Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sesli Yağ ikazı ve Motor ikazı

kardass

Kayıtlı Üye
Merhaba, aracımı 3 gün önce aldım daha yolda gelirken benzinlik girişinde yağ ikaz lambası yandı ve kesik kesik alarm çaldı ve söndü. Bunu yol boyunca sadece durakladığım zamanlarda yapıyor. Ardından da ön paneldeki sarı renk Motor ışığı yandı. Eve gelene kadar sanki araba sırtımda geldi. Ertesi gün servise götürdüm. Yağ müşürünü değiştirdiler. Denedik gezdik sıkıntı yok. Tam evin önüne geldim yine aynı durum. Yağ ikazı ve motor ışığı tekrar yandı. Tekrar servise bıraktım yağ pompasını değiştireceklermiş. Acaba bu modellerde kronik bir durum mu? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Teşekkürler...
[doublepost=1495219621,1495026426][/doublepost]Arkadaşlar konuyu şu şekilde değiştiriyorum. Araç ısındıktan sonra fakat giderken değil sadece duracağım zaman (lambalarda falan) yağ ikaz lambası birkaç defa yanıp sönüyor ve sesli ikaz veriyor. Isınana kadar bir sıkıntı yok. Aracın yağını, filtresini, yağ müşürünü değiştirdik. Yağ pompasının ucunda pislik varmış temizlendi. Fakat değişen birşey yok yine aynı durum.

Geri
Üst Alt