Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

triger kayış yada zincir

levent34

Kayıtlı Üye
herkese selamlar,

öncelikle aracım 2013 seat ibiza 1.4 şuanda 87.000 km de aldığım kişi trigeri hiç değiştirmemiş önceden değiştimi onuda bilmiyorum hatta zincir mi kayış mı onuda bilmiyorum sizce değiştirmem gerekir mi? bu konu hakk. hiçbir bilgim ve fikrim yok :)

yardımcı olursanız sevinirim.

Sanırım kayış.90 bin veya 4 yıl değişim süresi.

Aklında kalmasın bence değiştir raf ömrü bitmiş

seat ibizalarda 120.000 km veya 5 yıl mış değişme süreleri öğrenmiş ve çözmüş bulunmaktayım.2 3 yerden teyit ettim.

seat ibizalarda 120.000 km veya 5 yıl mış değişme süreleri öğrenmiş ve çözmüş bulunmaktayım.2 3 yerden teyit ettim.

Tabi değiştirip değiştirmemek senin elinde ama ben bildiğimi ve duyduğum söyleyeyim.
Seat ibizalar da trigeri ben 120 binde değişiyor diye biliyordum... Ya da 5 yıl süre...
Taaa ki geçen gün 105 bin bakımı için V kayışını almaya (Normalde v kayışı 90 binde değişiyor) yetkili servise gittiğimde trigeri 180 binde değiştirildiğini duyuncaya kadar... Hem de yıl sınırı olmaksızın dedi görevli arkadaş. 2-3 kere sordum hepsinde aynı cevabı aldım.
İzmir mbu yetkili servis söyledi bunu bana. Ahanda telefon no : 0232-265-45-65
İstersen bi ara teyid et bakalım bana mı yanlış söylediler...
[doublepost=1479879821,1479879731][/doublepost]Bu arada aracın 87 bindeyse ve ustan varsa v kayışını göster... normalde 90 binde değişiyor ama gider derse değişmezsin.
Gerçi çok pahalı değil sadece 39 lira...
Gergi bilyası falan da değişmiyor. Servisin dediğide bu...

@bora55 v kayışını bilmiyordum 91000 de bakımı var o zaman göstereyim onuda işte bende çok muallakta kalıp sordum kaç yere aynı cevabı aldım bende ayrıca dacia duster var onada da baktım 110.000 de değişmiş oda
[doublepost=1479891965,1479891547][/doublepost]valla ben sordum bunların motor sağlam daha gerek yok dediler değiştirmedim bende

@bora55 v kayışını bilmiyordum 91000 de bakımı var o zaman göstereyim onuda işte bende çok muallakta kalıp sordum kaç yere aynı cevabı aldım bende ayrıca dacia duster var onada da baktım 110.000 de değişmiş oda
[doublepost=1479891965,1479891547][/doublepost]valla ben sordum bunların motor sağlam daha gerek yok dediler değiştirmedim bende

Normalde v kayışı 90 bin ama ustam gider dediği için 105 bıraktım.
Hatta 105 de değiştirdiğim de daha halen sağlam olduğunu ufak bir çatlamanın bile söz konusu olmadığını gördüm.
Tabi değişmekte fayda var sonuçta 39 lira bir şey. Kafam rahat olsun...

Yukarıda telefon numarası verdim istersen bir ara oradan da sor triger değişim işini.
Bana 180 bin de değişeceğini söylediler. Ben hatta yüz yüze konuştum... 2-3 sefer de üstüne basa basa sordum gene de 180 bin ve yıl mevzusu olmadığını söylediler...

@levent34 kardeşim geçen ay ikinci el olarak aldım 2011 mk2 leonumu daha 35binde idi normalde bildiğim ce3zmi abininde dediği gibi 4 yıl 90bin idi ama adam değiştirmemişti pazarlık ederkende bunu dile getirdim daha trigeri değişecek diye adam kızdı geçende birisi bunu demiş kendiside servisi aramış ve değişimine gerek olmadığını sölemişler neyse inandık inanmadık notere gitmeden servisede uğradık geçmişini sorgulamak için ankara çankaya doğuş otoya seat servis elemanı kenan istersen sende arayıp sorabilirsin tekrar yüzyüze sorddum ve 2008 idi yanlış hatırlamıyorsam 2008den sonraki arabaların triger değişiminde yıl sınırlamasını kaldrıdıklarını vede km sınırını da 160 yada 180 bin km olduğunu söledi kulaklarımla yetkili ağızdan duydum ve rahatladım burda soracağına bence servisini ara ve sor çünkü burdaki arkadaşlar bizler servislerin değişim süreçlerinde değişiklikleri kafalarına göre yaptıklarından bir öncekini yada ondan öncekini biliyor olabiliriz sen en iyisi seervise sor ben sordum rahat ettim

Geri
Üst Alt