir adamsa gidip ust yetkililere danısır bole bole bi durum var diye ona gore cevaplar. Cunki mailde bu sorunun beni arabadan vazgecirebilecegini soyledim.

Ayrıyeten sole bi link var bayagıda sorunlu araclar war ama daha henuz DSG si patlayıp yolda kalan arac duymadım 1 2 arac dısında...
http://forum.donanimhaber.com/m_33726534/tm.htm

Ayberk'e satış danışmanı konusunda katılıyorum. Kimse sattığı malı kötülemez. Safa manuel alma şansın yokmu?

Bütün kullanıcılar, bu sesten rahatsız oluyo anlaşılan. VW'nin yaptığı açıklama da bu sesin normal olduğu yönündeymiş. Enteresan..
Ancak aracın zaten garanti kapsamında olacağı için ucu sana dokunmaz heralde Sefa. Hatta ben senin yerinde olsam, zorlayabileceğim kadar zorlarım şanzımanı..

---------- Post added at 02:31 ---------- Previous post was at 02:31 ----------

Ayberk'e satış danışmanı konusunda katılıyorum. Kimse sattığı malı kötülemez. Safa manuel alma şansın yokmu?
DSG 7 ileri dışında üretilmiyo yeni Cupra.

Oyle bir secenek olsa dusunmeden secerdim ama malesef alp :(

---------- Post added at 02:34 ---------- Previous post was at 02:32 ----------

Bütün kullanıcılar, bu sesten rahatsız oluyo anlaşılan. VW'nin yaptığı açıklama da bu sesin normal olduğu yönündeymiş. Enteresan..
Ancak aracın zaten garanti kapsamında olacağı için ucu sana dokunmaz heralde Sefa. Hatta ben senin yerinde olsam, zorlayabileceğim kadar zorlarım şanzımanı..

---------- Post added at 02:31 ---------- Previous post was at 02:31 ----------

DSG 7 ileri dışında üretilmiyo yeni Cupra.

Şimdi okadar cok soylenti varki 6 ileriden ses geliyor deniyor 7 ileriden geliyor deniyor bazıları sorunsuz kullanılıyor deniyor bazıları yazılım guncellemesi ile sorun giderildi diyor hangisine inanıcagız tam bir muamma. Ama gercek olan bişi war ateş olmayan yerden duman cıkmaz. Bakalım bu işin sonu nereye varıcak...

Manuel seçenek olmaması çok kötü. 7 ileri kuru tip dsg lerin sesli çalıştığını bende çok duydum ama normal diyorlar vs. Orasını bilemem ama garantili araba sonuçta garantiyi bozacak birşey olmadığı sürece bence sakınca yok..

Yeni kasada 2.0 TDI 143hp'lik seçenek var. FR adı altında. Keşke Cupra TDI'ı bu kasayada koysalar. 2.0 TDI 175hp ve manuel şanzıman seçeneğiyle, Cupra satışlarını fazlasıyla geride bırakır. 1.4 twincharger'dan çok daha yüksek güçlere ulaşmak mümkün olur.
DSG seçeneğiyle çıksa bile Transporter'daki güçlendirilmiş versiyonla çıkacağı göz önünde bulundurulursa, çok daha yüksek güçlere dayanabilir.
Sefa, bence satış danışmanına, şunu sor:
VW, farklı modellerde DSG şanzıman çıkarmış. Cupra'da kullanılanın modeli nedir?
Eğer DQ-500 modeliyse, çok daha yüksek dayanıma sahip bi şanzıman.
Sorunsuzluğu konusundaysa ben fazlasıyla karamsarım. Sanayide, DSG şanzıman hakkında hiç iç açıcı şeyler duymadım.
Hiç sorun yaşamamış birisi de, şanzımandan gelen seslerden şikayetçi. Sürekli kırılacağı günü bekler gibi kullanmaktan yoruldum diyolar artık..

