Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Triger Seti

amidi

Kayıtlı Üye
Triger setinin 90 km ye ulaşınca değişeceğini biliyordum.Aracı 60 bin rutin bakımına götürdüm nerden aklıma geldiyse ustaya triger setinin ne zaman değişeceğini sordum 4 yıl veya 90 binmiş hangisi erken biterse.Sonuçta değiştik seti yanında V kayışınıda değiştik oda gitmişti.Allahtan farkettik hem triger set hem V kayışı durumları iyi değildi benim durumda olan arkadaşlar dikkat derim bunların kopması başınıza ciddi sorun açabilir.Araç 2011 Copa
[doublepost=1511439006,1511438882][/doublepost]90 km değil 90bin olacaktı

Ben 90bin km olayına karar veremedim avrupa da 90bin yollar iyi hava şartları neredeyse aynı gibi bizim ülkemiz için bence uzun bir süre 60bin km bandında kontrol edilip gerekli ise değişimi yapılmalı

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben 90bin km olayına karar veremedim avrupa da 90bin yollar iyi hava şartları neredeyse aynı gibi bizim ülkemiz için bence uzun bir süre 60bin km bandında kontrol edilip gerekli ise değişimi yapılmalı

Kesinlikle haklısın 4 yılı dolmamış ama 60 bini geçen araçlar mutlaka kontrol etmeli benim süre geçmişti ama km 60 bindeydi ne triger nede V kayışı beni on bin daha götürmezdi birde olmaz biryerde sıkıntı çıkarınca hem maddi hem manevi zarar

Aracım 60 bine ulaşmak üzere... Bakım esnasında kayışları kontrol ettirmek gerek o halde...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Triger setinin 90 km ye ulaşınca değişeceğini biliyordum.Aracı 60 bin rutin bakımına götürdüm nerden aklıma geldiyse ustaya triger setinin ne zaman değişeceğini sordum 4 yıl veya 90 binmiş hangisi erken biterse.Sonuçta değiştik seti yanında V kayışınıda değiştik oda gitmişti.Allahtan farkettik hem triger set hem V kayışı durumları iyi değildi benim durumda olan arkadaşlar dikkat derim bunların kopması başınıza ciddi sorun açabilir.Araç 2011 Copa
[doublepost=1511439006,1511438882][/doublepost]90 km değil 90bin olacaktı

Bende 90000 kmde değiştirmiştim trigeri ama siteden bir arkadaş servis 180000 km değişmeyi öneriyor demişti..Ne yaptın sen arkadaş dedim kendi kendime:) Zaten benim kayışta çok götürmezdi..60000 ile 90000 arası değişmek lazım bence.

Bende 90000 kmde değiştirmiştim trigeri ama siteden bir arkadaş servis 180000 km değişmeyi öneriyor demişti..Ne yaptın sen arkadaş dedim kendi kendime:) Zaten benim kayışta çok götürmezdi..60000 ile 90000 arası değişmek lazım bence.

Seat ibizalar için yetkili servis triger değişiminin 180 bin olduğunu söylüyor.
Aracım şu an 141 bin de sadece 90 bin de V kayışı değiştirdim.
Aracım 2012 model...
Maşşallah İbizalar gerçekten sağlam araçlar...

@goku

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
180000 olmaz yani olamaz en mantıklı olan 60000 de kontrol edilir ama 90000 geçirilmez bence çünkü hareket halinde kopması yüksek maddi külfet ve olduğunuz yerde kalması demek
[doublepost=1511510864,1511510731][/doublepost]
Seat ibizalar için yetkili servis triger değişiminin 180 bin olduğunu söylüyor.
Aracım şu an 141 bin de sadece 90 bin de V kayışı değiştirdim.
Aracım 2012 model...
Maşşallah İbizalar gerçekten sağlam araçlar...

@goku
Ben o riske girmem valla çünkü setin ve V kayışının halini gözümle gördüm belki sana sağlam olan denk gelmiştir

Bu bir risk değil benim gözümde. Çünkü yetkili servisleri hepimiz biliyoruz baya bir mızıkçı oluyorlar. En ufak şeyi kullanıcı hatası deyip geçiştiriyorlar.
Yetkili serviste her şeyin bir vakti var öyle sanayi gibi bu daha gider şunun daha ömrü var demiyor.
Mesala 30 binde yetkili servis de buji değişir ama sanayide sadece bakarlar ve abi bu daha seni götürür der değiştirmez.
Lafın özeti adamlar yaptıkları aracı senden benden iyi biliyorlar. Risk görseler 90 bin derlerdi. Hatta yetkili serviste belki triger 2 bin ya da daha üste değişiyordur.
Şu da olabilir bana bir tarih söylemişlerdi ama aklımda değil , belki de 2012 model ve sonrası için geçerlidir 180 bin olayı. Onu isteyen açar sorar.
Yukarıda da yazdım aracım 141 bini geçti. Ve 180 bine kadar değişim yapmayacağım. Ne dedilerse o. Boş yere masrafa gerek yok. Arabayı yapan mühendis benden daha iyi biliyordur aracını diye düşünüyorum.

Arkadaşlar zincir olayı hakkında yorumlarınız nedir.

carşamba günü servise gittiğimde bende sordum triger seti servis 180 binde değiştiğini söylediler

Geri
Üst Alt