Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyon lambası yardım

seatleon1903

Kayıtlı Üye
Merhaba
Seat leon 1.6 bse motor eski kasa mk2 aracımda son bir haftadır bir kaç kez araba park halindeyken çalıştırmaya çalıştığımda kontakta kırmızı direksiyon lambası yandı.Yuruyunce söndü sonra bir daha yanmadı.Sadece iş yerimde hafif rampa bir yer var orada düz vaziyetteyken park halinde bu sorunla karşılaştım.Aküm eski bir akü suyunu ekledim ancak hala siyah gözüküyor.
Akü zayifligindan olabilir mi yoksa başka bir sorunun habercisi mi?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba
Seat leon 1.6 bse motor eski kasa mk2 aracımda son bir haftadır bir kaç kez araba park halindeyken çalıştırmaya çalıştığımda kontakta kırmızı direksiyon lambası yandı.Yuruyunce söndü sonra bir daha yanmadı.Sadece iş yerimde hafif rampa bir yer var orada düz vaziyetteyken park halinde bu sorunla karşılaştım.Aküm eski bir akü suyunu ekledim ancak hala siyah gözüküyor.
Akü zayifligindan olabilir mi yoksa başka bir sorunun habercisi mi?

Ustad gecmis olsun. Akuye kadar okuyana kadar ilk aklima gelen aküydü. Muhtemelen sukoyverecek bir ihtimal yaza girdigimiz icin yazi cikarabilir ama elektronik aksama zarar verebilir biran once degismeni tavsiye ederim. Aku kutup basi sok tak yapinca da direksiyon lambasi yanar hareket edince söner. Cunku kalibrasyonu bozulur arac hareket haline gecince sensorlerle kalibrasyon yapar tekrardan...

Yalniz aklima takilan tek bir nokta var direksiyon lambasinin kirmizi degil de sari yanmasi gerekirdi. Kirmizi ariza demek normalde..

Ustad gecmis olsun. Akuye kadar okuyana kadar ilk aklima gelen aküydü. Muhtemelen sukoyverecek bir ihtimal yaza girdigimiz icin yazi cikarabilir ama elektronik aksama zarar verebilir biran once degismeni tavsiye ederim. Aku kutup basi sok tak yapinca da direksiyon lambasi yanar hareket edince söner. Cunku kalibrasyonu bozulur arac hareket haline gecince sensorlerle kalibrasyon yapar tekrardan...

Yalniz aklima takilan tek bir nokta var direksiyon lambasinin kirmizi degil de sari yanmasi gerekirdi. Kirmizi ariza demek normalde..
Benimde kafamı orası kurcaladi ama yürüyünce söndü.

Aracı bilgisayara bağlatıp herhangi bir arıza verip vermediğini kontrol ettirebilirsiniz. Bana sanki ilk çalıştırma sonrasında akü gerekli voltajı veremiyor, ondan dolayı direksiyon arıza veriyor, akü kendine gelince de arıza sönüyor gibi geldi. Tabi aracın yaşından dolayı bazı sensörler eskimiş, yıpranmış ya da kirlenmiş de olabilir. En temizi bilgisayara bağlatıp kontrol ettirmek.

%99 akü çıkacaktır. Birde şu var. Araç çok yatıp akü bittiyse, kalibrasyon için sıfırlanıyor. Direksiyonu tam tur bir sağa bir sola çevirince ışık sönüyor. Acaba farkında olmadan öyle sönmüş olabilir mi ? Arkadaşların dediği gibi sarı yanar ışık. Kırmızıyı bende merak ettim. Takipteyim.

%99 akü çıkacaktır. Birde şu var. Araç çok yatıp akü bittiyse, kalibrasyon için sıfırlanıyor. Direksiyonu tam tur bir sağa bir sola çevirince ışık sönüyor. Acaba farkında olmadan öyle sönmüş olabilir mi ? Arkadaşların dediği gibi sarı yanar ışık. Kırmızıyı bende merak ettim. Takipteyim.
Hocam s.a aküyü değiştim 60 lik inci taktim alarm sesi şuan için yok olursa bildireceğim.
Direksiyon lambası normal kontak yaparken bütün lambalarla birlikte kırmızı yanıyor çalışınca hepsi kayboluyor.

Geri
Üst Alt