Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2015 1.2 tsi klima sorunu

mdurukan51

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba, aracım leon 1.2 tsi, aracı normal uzun yolda kullanırken klima devreye giriyor, ama dur kalk trafikte veya rolantide beklerken devreden çıkıyor, hafif gaza basınca tekrar devreye giriyor. Yaklaşık 1 yıldır bu problem var, araçta iki kere klima gazi değişimi yapıldı, sonra yazılım güncellemesi var dendi o yapıldı ama yaz ayıyla beraber problem tekrar var. En son klima kompresörü değişecek deniyor, malumunuz pahalı bir parça. Başına böyle bir problem gelen var mıdır, kompresör harici başka bir malzemeden olabilir mi?

Merhaba. Anladığım akdarı ile baktırmışsınız duruma. Start stop kaynaklı mı acaba diye düşündüm ilk satırlarınızda. Ama sonra ondan olmadığını anladım.
Ford aracımda klima kompresörü, krank kayışı ve kasnağına bağlı çalışıyordu. Krank kasnağı göbek saldı. Bu sebeple klima ve marj motoru çoklukla çalışmıyordu. Çünkü kasnaktan dolayı gerekli güç kompresöre iletilemiyordu. Leon da sistemi tam bilemiyorum ama bu tip bir sorun da olabilir. Baktırın derim.

Merhaba. Anladığım akdarı ile baktırmışsınız duruma. Start stop kaynaklı mı acaba diye düşündüm ilk satırlarınızda. Ama sonra ondan olmadığını anladım.
Ford aracımda klima kompresörü, krank kayışı ve kasnağına bağlı çalışıyordu. Krank kasnağı göbek saldı. Bu sebeple klima ve marj motoru çoklukla çalışmıyordu. Çünkü kasnaktan dolayı gerekli güç kompresöre iletilemiyordu. Leon da sistemi tam bilemiyorum ama bu tip bir sorun da olabilir. Baktırın derim.
Ben de çok anlamıyorum ama devreye girdiğinde kasnakta herhangi bi balans problemi görünmüyor, normal çalışıyor. Aslında araç aşırı güç istediğinde kompresörün devreden çıkması normalmiş, sıkıntı şu benim araç bunu çok sık yapıyor,o yüzden yazılım hatası olabilir dendi başta, sonra sensörlere bakıldı, tek seçenek kompresör kaldı. Acaba başına gelen var mı diye merak ettim belki basit bi sebebi vardır. Araba 60bin km de daha hiç kazası da olmadı.

Arkadaşlar merhaba bugün klima kompresörü de değişti adaptasyon yapıldı ama aynı arıza devam ediyor, göğüs sökülecek sanırım.

Son durum, araçta tüm sökülen parçalar geri takıldı, araç kendini ekonomi moduna alıyor ve düşük devirde klimayı devreden çıkarıyor, şimdi yazılım araştırması yapılıyor, tekrar sormak gerekirse bi mod nasıl kapatılır veya başına böyle bir durum gelen var mıdır?

Geri
Üst Alt