Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yag cubugundan ve yag kapagindan duman gelmesi

sezai

Kayıtlı Üye
Beyler aracim 43000 de dun fark ettim calisirken yag kapagini cikarinca ve yag cubugunu cikarinca duman geliyor bu normal mi

Leon 5f dizel dsg(2013+)

Beyler aracim 43000 de dun fark ettim calisirken yag kapagini cikarinca ve yag cubugunu cikarinca duman geliyor bu normal mi

Leon 5f dizel dsg(2013+)

Araç çalışırken gelmesi normal yağ ısınınca dışarıya doğru basınç ve buhar yapıyor bazen tam yerine oturmayan yağ çubuğundan üfleme yüzünden yağ eksiltmeye neden oluyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Eywallah sagolasiniz

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kapagi acinca ve yag cubugunu cikarinca

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=a2H3CxaFjqg

Videoyu örnek olarak ekledim.
Ustanıza göstermekte fayda var.

Yağ çubuğunu çıkarınca duman geliyorsa kartere kompresyon veriyor demektir piston sekmanları ile kompresyonu ölçtürün bence.

Walla iki tane dizel araca baktik golf 5000 km octavia 35000 km de ikisinde de ayni seyler var hem yag kapagi yerinden hemde yag cubugundan duman geliyor

Geri
Üst Alt