Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sunroof

merkan31

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar herkese. Aracım 2017 fr yaklaşık 6 ay önce aldım aracımı ve daha önce hiç sunrooflu aracım olmadı. Merak ettiğim şu sunroofun bakımı, yağlanması gerekiyormu kullanımda dikkat etmemiz gereken husus var mı ?

Sunroof Zirt pirt yaglanmasi gereken bir sistem degil ama 45 bin bakiminda servis uygun gorurse ucret dahilinde bakimini yapiyor. Ben bir kere kaliteli bir sivi gres sprey ile yaglamistim kizaklari sessiz ve yumusak calisiyor. Wd40 falan sakin uygulamayin tum tozu pisliği uzerine ceker. Benim dusuncem bir cihaz sorunsuz calisiyorsa asla kurcalamamak gerektigidir sunroof narin ve pahali bir sistem.

Sunroof Zirt pirt yaglanmasi gereken bir sistem degil ama 45 bin bakiminda servis uygun gorurse ucret dahilinde bakimini yapiyor. Ben bir kere kaliteli bir sivi gres sprey ile yaglamistim kizaklari sessiz ve yumusak calisiyor. Wd40 falan sakin uygulamayin tum tozu pisliği uzerine ceker. Benim dusuncem bir cihaz sorunsuz calisiyorsa asla kurcalamamak gerektigidir sunroof narin ve pahali bir sistem.

Teşekkür ediyorum..

basıt bı mantıkla dusunecek olursak nası kı motor yagı ya da sanzuman yagını belırlı aralıklarla degıstırıyorsak sanroof dıslılerınde belırlı aralıklarla yaglanması gerekıyor @Lethero da dedıgı gıbı 45 bınmıs bende yenı ogrendım 45 bınde bır ıster servıste ıstersenız bu konuda ehlıleşmış kısıler tarafından yaglattırın tabı kı :)

Geri
Üst Alt