Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ eksiltme sorunsalı

Lazov

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhabalar.
Bu konu forumda bir cok kez gecti fakat bugün sanayide bi ustayla konustuğumda sıfır bir motorun yağ eksiltmesinin cok mantiksiz oldugunu farkettim. Ikinci el arac alindiginda motorunun sağlam olup olmadığının bir gostergesi de yağ eksiltip eksiltmedigi. Hal böyleyken sıfır arabanin yag eksiltmesi hiç dogru degil.

Yag eksiltimi pistonlardan benzine karışması sonucunda olusuyor. Bu demek oluyor ki araba daha sıfırken yag yakiyor. Motorlarin ömrünün kisalmasinin nedenlerinden biri de budur bence.
Bugün 1.0 ecotsi ibizama 11500 kmde 1 litre yag doldurunca bu durum kafami cok kurcaladi. Ustaya sordugumda ise soyledileri cok mantikliydi. Sizlerle paylasmak istedim.
Saygilar.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aracınızı hangi sıklıkla yüksek devirlerde kullanırsınız? Motor yüksek devirlerde çalışırken segmanlardan hafif hafif yağ kaçırdığı söylenir.

Her motor yağ eksiltir eksiltmiyor diyen yalan söyler ancak burda maharet kullanıcıda siz aracınızı ne kadar zorlarsanız o araç o kadar yağ eksiltir çnk o yağ o kadar basınç karşısında illaki bağlantı noktalarından yolunu bulacak yüksek sıcaklık nedeniyle illaki genleşme yapacak durum bundan ibaret kafanıza takılacak birşey yok devirli kullanmaya çalışın dostum o kadar küçük motordan da faxla birşey beklememek lazım keyifinize bakın üstat benim şirket aracım octavia tdı araç her 10 K da yağ eksiltiyor ama kendi aracım leon tdı 10 K da daha yağ eksilmedi çnk kendi Aracımı çok sakin kullanırım ama şirket aracını işin doğrusu sert kullanırım yüksek devirli kullanırım onun içim çok rahat diyebilirim yağ konusunu takmayın diye

kullanıcıyla alakalı bir durum olabilir...araclarımızı doğru kullandığımızdan emin olmalıyız...sizle alakası yoksa şikayetde bulunabilirsiniz...yeni araçta 1 lt yağ eksiltiyorsa vakit kaybetmeden garanti kapsamında hakkınızı arayın...sonra kaybetmeyin şansınızı...

Geri
Üst Alt