Yeni kasada 2.0 TDI 143hp'lik seçenek var. FR adı altında. Keşke Cupra TDI'ı bu kasayada koysalar. 2.0 TDI 175hp ve manuel şanzıman seçeneğiyle, Cupra satışlarını fazlasıyla geride bırakır. 1.4 twincharger'dan çok daha yüksek güçlere ulaşmak mümkün olur.
DSG seçeneğiyle çıksa bile Transporter'daki güçlendirilmiş versiyonla çıkacağı göz önünde bulundurulursa, çok daha yüksek güçlere dayanabilir.
Sefa, bence satış danışmanına, şunu sor:
VW, farklı modellerde DSG şanzıman çıkarmış. Cupra'da kullanılanın modeli nedir?
Eğer DQ-500 modeliyse, çok daha yüksek dayanıma sahip bi şanzıman.
Sorunsuzluğu konusundaysa ben fazlasıyla karamsarım. Sanayide, DSG şanzıman hakkında hiç iç açıcı şeyler duymadım.
Hiç sorun yaşamamış birisi de, şanzımandan gelen seslerden şikayetçi. Sürekli kırılacağı günü bekler gibi kullanmaktan yoruldum diyolar artık..

Dediğin soruyu aynen sordum hatta dedimki eger uzun ve detaylı bir konuysa oraya geliyim ve yuzyuze konusalım dedim bakalım sabah ola hayrola...
Okadar cok soylenti warki ama cogunluk bu sesin bozuk yolda ve arnavut kaldırımında oldugunu soyluyor bakalım. arabada garanti olsa bile burası Turkiye burda adamı ugrastırır mahfederler bunuda su linkten anlayabilirsiniz;
http://www.hurriyetoto.com/oto/otoyasam/haberdetay.php?cid=10145

Yapacak pek bişi yok vw muhendisleri armut toplamıyodur sanırım...

---------- Post added at 02:49 ---------- Previous post was at 02:47 ----------

Manuel seçenek olmaması çok kötü. 7 ileri kuru tip dsg lerin sesli çalıştığını bende çok duydum ama normal diyorlar vs. Orasını bilemem ama garantili araba sonuçta garantiyi bozacak birşey olmadığı sürece bence sakınca yok..

Manuel secenek olmaması baslı basına bir aptallık zaten... Garantili olsada ugrastıgın yanına kar kalır. Sıfır araba alıosun balya balya para vererek kürdan kırılma sesi gelsede insan rahatsız olur sesli calısması normal demekte buyuk bir saçmalık. Suan yapacak pek bişi yok ama bu benimde korkulu ruyam olmasını istemiyorum...

Aynı yazı ilk mesajımda var.

---------- Post added at 02:51 ---------- Previous post was at 02:49 ----------

Manuel secenek olmaması baslı basına bir aptallık zaten... Garantili olsada ugrastıgın yanına kar kalır. Sıfır araba alıosun balya balya para vererek kürdan kırılma sesi gelsede insan rahatsız olur sesli calısması normal demekte buyuk bir saçmalık. Suan yapacak pek bişi yok ama bu benimde korkulu ruyam olmasını istemiyorum...
Aynen katılıyorum. 0KM bi araç alıyosun, ilk ben kullanayım diye bi ton para veriyosun, 200.000KM'ye gelmiş araçlarda olmayan problemler, gidip 0KM araçta çıkınca haklı olarak çıldırıyosun.
Benzer bi olay Annemin aracında başımıza geldi. Aracı aldık 1 hafta sonra ekranı bozuldu. Hani önemli bişey olmasada insanın canını sıkıyo. Yepyeni araç. Neden tamir görmüş olsun, ya da orası burası bozuk olsun?

Aynı yazı ilk mesajımda var.

---------- Post added at 02:51 ---------- Previous post was at 02:49 ----------

Aynen katılıyorum. 0KM bi araç alıyosun, ilk ben kullanayım diye bi ton para veriyosun, 200.000KM'ye gelmiş araçlarda olmayan problemler, gidip 0KM araçta çıkınca haklı olarak çıldırıyosun.
Benzer bi olay Annemin aracında başımıza geldi. Aracı aldık 1 hafta sonra ekranı bozuldu. Hani önemli bişey olmasada insanın canını sıkıyo. Yepyeni araç. Neden tamir görmüş olsun, ya da orası burası bozuk olsun?

O yazı orda onu okudum fakat orda kullanıcının soruları ve yorumu yok. Ben o yazıyı garantiye fazla bel baglamamak gerektigini gostermek için verdim adamın arabasını ısrarla yenilemiyolar...

Diger konuda aynen oyle en can sıkıcı olay daha 1-2 yıllık aracların arıza vermeleri. Helede nadir bulunan araclardan olursa bu ozaman işte o araba hayatın boyunca sana dert oluyor. Bunu yasadım ben eski kullandıgım palio sporting arabamda. Ama problem bizde hala gidip nadir satılan parcaları pahalı araclara bel baglıyoruz.. Ama yapıcak bişi yok bizde genciz...

Geri
Üst Alt