Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Servis ve Müşteri Hizmetleri Çelişkisi

denizbalku

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar günaydın.
Geçen hafta Ankara Doğuş Oto Çankayayı aradım ve aracın gizli özelliklerini açabilir misiniz, garanti konusunda bir sıkıntı oluyor mu diye sordum.
Kadran selamlama, dönüş farları ve park sensörleri ekran görselini açabiliriz bunlar garantiyi bozmaz dediler ve dışarıda açtırırsanız garanti kapsamından çıkar dediler. Bu işlemi de ücretsiz yapabileceklerini söylediler.
Fakat ben güvenemeyip bir de 444 SEAT(7328) ı aradım. Müşteri temsilcisi üreticinin hiçbir gizli özelliğin açılmasını istemediğini eğer serviste dahi açılırsa garanti kapsamından çıkacağını söyledi. Doğuş Oto ile yaptığım görüşmeyi söyledim fakat aynı şeyi tekrarlayarak garantiden çıkar dedi.
Bende gidip açtırmadım haliyle, sizinle de paylaşmak istedim servis ve müşteri hizmetleri arasındaki çelişkiyi.
Bundan sonra garantiyle ilgili bir durum olduğunda önce müşteri hizmetlerini aramayı düşünüyorum çünkü son söz üretici firmanın onlar ne derse o olacaktır işin sonunda.
İşin kötü yanı arabanın içindeki dünya kadar özelliği donanım diye satmak uğruna 2 yıl boyunca kullanamayacak olmam :(

Özellikleri açtırın. Bir problem olursa kapatıp servise gidin. Sorun olmaz.

Onu da düşündüm ama bi problem olduğu zaman servisten önce koşa koşa özellik kapattırmaya gitmekle uğraşmak istemedim. Takılıcam mecbur bu şekilde :)

Farlarınız bozulursa garantiye girmez ama turbonuz bozuldu diyelim 'aaa dönüş farı açık garanti dışı' diyemezler.
Far bozuldu diyelim servise gitmeden önce kapattırın gizli özelliği devam edin..

Zaten aracın açılan özelliklerden kaynaklı bir arızası olursa garantiye girmez dese bi nebze belki güvenirim ama direk garantiniz bozulur diyor müşteri hizmetleri. Doğuş oto da sadece saydığımız özellikleri açarız haricinde bişey açılırsa ve açılandan dolayı bir arıza yaşanırsa garantiye girmez dedi. Aslında burda önemli olan özellikler değil kimin söylediğine inanacağımız. Tüm görüşmeleri sözlü bir şekilde yapıyoruz ortada bir taahhüt yok birinin ak dediğine diğeri kara diyor.

Takılma bu kadar:) sonuçta o arabada olmayan bir şeyi sonradan yaptırmıyoruz.
Stage 2 yazılım değil, Arabanın obd kısmından ülke özelliklerini değiştiriyoruz..
Servis var.. servis var.

Arkadaşlar günaydın.
Geçen hafta Ankara Doğuş Oto Çankayayı aradım ve aracın gizli özelliklerini açabilir misiniz, garanti konusunda bir sıkıntı oluyor mu diye sordum.
Kadran selamlama, dönüş farları ve park sensörleri ekran görselini açabiliriz bunlar garantiyi bozmaz dediler ve dışarıda açtırırsanız garanti kapsamından çıkar dediler. Bu işlemi de ücretsiz yapabileceklerini söylediler.
Fakat ben güvenemeyip bir de 444 SEAT(7328) ı aradım. Müşteri temsilcisi üreticinin hiçbir gizli özelliğin açılmasını istemediğini eğer serviste dahi açılırsa garanti kapsamından çıkacağını söyledi. Doğuş Oto ile yaptığım görüşmeyi söyledim fakat aynı şeyi tekrarlayarak garantiden çıkar dedi.
Bende gidip açtırmadım haliyle, sizinle de paylaşmak istedim servis ve müşteri hizmetleri arasındaki çelişkiyi.
Bundan sonra garantiyle ilgili bir durum olduğunda önce müşteri hizmetlerini aramayı düşünüyorum çünkü son söz üretici firmanın onlar ne derse o olacaktır işin sonunda.
İşin kötü yanı arabanın içindeki dünya kadar özelliği donanım diye satmak uğruna 2 yıl boyunca kullanamayacak olmam :(
Aracın üzerinde olan özellik nasıl garanti dışı bırakıyor anlamak çok zor
Tek dertleri müşteriyi zora sokmak servis müşterisi için yardımcı olmaya çalışmış ben ilk günden beri kullanıyorum defalarca garantiye giren parça oldu hiç kimse bu neden açık demedi

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir

Aracın üzerinde olan özellik nasıl garanti dışı bırakıyor anlamak çok zor
Tek dertleri müşteriyi zora sokmak servis müşterisi için yardımcı olmaya çalışmış ben ilk günden beri kullanıyorum defalarca garantiye giren parça oldu hiç kimse bu neden açık demedi

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir

Müşteri hizmetleri bu konuda çok katı davrandı arabanın kendi özelliği zaten ne alaka diye soruyorum direk baştan başlıyor üretici firma uygun görmüyor bıd bıd bıd diye. Bende bir sorun olmaz diye düşünüyorum ama işte yine de garanti daha önemli diyip sineye çektim.

Yukarda da yazdım servis var servis var :)
Coiloverli aracıma garantiden ön takım yaptırdığımda oldu
Gizli özellik açık garanti dışı diyende :) ama şimdi o servis spor yayla ücretsiz rot ayarı yapıyor bana sağolsun :)

Yukarda da yazdım servis var servis var :)
Coiloverli aracıma garantiden ön takım yaptırdığımda oldu
Gizli özellik açık garanti dışı diyende :) ama şimdi o servis spor yayla ücretsiz rot ayarı yapıyor bana sağolsun :)

Acaba servisle ikili ilişkileriniz mi iyi git gel kanki mi oldunuz adamlarla :) yetkili servislerde nerde o güzellik.

Geri
Üst Alt