Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yakıt tüketimim neden birden bire arttı..

80 hp'lik TDI var bendede.. şehir içi kısa mesafe kullandığımda 40 liralık mazota 71 km'de lamba yaktı araç :)

bugün bahçelievlerden kavacık riva anadolu kavağı falan gittim geldim 100 km yol yaptım..

trafiğede girdim çoğunlukla zaten anadolu kavağı dağ yolu 5,3 ortalamayla gittim geldim.

havalar ve kullanımla alakalı motor soğukken kullanmak özellikle felaket yakıt tüketimi dizel motorda :)

+1903

Kış dolaysı ile tüketim artması normal fakat sizin ki kadar değil, kullanımla da alakalı olabilir benim 100 km ortalaması 6,4L Bilgisayara bağlatıp yakıt karşımına bir baktırın tüketiminiz fazla

Araçlarımızın motorları tamamen aynı iklim şartlarımızda neredeyse aynı sayılır. Kısa mesafe gidiş gelişlerimde (motor ısınmadan) 6.5 ila 7.2 arası yakıyor tabi bu sırada gaza sadece dokunuyorum BASMIYORUM
arabanın motoru ısındığında normal kullanımda sıkıştırılmadığında ş.içi 4.2 ile 4.8 arası değişiyor.
Ş.dışı ise 3.1 yakıyor.

Cordobanın Yani Türkiyenin en az yakan aracının 100km/10lt ve üzeri yakması bir faciadır bence.
Yerinde olsam işi gücü bırakır ya tamircime yada servise sabahın ilk saatlerinde hızla giderdim

Araçlarımızın motorları tamamen aynı iklim şartlarımızda neredeyse aynı sayılır. Kısa mesafe gidiş gelişlerimde (motor ısınmadan) 6.5 ila 7.2 arası yakıyor tabi bu sırada gaza sadece dokunuyorum BASMIYORUM
arabanın motoru ısındığında normal kullanımda sıkıştırılmadığında ş.içi 4.2 ile 4.8 arası değişiyor.
Ş.dışı ise 3.1 yakıyor.

Cordobanın Yani Türkiyenin en az yakan aracının 100km/10lt ve üzeri yakması bir faciadır bence.
Yerinde olsam işi gücü bırakır ya tamircime yada servise sabahın ilk saatlerinde hızla giderdim

valla doğru sölüyosun burak.bencede çok fazla..
.şimdi motor biraz ısınınca bendede 6,5-7 arası gösteriyor..
dün tamircime götürdüm oda brişey olmadığını ama soğukların buna etken olduğunu söyledi
yinede hava filtresini falan şöyle bir temizlettim..belki bir ihtimal..
ama çok kısa mesafelerde dur kalklarım sanırım arttırdı..soğuklarla beraber..

1.4 TSI Leon Fr 50 lira benizmle (4.34'e litresi) 130 km anca gidiyor böyle devam ederse satarım 40 kuruşun arabası değil bu ki max 80 yaptım arabayla birde devirsiz hızlı kullansak 1 lira yakar herhalde :)))

1.4 TSI Leon Fr 50 lira benizmle (4.34'e litresi) 130 km anca gidiyor böyle devam ederse satarım 40 kuruşun arabası değil bu ki max 80 yaptım arabayla birde devirsiz hızlı kullansak 1 lira yakar herhalde :)))
yok yakmaz bende aynı ama ben 140 150 arası giderim

valla doğru sölüyosun burak.bencede çok fazla..
.şimdi motor biraz ısınınca bendede 6,5-7 arası gösteriyor..
dün tamircime götürdüm oda brişey olmadığını ama soğukların buna etken olduğunu söyledi
yinede hava filtresini falan şöyle bir temizlettim..belki bir ihtimal..
ama çok kısa mesafelerde dur kalklarım sanırım arttırdı..soğuklarla beraber..

Abi yine fazla yakıyor yav turbo devreye girmeden vites değiştir brazda Birde o şekilde yakıta bak bakalım ş.içi 5.6 dan fazla yakarsa ve Adana ya yolun düşerse telefonlaşalım bunun çaresine bakalım

yok yakmaz bende aynı ama ben 140 150 arası giderim

Belki araç sıfır oldugu için bir de kış şartları yakıtta etken oluyor. Bu arada 8 kuruş zam geldi bizim aracın benzinine..

Otomobil forumunda siyaseten konuşmayalım arkadaşlar..

Teşekkürler..

20 tl 55 km bu sabah koydum öylen bitti ;)

[MENTION=24407]ahi_engineer[/MENTION]

sizin araç kesinlikle çok fazla yakıyor normal şartlarda 5,5.5 litre yaksa kışın en fazla 7 litre yakar hadi kısa mesafe 8 yaksın 8.5 yaksın servise gidip bilgisayara bağlayıp baktırın bence.

km'de 36 kuruş yapmış aracnız kaç km'de benım 200'de 40 kuruş yakıyor

Geri
Üst Alt